İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $2.859,7300
 • EURO
  $0,8981
 • ALTIN
  $42.032,4900
 • BIST
  $151,8000
Tünel Branda

Tünel Branda

Tünel Branda, son yıllarda en çok kullanılan branda türlerinin başında gelir. Tünel şeklinde yapılmasından ötürü bu ismi almıştır. Farklı ölçülerde tasarlanabilen bu brandalar gerek uzunluk gerekse de genişlik bakımından farklı ölçülerde yer alabilirler. Açılıp kapanabilecek özellikte olan bu brandalar, kısa sürede bir araya toparlanarak, kullanılmayacak durumlarda ortadan kaldırılabilecektir. Brandaların bu türleri, otel, oyun parkları ve kullanışlı […]

Tünel Branda, son yıllarda en çok kullanılan branda türlerinin başında gelir. Tünel şeklinde yapılmasından ötürü bu ismi almıştır. Farklı ölçülerde tasarlanabilen bu brandalar gerek uzunluk gerekse de genişlik bakımından farklı ölçülerde yer alabilirler. Açılıp kapanabilecek özellikte olan bu brandalar, kısa sürede bir araya toparlanarak, kullanılmayacak durumlarda ortadan kaldırılabilecektir.

Brandaların bu türleri, otel, oyun parkları ve kullanışlı kapı girişleri olarak tasarlanabilecektir. Motorlu çalışma prensiplerinin yanı sıra yanmaz yapıları ile de son derece güvenilir branda tasarımlarıdır. Akordeon şeklinde yapılan tünel brandaları, raylar yardımı ile de çalışma mekanizmalarına sahip olan tasarımlardır. Dar olan yürüyüş yolu şeklinde tasarlanabilen bu brandalar, farklı aydınlatma sistemleri ile ışıklandırılabilecektir. Bu yapılar içerisinde en çok öne çıkanları LED ışıklandırma sistemi ile aydınlatılanlarıdır.

Brandaların Günlük Yaşamdaki Yerleri

Tünel Branda, eğlence, fuar merkezleri gibi her türlü etkinlik alanına girişte en çok kullanılan branda sistemleridir. Dayanıklı yapıları, her türlü hava koşulundan korumaya yönelik olarak tasarlanmıştır. Fırtına gibi sert hava olaylarında uçmayan dayanıklı brandalar olmaları aynı zamanda yağışı geçirmeyecek özellikte olmaları ile de tercih edilirler. Brandaların sırf bu türleri bile birçok alanda kullanılırken, farklı kategoride yer alan modelleri de değişik yaşam alanlarında kullanılacaktır. Hiçbir tasarıma gerek kalmaksızın sırf dayanıklı örtüler olmaları nedeniyle brandaları nakliyecilikte de kullanmak mümkündür.

Gıda ve eşya nakliyesinde kamyon ve tırların üzerinde ürün korumaya yönelik olarak kullanılırlar. Brandaların ürün depolarında kullanımı da görülmektedir. Ürünlerin kurutulması ya da alışveriş tezgahlarında sergilenmesinde de kullanımı öne çıkmaktadır. Brandaların kaliteli olduğu kadar sert hava koşullarına karşı koruyucu özelliklerinin olması son derece önem taşır. Çadır tünel brandalar ya da kamelya brandaları da günlük yaşamda en çok karşılaşılan branda türleri arasındadır.

Hava Koşullarına Dayanıklılık

Tünel Branda tasarımlarında seçimi etkileyen en önemli unsurların başında, değişen iklim ve hava koşullarına dayanıklılık gelir. Kolay kolay yırtılmayan, rüzgârda hasar almayan tünel branda tasarımlarının tercih edilmesi önerilir. Bunun için de sektörde ilk sırada yer alan olumlu müşteri yorumları almış olan firmaların tasarımlarına yönelmek son derece önem taşımaktadır. Kurumsal firmalardan ürün tedarik edilmesi son derece önem taşır. Bu firmalar, branda ve tente kategorilerinde yer alan ürünleri kalite uygunluk testlerinden geçirmektedir.

Kalite standartlarına uygunluk, brandaların uzun süre kullanılmasını sağlayacaktır. Yağmur ve nemi geçirmeyen branda tasarımları, ürünlerin bozulmadan nakliyesinde son derece önem taşır. Ayrıca, kamelya gibi dış ortam örtülerinde de içerisinde oturan kişilere konfor ve rahatlık sunacaktır. Bu konuda sektörde olumlu yorumlar almış olan firmalara yönelmek ve bu firmalardan satış hizmeti almak önem taşır.

Tentelerin Yaşam Alanlarındaki Yeri ve Önemi

Tenteler, yaşam alanlarında brandalar kadar çok kullanılırlar. Tente ve branda kavramı birbirini tamamlayan iki önemli unsur olarak bilinir. Brandaların bir kısmını tenteler ile kapatmak ve böylelikle daha korunaklı yaşam alanları tasarlamak mümkündür. Buna verilecek en güzel örnek, kamelyaların kış bahçesi formuna sokulabilmeleridir. Kamelyalar üstü kapalı yaşam alanları olarak bahçelerde karşımıza çıkarlar. Soğuk ve yağışlı havalarda kamelyalarda oturabilmek için yan taraflarının tentelerle kapatılmasına ihtiyaç duyulur. Bu sayede, çok daha korunaklı tasarımlar olacaktır.

Kış bahçesi tasarımlarına dönüşebilecek bu yapılar, yaz ve kış bahçe kullanımı sağlayacaktır. Her mevsim bahçede rahatlıkla zaman geçirmek isteyenler için kış bahçesi tasarımları ideal yapılar olarak bilinirler.

Tente Yaptırmak İsteyenlere Öneriler

Tente yaptırmak isteyenler için verilecek önerilerin başında, yaşam alanlarına uygun olan tasarımların tercih edilmesidir. Yaşam alanlarında ticari alanlarda kullanılan tenteler ile balkon ve teraslarda kullanılan modeller farklılık gösterecektir. Balkon ve teras gibi yaşam alanlarında mafsallı tentelerin kullanılması önerilir. Kolay açılıp kapanabilen özellikleri ve akrilik kumaş tasarımları ile rüzgar ve fırtınaya karşı koruyucu tasarımlardır.

Geniş katılımlı organizasyonlar için de çadır tentelerin kullanımı önerilir. Çadır tenteler, yaşam alanlarında çok sayıda kişinin aynı anda oturmasını sağlayan sağlam tente yapılarıdır. Sirk, fuar gibi alanlarda kullanımı sıkça görülmektedir. Teknolojik sistemlerin de içerisine monte edilmesi son derece rahattır. Firmamız, tente ve branda kategorilerinde zengin ve kaliteli içeriğe sahip olan kuruluşlardandır. Satış sonrası teknik destek te firmamızın sunacağı hizmetler arasındadır

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Tünel Branda

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM