İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.110,9900
 • EURO
  $1,1463
 • ALTIN
  $66.526,7000
 • BIST
  $207,3000
Üç Köşeli Çadırlar istanbul

Üç Köşeli Çadırlar istanbul

Üç köşeli çadırlar istanbul birçok alanda kullanılan farklı özelliklere sahip çadır üretimi yapmaktadır. Üç köşeli çadırlar sacdan yapılır ve çadır yapımı modeline uygun özelliklere dikkat edilerek üretilmektedir. Çadırlar üretilirken pratik kurulum ve taşınma göz önünde bulundurularak üretilmektedir. Çadırların kurulumunda geçme, flanş, somunlu cıvata gibi gereçler kullanılmaktadır. Bu şekilde monte edilen çadırların kullanım ömrü oldukça uzun […]

Üç köşeli çadırlar istanbul birçok alanda kullanılan farklı özelliklere sahip çadır üretimi yapmaktadır. Üç köşeli çadırlar sacdan yapılır ve çadır yapımı modeline uygun özelliklere dikkat edilerek üretilmektedir. Çadırlar üretilirken pratik kurulum ve taşınma göz önünde bulundurularak üretilmektedir. Çadırların kurulumunda geçme, flanş, somunlu cıvata gibi gereçler kullanılmaktadır. Bu şekilde monte edilen çadırların kullanım ömrü oldukça uzun olmaktadır. Herhangi bir çadır üretimi yapılırken kullanılacak olan malzeme yalıtım özelliklerine dikkat edilerek kullanılmalıdır. Yalıtım özelliğine göre üretilen çadırlar her bölgenin koşullarına göre farklılık göstermektedir. Çadırlarda izofalt, camyünü, bizofol aba, astar brandası, son kat branda,  full izole, havalandırma pencere gibi özelliklere dikkat edilerek üretilmelidir.

Çadır Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Üç köşeli çadırlar istanbul çadır kullanım alanınıza göre tercih etmeniz konusunda sizlere yardımcı olmaktadır. Çadır alırken dikkat edilecek en önemli olaylardan birisi çadırın içerisinde kaç kişi yaşayacağına dair bilgili olmaktır. Çadırı bagaj durumunuza, kullanım amacınıza ve sayınıza göre tercih etmelisiniz. Ayrıca kullanılacak olan amaç da çadır tercihinde çok önemlidir. Özellikle iklim koşulları çadır özelliklerini direkt etki eden faktördür. Bu yüzden alacağınız çadırı kullanacağınız alanın özelliklerine göre tercih etmeniz gerekmektedir. Ayrıca çadırlarda kullanılan pencere veya kapılar havalandırma konusunda önemlidir.

Uzunca bir süre harcanabileceği için çadırlarında tıpkı evler gibi havalandırma ihtiyacı vardır. Çadır seçerken dikkat edilmesi gereken diğer önemli özelliği ise kurulum kolaylığı. Çok zor bir hava koşulunda veya acil afet durumunun ardından çadır kurulurken zorluk yaşanması ciddi bir sorundur. Bu yüzden kurulumu kolay ve anlaşılır olan çadırları tercih etmek doğru olacaktır. Çadır kullanımı tıpkı bir oda seçimi gibi olduğu için kişiye özel kullanım özellikleri olan çadırları tercih etmek daha doğru olacaktır.

Çadır Çeşitleri Nelerdir?

Üç köşeli çadırlar istanbul tüm ihtiyaçlara yönelik çadır üretimi yapmaktadır. Firmanın üretmiş olduğu çadır çeşitlerini ve tasarımlarını şu şekilde sıralayabiliriz. Üçgen çadır, tünel çadır, araziye uygun çadır, geodesic Dome çadır. Hangi çadırı tercih ederseniz edin çadırınızı kuracağınız arazinin özellikleri bu noktada çok önemlidir Çünkü çadırın ayakları için gerekli olan kalıpları çakabileceğiniz özellikte toprak zemin seçmek doğru olacaktır. Çadırlar illaki düz alanlara kurulacak diye bir şart yoktur. Engebeli alanlar da, dağlarda, bozuk arazilerde çadır kurmak mümkündür. Bu gibi yerlerde önemli olan çadırınızı kuracağınız pozisyonu doğru seçmektir. Ve ayrıca bu gibi yerlerde çadır eklerinin gerginliğini sağlayacak şekilde bir düzen tasarlayarak çadırınızı kurmak doğru olacaktır. Özellikle kar yağışı olan yerlerde çadır kurmak isteniyorsa kar eteği olan çadırları tercih etmek gerekmektedir.

Çadır Kumaşları Hakkında Bilgi

Üç köşeli çadırlar istanbul çadır üretimi için kullanmış olduğu tüm malzemeler de en üstün kaliteyi tercih etmektedir. Bazı firmalar üretmiş oldukları ve satışa sundukları çadırlarda kalitesiz ürünleri kullanarak içeriye su sızmasını veya yüksek hızdaki rüzgârda çadırın dağılmasına neden olan özellikte ürünler kullanmaktadır. Çadırların dış kısmında kullanılan tenteler de en önemli özellik dikişlerin bantlı olmasıdır. Çünkü bu dikişlerin bantlı olmaması durumu herhangi bir hava koşulunda su veya rüzgârın çadırın içerisine girmesine sebep olmaktadır.

Çadırlar içinde ve dış kumaş türüne göre daha hafif ve seyrek Pamuklu ürünler kullanılmaktadır. Çadır tabanları da poliüretan madde ile kaplanmış su geçirmez özellikte naylonlardan oluşmaktadır. Çadır alırken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik çadır tabanlarının hızlı yıpranmasıdır. Bu yüzden çadır satın alırken tabanında kullanılan malzemeye dikkat etmeniz ve çadırı çakıl taşı olan veya kayalık gibi çadır tabanına zarar verecek yerlere kurmamaya özen göstermeniz dir. Çadırları kurarken kullanılan çubuklar içi boş alaşım çubuklardır. Bu çubuklar sayesinde çadır kurulumu kolaydır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM