İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $2.792,5900
 • EURO
  $0,7273
 • ALTIN
  $40.232,5600
 • BIST
  $142,3500
Ümraniye Branda Tente

Ümraniye Branda Tente

Ümraniye branda tente üretimi ihtiyaca yönelik olarak yapılıyor. Bu çok amaçlı branda ve tentelerin kullanım alanları çok geniştir ve hemen hemen her yerde kullanılabilir. Brandalar özellikle çay bahçelerinde, havuz başlarında ve kumsallarda kullanılırken tenteler de kafe ve restoranlarda, mağaza ve butiklerde tercih ediliyor. Tenteler brandadan yapılmakta, brandalar ise çeşitli kumaşlardan yapılmaktadır. Kullanım amacına ve yapıldığı kumaşın […]

Ümraniye branda tente üretimi ihtiyaca yönelik olarak yapılıyor. Bu çok amaçlı branda ve tentelerin kullanım alanları çok geniştir ve hemen hemen her yerde kullanılabilir. Brandalar özellikle çay bahçelerinde, havuz başlarında ve kumsallarda kullanılırken tenteler de kafe ve restoranlarda, mağaza ve butiklerde tercih ediliyor. Tenteler brandadan yapılmakta, brandalar ise çeşitli kumaşlardan yapılmaktadır. Kullanım amacına ve yapıldığı kumaşın tipine göre brandaların birçok çeşidi vardır.

Tente İzmir - Pergola, Tente Branda Sistemleri

Branda Çeşitleri

Ümraniye branda tente birçok farklı malzeme kullanılarak diğer yerlerde olduğu gibi üretiliyor. Hem sipariş üzerine özel olarak üretilen hem de standart olarak üretimi yapılan brandalar genellikle kalın kumaşlar kullanılarak üretiliyor. Brandalarda kullanılan bu kumaşlar su geçirmez, ışık geçirmez veya yanmaz özellikte olabiliyor. İsteğe göre üretilen brandalar çeşitli ürünlerin üzerlerini örtmek için de kullanılıyor.

Branda çeşitlerini kullanıldıkları yerlere göre sınıflandıracak olursak kamelya brandaları, plaj şemsiyeleri, bahçe şemsiyeleri, kış bahçesi şemsiyeleri, asma germe brandalar, beton koruma brandaları, arabaların üstünü örtmek için kullanılan brandalar, mobilyaları koruma brandaları, inşaat yapı malzemelerini koruma brandaları olarak sayılabilir. Hepsinin kullanım amacı farklıdır ancak brandalar ne amaçla kullanılırsa kullansın kalın kumaşlardan elde edilir.

Örneğin tekstil sektöründe kullanılan brandalar yük taşıma torbaları olarak kullanılır. Bu yüzden dayanıklı ve kaliteli olmaları önemlidir. Otomobillerin üzerlerini örtmek için kullanılan brandalar genellikle arabayı yağmur, kar veya dolu gibi arabaya zarar verebilecek çeşitli darbelerden korumak için kullanılır. Bu brandaların herhangi bir darbede hasar görmemesi, yırtılmaması için kaliteli olması gerekiyor.

Branda Özellikleri

Ümraniye branda tente yapımında kullanılan malzemeler farklı çeşitlerdedir ve kullanılacağı alana göre hangi malzemenin seçileceğine karar verilir. Bu brandalarda kullanılan kumaşlar kalın iplerle dokunur ve ağırlıkları çok fazladır. Pamuktan üretilen brandalar çadır bezi olarak da kullanılır. Kumaşların çeşitlerine bakacak olursak bunlar polyester branda kumaşı, teflon branda kumaşı, jüt branda kumaşı veya akrilik branda kumaşı olarak sıralanabilir.

Bu kumaşlar aynı zamanda yerli veya ithal olabiliyor. Kumaşların yerli veya ithal olmalarına ve kalitelerine, kalınlıklarına göre fiyatları da değişiyor. Tercihe göre bu kumaşlar yanmayan türden olabilir. Kumaşların tipleri, brandaların hangi mekânlarda kullanılacaklarına göre seçilmelidir. Örneğin kış aylarında kullanılacak brandalar polyester kumaşlardan üretilmelidir.

Tente Çeşitleri

Tenteler de kafe, restoran, çay bahçeleri, mağaza ve butiklerde kötü hava koşullarından korunmak veya estetik açıdan güzel bir görünüm elde etmek için kullanılır. Bazı dükkânların önlerinde de kullanılan tenteler hem işlevsel olarak hem de görünüm olarak farklı modellere sahiptir. Örneğin daha dar ve manevra yapmanın zor olduğu alanlarda mafsallı tenteler kullanılır.

Mafsallı tenteler eklem şeklindeki görüntüsüyle kullanıldığı alana şık bir görüntü katar. Bahçe ve teras gibi yerlerde ahşaptan üretilen pergola tenteler kullanılırken, geniş alanlarda çift açılır tenteler kullanılır.

Evlerin balkon ve bahçelerinde sabit tenteler kullanılır. Bunun gibi birçok tente çeşidi ve kullanım alanı vardır. Ayrıca bu tenteler manuel veya otomatik olarak üretilir. Elle açılıp kapatılabilen manuel tenteler genellikle evlerin bahçe ve balkon gibi açık alanlarında kullanılırken uzaktan kapatılıp açılabilen otomatik tenteler kafe ve restoran gibi işyerlerinde kullanılır.

 

FiYAT LiSTESi – Raylı Tente,Otomatik tente,Motorlu tente,Pergola tente

Branda ve Tente Fiyatları

Branda ve tentelerin fiyatları hem fonksiyonlarına hem de üretim malzemelerine göre farklılık gösterir. Tenteler, brandalardan yapılır ve brandalarda kullanılan malzeme ne kadar kaliteliyse tenteler de o kadar kaliteli olacaktır. Tentelerde fiyatlar özellikle manuel veya otomatik olmasına göre değişiyor.

Manüeller otomatik olanlara göre haliyle daha pahalı oluyor. Brandalarda ise fiyatı etkileyen asıl faktör kullanılan malzemedir. Branda kumaşları çok kalın ipliklerle dokunur ancak bu kumaşlar farklı özelliklere sahiptir. Su geçirmeyen, güneş geçirmeyen veya yanmayan kumaşlar vardır ve bu özelliklerine göre fiyatları farklılık gösterir.

Branda ve Tenteler Seçilirken Nelere Dikkat Etmeli?

Branda ve tenteler seçilirken özellikle nerede ve ne amaçla kullanılacağına karar verilmelidir. Bunun yanında amaca yönelik brandaların üretim malzemesi seçilmelidir. İşletmeler kullanacakları branda ve tentelerin kaliteli olmasına dikkat etmeli ve kullanacakları yerde müşterilerine konforlu ve güvenli bir ortam sağlamayı hedeflemelidir. Bu yüzden kullanacakları brandaların ve tentelerin dayanıklı ve kaliteli olması önemlidir. Branda ve tenteler hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM