İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.112,0000
 • EURO
  $1,1479
 • ALTIN
  $66.397,5800
 • BIST
  $207,1000
Üsküdar Branda Tente

Üsküdar Branda Tente

Üsküdar branda tente üretiminde özellikle brandalarda kullandığı malzemelere özen gösteriyor. Brandalar bazı ürünleri korumak için kullanılıyor. Bu yüzden brandaların kaliteli ve dayanıklı olması önem arz ediyor. Tenteler de bu brandalardan yapıldığından dolayı brandaların kalitesi tenteleri de etkiliyor. Brandalarda kullanılan kumaşlar genellikle su ve ışık geçirmiyor. Bu sayede birçok alanda kullanılabiliyor. Branda ve tenteler özellikle kafe, restoran, […]

Üsküdar branda tente üretiminde özellikle brandalarda kullandığı malzemelere özen gösteriyor. Brandalar bazı ürünleri korumak için kullanılıyor. Bu yüzden brandaların kaliteli ve dayanıklı olması önem arz ediyor. Tenteler de bu brandalardan yapıldığından dolayı brandaların kalitesi tenteleri de etkiliyor.

Brandalarda kullanılan kumaşlar genellikle su ve ışık geçirmiyor. Bu sayede birçok alanda kullanılabiliyor. Branda ve tenteler özellikle kafe, restoran, çay bahçeleri, kış bahçeleri, mağazalar ve butiklerde kullanılıyor. Kullanım amaçları kötü hava koşullarında yağmur, kar ve dolu gibi hava olaylarından korunmak veya güneşin gelmesini engellemektir. Bunların yanında bazı işletmeler branda ve tenteleri müşterilerinin ilgisini çekmek için de kullanabiliyor.

Petek Branda, Pergola Tente ve Sabit Tente

Branda ve Tente Kullanım Alanları

Üsküdar branda tente birçok farklı model üretiyor. Amaca ve kullanılacağı alana göre tercih edilen branda ve tenteler özellikle açık alanların üzerlerini kapatmak için kullanılıyor. Brandalar aynı zamanda bazı ürünleri veya malzemeleri de korumak için kullanılabiliyor. Bunlar inşaat malzemeleri, tekstil ürünleri, arabalar veya mobilyalar olarak sayılabilir.

Herhangi bir hava olayında arabaların zarar görmemesi için branda kullanılabilir. Ayrıca fındık toplanan yerlerde de toplama işlemini bu brandalar yardımıyla yapıyorlar. Tekstil sektöründe de çok fazla kullanılan brandalar torba olarak kullanılıyor. Kış bahçelerinde, plaj şemsiyelerinde, bahçe şemsiyelerinde, kamelyalarda kullanılan brandalar çok amaçlı bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Tenteler ise açık veya kapalı alanlarda tercih edilebiliyor.

Bu alanlara kafeler, restoranlar veya mağazalar örnek verilebilir. Bireysel kullanım alanları ise evlerin bahçeleri, terasları veya balkonlarıdır. Bu gibi açık alanlarda kış aylarında da oturabilmek için tente kullanılarak bu tür alanlar kapalı alanlara dönüştürüyor.

Branda ve Tente Özellikleri

Üsküdar branda tente yapılırken dikkat edilen en önemli şey brandalarda kullanılan malzemelerin su ve ışık geçirmiyor olmasıdır. Brandalardan yapılan tenteler özellikle kötü hava koşullarına karşı kullanıldığı için en önemli özellikleri su geçirmez olmalarıdır. Bunun yanında branda yapımında kullanılan birçok farklı kumaş tipi vardır. Bunlardan bazıları akrilik branda kumaşları, polyester branda kumaşları veya jüt branda kumaşlarıdır. İsteğe göre hangi kumaş tipinin kullanılacağına karar verilebilir. Tenteler ise bazı fonksiyonlara sahiptir. Bazı tenteler açılıp kapanabilirken bazı tenteler sabittir.

Kullanışlı Tente Çeşitleri

Tenteler birçok farklı tipte üretilebilmektedir. Görünümleri ve kullanım biçimlerine göre sınıflandırılan tenteler özellikle açılıp kapanma şekillerine göre modellere ayrılıyor. Bu modellerde şekilleri birbirlerinden farklı olanlar kasetli tenteler, mafsallı tenteler, pergola tenteler, çift açılır tenteler, körüklü tenteler ve raylı tenteler olarak sayılabilir. Bunun yanında açıp kapatma şekillerine göre tenteler ise otomatik, sabit, motorlu veya manuel olabiliyor. Elle kapatılıp açılanlar manuel tenteler iken uzaktan kumanda ile yönetilebilen tenteler otomatik tentelerdir. Şekillerine göre tentelerden mafsallı tenteler eklem şeklinde görüntüye sahiptir ve şık bir mekân yaratmak isteyen işletme sahipleri bu tenteyi tercih edebiliyorlar. Bunun yanında ahşaptan yapılan pergola tenteler kış bahçelerinde, kumsallarda, teraslarda ve balkonlarda kullanılıyor. Çift açılır tenteler ise alandan tasarruf etmek isteyenlerin tercih ettiği bir tente çeşididir. Körüklü tenteler ise kullanıldıkları alanda güneşin yönüne göre ayarlanabiliyor. Bu sayede kullanım kolaylığı ve pratiklik sağlanmış oluyor.

Çok Tercih Edilen Branda Çeşitleri

Brandaların da aynı tenteler gibi kullanıldıkları alanlara göre farklı tipleri vardır. Bunlar asma germe brandalar, membran sistemleri, plaj şemsiyeleri, bahçe şemsiyeleri, kış bahçesi şemsiyeleri ve kamelya brandaları olarak sayılabilir. Bunun yanında yat ve tekne koruma brandaları, inşaat koruma brandaları, mobilya brandaları, beton brandaları ve şantiye çadırları gibi farklı çeşitteki brandalar da vardır.

Tente İzmir - Pergola, Tente Branda Sistemleri

Uygun Branda ve Tente Fiyatları

Brandalarda kullanılan kumaş tiplerine ve kalitelerine göre branda ve tente fiyatları farklılık gösterebiliyor. Branda kumaşları çok kalın iplerle dokunan tipteki kumaşlardır ancak bu kumaşlar kalitelerine göre farklı çeşitlere sahiptir. Kalitesi arttıkça fiyatı da artan kumaşlar branda ve tente üreticilerine ne kadar maliyetli olursa fiyatları da o kadar yüksek oluyor.

Bir diğer fiyat belirleyicisi ise bu branda ve tentelerin boyutları oluyor. Kullanacağız alanın boyutlarına göre yaptıracağınız branda ve tentelerde genişlik ne kadar artarsa fiyat da o oranda artıyor. Branda ve tentelerin üzerlerine yaptırılacak renk ve desenler de fiyatı etkiliyor. Branda ve tente hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM