İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.051,5900
 • EURO
  $0,9374
 • ALTIN
  $43.787,4300
 • BIST
  $160,9000
Yayla Çadırı Modelleri

Yayla Çadırı Modelleri

Çadırlar, kişilerin açık alanlarda vakit geçirmesini sağlayan, yağışlı ve rüzgârlı hava koşullarına karşı korunmasına yardımcı olan ürünlerdir. Özellikle yaz aylarında hayvancılıkla uğraşan kişilerin çıktıkları yayla alanlarında da barınma için yayla çadırları tercih edilir. Yayla çadırı sayesinde kişiler uzun süre boyunca yüksek alanlarda konaklayabilir. Bu kapsamda yayla çadırı modelleri son zamanlarda gelişim göstermeye başlamıştır. Su geçirmeyen, rüzgâra karşı […]

Çadırlar, kişilerin açık alanlarda vakit geçirmesini sağlayan, yağışlı ve rüzgârlı hava koşullarına karşı korunmasına yardımcı olan ürünlerdir. Özellikle yaz aylarında hayvancılıkla uğraşan kişilerin çıktıkları yayla alanlarında da barınma için yayla çadırları tercih edilir.

Yayla çadırı sayesinde kişiler uzun süre boyunca yüksek alanlarda konaklayabilir. Bu kapsamda yayla çadırı modelleri son zamanlarda gelişim göstermeye başlamıştır. Su geçirmeyen, rüzgâra karşı dayanıklı, tek odalı ve birden fazla odalı çadırların yanı sıra havalandırma özellikleri olan ve çift girişli çadır modelleri de talep görmektedir.

Yayla Çadırı Nerelerde Kullanılır?

Yayla çadırları hayvancılık işleri ile uğraşan ve yılın belli dönemlerinde yüksek bölgelerde konaklama için kullanılır. Yayla zamanında kişiler tek kişi olarak çıkabileceği gibi aileleri ile birlikte de yaylaya çıkabilir.

Bu durumda kişilerin daha konforlu ve güvenli bir süreç geçirmeleri için çadır modellerinin de özellikleri büyük önem taşımaktadır. Yayla dönemi akşamları rüzgârlı, sabahları ise güneşli olabilir. Bu durumlara karşı kullanacağınız yayla çadırlarının donanımlı olması çok önemlidir. Aksi halde bu süreç zorlu geçebilir.

Yayla Çadırları Nasıl Olmalıdır?

Yayla çadırlarının özellikleri ihtiyaca göre değişkenlik gösterebilir. Piyasada bulunan standart tek kişilik ve çift kişilik yayla çadırı modelleri en çok tercih edilen modeller arasında yer alsa da özellikle aileleriyle birlikte kalanlar için farklı üretimler de yapılmaktadır.

Özellikle çocuklu ailelerde özel alan ihtiyacı olabilir. Bu yüzden 2’den fazla odalı ve çift girişli yayla çadırları üretilmektedir. Bu çadır modellerinde ortak bir salon bulunurken odalar girişler ise ayrı gerçekleşir.

Bu yayla çadırlarında kişiler kendi alanlarında özgürce hareket ederler. Yayla çadırlarında olması gereken bir diğer özellik ise havalandırmadır. Kişilerin çadır içerisinde kaliteli vakit geçirmesi için havalandırma özelliği olan çadırlar tercih edilmelidir. Aksi halde kalitesiz bir uyku süreci yaşanır.

Yayla Çadırının Avantajları Nelerdir?

Barınma her zaman kişilerin en önemli ihtiyaçlarından biri olmuştur. Yayla gibi etrafı açık olan alanlarda da barınma hayvancılıkla uğraşanlar için çok önemlidir. Burada gün aşırı sıcak havalarda güneş ışınlarına karşı dayanıklı olan çadırlar size gölgelik hizmeti verir. Akşamları ise yüksek kesimlerden dolayı yaşanan sert rüzgârlara karşı korur.

Yayla çadırları aynı zamanda yağmurlu hava koşullarına karşı da güvenli bir alan sunar. Bu yüzden alacağınız yayla çadırının su geçirmez olması çok önemlidir. Bunun yanı sıra yayla çadırı modelleri kumaşının yanmaz olmasına dikkat etmelisiniz. Yayla dönemlerinde ateş yakılabilir. Bu durumda bir aksilik yaşanmaması için tercih edilen yanmaz kumaşlar güvenli bir kullanım sunar.

Yayla Çadırı Modelleri Nelerdir?

Yayla çadırı modelleri kişilerin ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda değişkenlik gösterir. Tek renk yayla çadırı modellerinin yanı sıra özel tasarım kumaşlardan da yayla çadırları üretilebilir. Burada her şeyden önce kumaşın kaliteli olması gerekir. Kumaş özelliklerinin yanı sıra çadır modellerinin iskeletinde de değişik modeller mevcuttur.

Standart koni yayla çadırı modellerinin yanı sıra kare, dikdörtgen ve oba çadırı olarak adlandırılan kubbeli çadırlar da yayla dönemlerinde tercih edilir. Yayla çadırlarının kurulum süreci ise basit olmalıdır. Otomatik olarak kurulabilen çadır modelleri özellikle yayla alanları için tercih edilir.

Bunun yanı sıra manuel olarak kurulan çadır modelleri de tercih edilebilir. Yayla çadırlarında iskeletlerin kaliteli ve paslanmaz olmasına dikkat edilmelidir. Hava ile temas eden çadır iskeleti paslandığı takdirde yıkılabilir ve kullanım ömrü azalabilir.Iğdır Merkez içinde, ikinci el satılık İzocamlı yayla cadırı

Yayla Çadırı Fiyatları

Yayla çadırı fiyatlarında değişiklikler firmaya, çadır modeline ve kalitesine göre değişkenlik gösterir. Yayla çadırı fiyat araştırması yapılırken firmanın alanında başarı olup olmadığı kontrol edilmeli, mümkünse referansı olan firmalar ile çalışılmalıdır. Yayla çadırı alırken, ürünün garanti süresi, kumaş yapısına, kullanılan iskelete dikkat etmeli ve ihtiyacınız doğrultusunda size en uygun çadırı seçmelisiniz.

Eğer otomatik kurulumu olan çadırlardan almayı tercih ederseniz satıcıdan kullanımı hakkında detaylı bilgi almalısınız. Aksi halde yayla alanında karşılaştığınız bir sorunun ardından hızlı bir dönüş alamayabilirsiniz. Seçiminizi yaparken yayladaki tüm hava koşullarını, ihtiyaçlarınızı, çadırda kalacak kişi sayısını göz önünde bulundurmalı ve bu ihtiyaçları karşılan uygun bütçeli çadırı almalısınız. En uygun yayla çadırı modelleri için ise firmamız ile iletişime geçebilir, detaylı bilgiye 7 / 24 ulaşabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM