İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.110,9900
 • EURO
  $1,1463
 • ALTIN
  $66.526,7000
 • BIST
  $207,3000
Vasıta Brandaları

Vasıta Brandaları

Vasıta brandaları vasıtalar için üretilmiş kaliteli ve sağlam malzemelerdir. Günlük hayatta bir yerden başka bir yere gitmek için vasıta yani araba, otomobil, dolmuş gibi ulaşım araçları kullanırız. İster toplu taşıma araçları olsun isterse de şahsi olarak kullandığımız araçlar olsun bu vasıtalar sayesinde uzun ya da kısa mesafe fark etmeksizin çok rahat bir şekilde hareket ederler. […]

Vasıta brandaları vasıtalar için üretilmiş kaliteli ve sağlam malzemelerdir. Günlük hayatta bir yerden başka bir yere gitmek için vasıta yani araba, otomobil, dolmuş gibi ulaşım araçları kullanırız. İster toplu taşıma araçları olsun isterse de şahsi olarak kullandığımız araçlar olsun bu vasıtalar sayesinde uzun ya da kısa mesafe fark etmeksizin çok rahat bir şekilde hareket ederler. Vasıta araçlar sahipleri için değerlidir. Bu yüzden bu araçları olumsuz hava koşullarına karşı korumak için vasıta brandaları kullanılır. Bu brandalar araçları koruma görevini en iyi şekilde yerine getiren ve her türlü dış etkiye karşı maksimum dayanıklılık gösteren kumaşlar ile hazırlanmıştır. Vasıta brandalar tam da araçların üzerine uygun bir şekilde hazırlanır.

Branda Nedir

Vasıta brandaları su geçirmez kumaşlarla hazırlanmıştır. Brandanın tanımını yapacak olursak su ve ışık geçirmeyen genelde bahçe ve kafeterya gibi yerlerde kullanılan kaliteli kumaşlardan yapılan ürünlerdir. Brandalar sanayi aletleri ile hazırlanır. Su geçirmez özelliği bulunduğu için birçok işyeri ev ve araç gibi yerlerin üzerinin kapatılmasında kullanılır.  Bazı bölgelerde hava koşulları insanların hayatını olumsuz etkilemektedir insanlar bu hava koşullarından korunmak için değişik yöntemler geliştirmişlerdir. Teknolojinin katkısı ile kaliteli kumaşlar hayatımıza girmiştir. Bunlardan bir tanesi de brandalardır.  Brandalar sayesinde mekân veya araçlar korunarak insanlara güvenli ve rahat bir ortam sunmuş olur.

Araçlarda Branda Kullanmanın Faydaları

Vasıta brandaları arabaların üzerine koruma amaçlı serilen örtülerdir. Ülkemizde branda kullanımı genellikle kışın artmaktadır. Bunun sebebi ise kış aylarında atan hava kirlilikleri ve yağışlar araçları olumsuz etkilemekte yazın ise güneş ışınları otomobil renklerini soldurmaktadır. Bu sebeple branda kullanımı bir zorunluluk haline gelmiştir. Vasıta brandalarının en önemli faydası vasıtalarınızı her türlü hava koşulunda koruyarak araçların ilk günkü gibi görünmesine ve temiz kalmasını sağlayacaktır. Vasıta brandaları pratik bir kullanım sağladığı ve araçların her yerini kapattığı için tercih oranı artmaktadır. Bu brandalar sağlam kumaştan üretildiği için uzun yıllar kullanım imkânı sağlayacaktır.  Brandalar sayesinde vasıtalarda yağmur ve çamur lekesi oluşmaz. Ayrıca vasıta brandaları sayesinde dışarıdan gelebilecek darbelere karşı ve çizilmelerin önüne geçmiş olur. Vasıta brandaları kuşların asitli yapıda olan pisliklerine karşı üstün bir koruma sağlamış olur.

Vasıta Brandası Kullanılması Vasıtalara Zarar Verir mi?

Vasıta Brandaları bazı araç sahiplerinin kafalarında bir takım soruların oluşmasına neden olmaktadır. Bu sorular genellikle vasıta brandası kullanmak vasıtanın rengine herhangi bir zararı var mıdır şeklindedir. Fakat bu sorular oldukça yersiz bir sorulardır. Yapılan araştırmalara göre branda kullanımının araçlar üzerinde olumsuz bir yan etkisinin olmadığı, tam aksine vasıtaları dışardan gelebilecek bütün tehlike ve olumsuz hava koşullarına karşı koruyan bir özelliğe sahiptir. Fakat vasıta sahiplerini dikkat etmesi gereken en önemli husus branda seçiminde kaliteli branda seçmeleridir. Bu sebeple kaliteli branda seçimi memnun edici sonuçlar bırakır.

Vasıta Brandalarını Seçilirken Dikkat Edilecekler

Vasıta brandaları tercih edilirken en çok su ve ışık geçirmez özelliğine ve kalitesine dikkat edilir.  Branda alacaksanız mutlaka aracınızın ebatlarına göre tercih yapmanız verimliği arttıracak ve amacını ve görevini yerine getirmiş olacaktır. Gerekirse işinin ehli tecrübeli kişileri bularak aracınızın marka ve modeline göre kaliteli ve beğendiğiniz bir kumaştan aracınıza uygun branda üretilmesini sağlamak aracınız için en iyi sonucu verecektir.  Seçilecek brandanın geniş veya aracı çok sıkması olumsuz sonuçlar doğurabilir. Alınacak brandanın lastik kaplamalı kablosunun olması ve aracın altından bağlanabilir özelikte olması olası branda hareketlerini ve brandanın çalınmasının önüne geçilmiş olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM