İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $2.767,0000
 • EURO
  $0,7207
 • ALTIN
  $39.264,5900
 • BIST
  $140,9300
Tuzla Branda Tente

Tuzla Branda Tente

Tuzla branda tente üretimleri sırasında farklı malzemeler kullanıyor. Bu malzemeler branda veya tentenin nerede ve hangi amaçla kullanılacağına göre seçilirken aynı zamanda fiyatlara da etki ediyor. Brandalar kötü hava koşullarından korunmak ve dışarıdan gelecek herhangi bir darbeye karşı çeşitli malzemeleri korumak için kullanılıyor. Tenteler de aynı şekilde brandalardan yapıldığı için hemen hemen aynı amaçlarla kullanılıyor. Kafe, […]

Tuzla branda tente üretimleri sırasında farklı malzemeler kullanıyor. Bu malzemeler branda veya tentenin nerede ve hangi amaçla kullanılacağına göre seçilirken aynı zamanda fiyatlara da etki ediyor. Brandalar kötü hava koşullarından korunmak ve dışarıdan gelecek herhangi bir darbeye karşı çeşitli malzemeleri korumak için kullanılıyor.

Tenteler de aynı şekilde brandalardan yapıldığı için hemen hemen aynı amaçlarla kullanılıyor. Kafe, restoran veya lokanta gibi yerlerin açık alanlarını her mevsim kullanılabilir alanlara dönüştürebilmek için kullanılan tenteler, işletmeler tarafından müşteri çekme aracı olarak kullanılıyor. İşletmeler aynı zamanda branda ve tenteleri reklam ve tanıtım amacıyla da tercih edebiliyor.

Branda Tente Modelleri %20 Uygun Fiyat | Pergola-Tente -Modelleri-ve-Fiyatları-3

Tente Kullanım Alanları

Tuzla branda tente kullanım alanlarına yönelik branda ve tenteler üretiyor. Tenteler genellikle kafe, lokanta, restoran, mağaza ve butik gibi yerlerde yağmur, kar ve dolu gibi kötü hava koşullarına karşı korunmak için kullanılıyor. İşyerleri dışında evlerin balkon, bahçe ve teras gibi açık oturma alanlarında da yine aynı kötü etkiden korunmak için kullanılabiliyor.

Özellikle teras ve bahçelerde kullanılan tenteler sayesinde yaz kış bu alanlarda oturulabiliyor. Farklı aktiviteler de yapılan bahçelerde kış aylarında bile tenteler sayesinde yağmur yağsa bile mangal yakılabiliyor. Tenteler çok geniş kullanım alanına sahip ve kullanımı pratik ve kolaydır. Özellikle otomatik açılır kapanır tenteler sayesinde kullanılacak mekân istenildiğinde açık veya kapalı alanlara dönüştürülebiliyor.

En Çok Tercih Edilen Tente Çeşitleri

Tuzla branda tente çeşitleri isteğe göre farklı modellerde piyasaya sunuluyor. Tentelerin birçok modeli var ve bunlardan en çok tercih edilenleri mafsallı, kasetli, pergola, çift açılır, raylı veya sabit tenteler olarak karşımıza çıkıyor. Her tente modeli farklı kullanım alanlarına göre yapılıyor. Örneğin pergola tenteler genellikle bahçe ve teras gibi yerlerde doğanın içindeymiş gibi hissetmek için kullanılırken mafsallı tenteler kafe ve restoran gibi yerlerde kullanılıyor.

Çift açılır tenteler sayesinde alandan tasarruf ediliyor ve raylı tenteler ise özellikle kış bahçelerinde çok fazla tercih ediliyor. Bunun gibi birçok tente modeli olmakla birlikte tenteler açılıp kapanırken farklı şekillerde yapılabiliyor. Manuel tenteler elle açılıp kapatılırken otomatik veya motorlu tenteler uzaktan kontrol edilebiliyor.

Evlerde kullanılan tentelerde otomatik modellere ihtiyaç duyulmazken işyerlerinde genellikle otomatik tenteler kullanılıyor. Ayrıca bu tentelere isteğe göre farklı özellikler de eklenebiliyor. Örneğin bahçe veya terasınızda kullanacağınız tentelere spot ışıklar taktırarak oturacağınız alanı aydınlatabilirsiniz. Gelişen teknoloji ile farklı tiplerde piyasaya sürülen tentelerin ısıtmalı olanları bile bulunabiliyor.

Branda ve Tente Neyden Yapılıyor?

Tenteler brandalardan yapılırken brandalar ise çeşitli kumaşlardan yapılıyor. Bu kumaşlar hem dayanıklı hem de kaliteli oluyor. Genellikle pamuklu iplerle dokunan kumaşların en bilinen tipi polyesterdir ve bu kumaşların özelliği su ve ışık geçirmemeleridir. Brandalarda kullanılan kumaş tipleri ise polyester branda kumaşı, akrilik branda kumaşı, teflon branda kumaşı, pilsa branda kumaşı ve jüt branda kumaşı olarak sayılabilir.

Bunların yanında tonsilton branda kumaşı da isteğe göre kullanılabilir ve kullanılan tüm kumaşlar kalın iplerle dokunan kaliteli kumaşlardır. Bu yönüyle ağır da olan bu kumaş tipleri sayesinde dayanıklı ve uzun ömürlü branda ve tenteler üretilmektedir.

Tentelerde alüminyum, ahşap veya cam da kullanılabiliyor. Ancak özellikle bez ve kumaş olanlar tercih ediliyor. Her ne kadar kaliteli ve dayanıklı kumaşlar olsa da cam veya alüminyumdan yapılan tenteler kumaştan yapılana göre daha maliyetli oluyor ve bu da doğal olarak branda ve tente fiyatlarını etkiliyor.

Güzelbahçe Otomatik Tente Pergola Branda Giyotin Cam Körüklü Tente Mafsallı Tente, 2020 | Pergolalar, Lüks, Villa

Branda ve Tente Alınmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Brandalar su ve ışık geçirmez özel kumaşlardan üretiliyor. Ancak farklı özelliklere sahip kumaşlar da vardır. Hangi kumaş tipinden yapılan brandayı alacağınıza karar verirken dikkat edilmesi gereken şey bu branda veya tentenin hangi amaçla ve ne tür bir mekânda kullanılacağıdır. Bunun yanında brandanın veya tentenin kullanılacağı mekânın boyutları da önemlidir.

Branda ve tentelere aynı zamanda isteğe göre desenler de bastırılabiliyor. Bunu tercih eden işletmeler özellikle bu branda ve tenteleri yaptırmadan önce istediklerini açıkça belirtmeli ve kumaşlarını da üzerine desen yapılabilecek kalitede seçmelidir. Branda ve tentelerin modellerine karar verilirken dekorasyona uyumlu olması da göz önünde bulundurulmalıdır. Branda ve tenteler hakkında firmamızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM