İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $2.792,5900
 • EURO
  $0,7273
 • ALTIN
  $40.232,5600
 • BIST
  $142,3500
Yayla Çadırı Modelleri istanbul

Yayla Çadırı Modelleri istanbul

Yayla dönemi, Türkiye’de İç Anadolu, Akdeniz ve Doğu Karadeniz kısımlarında yaşayan halkın yaz dönemlerinde çıktığı bir alandır. Burada yaşayan kişiler genel olarak hayvancılık ile uğraşırlar. Kış aylarında hayvanlarını ahırlarda ve kapalı alanlarda tutan kişilerin hayvanlarını yaz aylarında otlatmak için yaylalara çıkarlar. Bu dönemde genel olarak aileleri de yaylada yaşar. Bu kapsamda yayla çadırları kullanılmaktadır. Yayla çadırlarının […]

Yayla dönemi, Türkiye’de İç Anadolu, Akdeniz ve Doğu Karadeniz kısımlarında yaşayan halkın yaz dönemlerinde çıktığı bir alandır. Burada yaşayan kişiler genel olarak hayvancılık ile uğraşırlar. Kış aylarında hayvanlarını ahırlarda ve kapalı alanlarda tutan kişilerin hayvanlarını yaz aylarında otlatmak için yaylalara çıkarlar. Bu dönemde genel olarak aileleri de yaylada yaşar.

Bu kapsamda yayla çadırları kullanılmaktadır. Yayla çadırlarının pek çok farklı modelleri bulunmaktadır. Kişilerin ihtiyaçlarına göre üretilebilen yayla çadırı modelleri istanbul firmamız tarafından kaliteli ve güvenli bir şekilde üretilmektedir. Demonte halde satışa sunulan yayla çadırları alanda montaj edilir. Taşıma sırasında yer kaplamadığı için yaylaya çıkarılırken zorluk çıkarmaz.

Branda Çadır - Şantiye Çadırı

Yayla Çadırı Özellikleri Nelerdir?

Yayla bölgeleri yüksek otlanma alanları olduğu için hava koşulları zorlu olabilir. Bazen yağışlı ya da rüzgârlı durumlar da yaşanabilir. Bu kapsamda çadırın her türlü hava koşuluna uygun olması gerekmektedir. Çadırın dış koşullara uygunluğu en önemli özellik olmalıdır. Çadırın dış kaplaması su geçirmez ve dış etkenlere karşı koruyucu özellikte olmalıdır. Aynı zamanda havalandırma özelliği bulunmalıdır. Eğer bu havalandırma özelliği iyi olmaz ise içeride yaşayan kişilerin nefes alması durumda iç kısımda buğulanma ve terleme meydana gelir. Bu da içeride yaşayanların hava kalitesini düşürür.

Yayla Çadırı Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yayla çadırı aldığınızda ihtiyaçlarınıza göre hareket etmelisiniz. Burada ilk aşamada çadırı kaç kişilik alacağınıza karar vermelisiniz. Yayla çadırları tek odalı ya da iki ve ikiden fazla odalı olabilir. Eğer 2 kişinin yaşayabileceği bir genişlikteki bir çadırda 2’den fazla kişi ile yaşamaya çalışırsanız bu süreci konforsuz bir şekilde geçirmek zorunda kalabilirsiniz.

Bu konforsuzluğu ortadan kaldırmak için yaylada kalacak kişi sayısına uygun bir çadır alımı yapmalısınız. Aynı zamanda yayla çadırlarını kurarken de size kolaylık sağlayan modelleri seçmelisiniz. Burada kurulum sırasında zaman harcamamalı ve hızlıca kurulum yapılabilecek özellikte olmalıdır. Yayla çadırı modelleri istanbul firmamız müşterilerimize standart modellerinin yanı sıra talebinize göre üretim de yapmaktadır.

Yayla Çadırında Özel Alan Sağlanabilir Mi?

Yayla süreleri 1 ay ile 3 ay arasında değişkenlik gösterebilir. Bu uzun sürede bir kişiden fazla kalınması gereken çadırlarda özel üretim çadırlar tercih edilmeli. Bu özel çadırlarda birden fazla giriş bulunmaktadır. Bu çadırlar sayesinde çadır içerisine girişte ve çıkışta kişilerin kendi özel alanları olacak ve yayla da geçirilen süre daha kaliteli olacaktır. Özellikle aileleri ile birlikte yaylaya çıkılan kişiler tarafından tercih edilen bu özel çadırlarda her aile bireyi için bir oda ve giriş yer alır. Fiyatları ise standart yayla çadırlarına göre daha maliyetlidir.

Yayla Çadırı Modelleri Nelerdir?

Yayla çadırı arasında farklı renk ve modeller bulunmaktadır. Yayla çadırları için renk alternatifi çok fazladır. Kırmızı, siyah, gri, yeşil olmak üzere her renkte çadır üretimi bulunmaktadır. Yayla çadırı modelleri ise tek kişilik, iki kişilik ya da aile modelleri olarak farklılık gösterir. Çatı kapsamında da koni ve üçgen modeller vardır. Özellikle yağmur sularının daha kolay akması ve çadır tepesinde birikme yapmaması için koni ve üçgen model tercih edilir. Bunun yanı sıra yaylalarda eski Türk geleneklerinde de kullanılan otağ modelleri üretilmektedir. Otağ modellerinde salon ve oda ayrımı bulunur ve son dönemlerde sıklıkla tercih edildiği için keyifli bir kullanım imkanı sunar.

Turiste kiraladığı çadır geçim kaynağı oldu

Yayla Çadırı Fiyatları Nedir?

Yayla çadırı satın alınırken dikkat edilmesi gereken pek çok etken vardır. İstediğiniz özelliklere göre de yayla çadırlarında fiyat artışı ya da düşüşü yaşanır. Eğer klasik bir standart yayla çadırı almak isterseniz fiyatlar bütçenizi zorlamayacaktır. Ancak odalı ve ayrı girişli bir yayla çadırı almak istediğinizde fiyatlar artacaktır. Bunun yanı sıra özel kullanımlı, tepesi açılan, havalandırma ve yalıtım özelliği olan çadırlarda fiyat aralıkları değişkenlik gösterecektir.

Aynı zamanda montaj özelliği olan çadırlarda klasik yayla çadırlarından daha pahalıdır.  Yayla çadırı modelleri istanbul firmamız bu kapsamda müşterilerimizin istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda, yayla koşullarına uygun olarak üretim yapmaktadır. Siz de yayla alanlarında konforlu, kaliteli ve güvenli bir çadır kullanmak isterseniz firmamız ile iletişime geçebilir, yayla çadırları özellikleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz?

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM