İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.013,2200
 • EURO
  $1,0903
 • ALTIN
  $60.989,7800
 • BIST
  $193,2000
Tente Modelleri

Tente Modelleri

Tente, farklı dış etkenlerden ve yağmur, rüzgâr, güneş gibi meteorolojik şartlardan korunmayı sağlayan ve güneşlik formunda olan sistemlere verilen isimdir. Tente, ilk üretildiği zamanlarda güneşten korunmak amacıyla branda, bez, çadır gibi ürünlerden üretilirdi. Zamanla daha işlevsel üretim malzemeleriyle üretilmeye başlandı. Günümüz dünyasında, tente sistemleri işletmeler için oldukça konforlu ve fonksiyoneldir. Özellikle restoranlarda, otellerde ve çeşitli […]

Tente, farklı dış etkenlerden ve yağmur, rüzgâr, güneş gibi meteorolojik şartlardan korunmayı sağlayan ve güneşlik formunda olan sistemlere verilen isimdir. Tente, ilk üretildiği zamanlarda güneşten korunmak amacıyla branda, bez, çadır gibi ürünlerden üretilirdi. Zamanla daha işlevsel üretim malzemeleriyle üretilmeye başlandı. Günümüz dünyasında, tente sistemleri işletmeler için oldukça konforlu ve fonksiyoneldir. Özellikle restoranlarda, otellerde ve çeşitli etkinlik alanlarında tente sistemlerine rastlanılır.

Modern üretim teknikleri sayesinde bugün çok sayıda tente modelleri üretilmektedir. Bunlara mafsallı tente modelleri, sabit tente modelleri, pergola tente modelleri, branda korumalı tente modelleri, kumandalı tente modelleri, otomatik ve motorlu tente modelleri, kasetli tente modelleri, çift açılır tente modelleri ve körüklü tente modelleri örnek olarak verilebilir.

Restoranlar için Zonguldak Tente İmalatı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Tente Kullanım Alanları

Evler için üretilen tente modellerinin yanında endüstriyel tip tente modelleri de mevcuttur. Kafe ve restoran gibi işletmelerin açık bahçeleri, butik dükkânlar ve mağazalar gibi birçok alanda kullanılır. Yapı ruhsatı gerektirmeyen tente sistemlerinin kullanımı, otellerde ve spor tesislerinde de oldukça yaygındır.   

Modellerine Göre Tente Kullanımları

Mağazalar ve işletmelerde en çok tercih edilen tente modelleri mafsallı tente sistemleridir. Çevrime kollu tente olarak da bilinen mafsallı tentelerin evlerde de kullanımı yaygındır. Sabit tente modelleri ise genellikle balkon, teras, pencere, dükkânların ön kısımları gibi yerlerde kullanılır. En çok tercih edilen tente modellerinden olan pergola tente modelleri ise kafeler, çay bahçeleri, havuz başı tesisler, restoranlar gibi alanlarda kullanılır. Pergola tente modelleri katlamalı ve ışıklı tasarımlarıyla oldukça göz alıcı olabilmektedir.

Tente modellerine motor eklenmesiyle motorlu tente modelleri elde edilir. Bu tür modellerin kumanda paneller ya da uzaktan kumandaları mevcuttur. Bu sayede kullanıcılara büyük kolaylık sağlar. Körüklü tente modelleri ise, genellikle görsellik amacıyla tercih edilen bombeli modellerdir. Daha çok mağazalarda, butiklerde, otellerde, balkon ve pencerelerde kullanımı yaygındır.

Kasetli tente modelleri, kaset adı verilen iskelet yapıya sahiptir. Bu yapı sayesinde kapalıyken minimum miktarda yer kaplar. Açıkken ise istenilen ölçüde ayarlanabilen ve özellikle dükkânların vitrinleri için tercih edilen son derece pratik modellerdir. Çift açılır tente modelleri ise daha geniş alanlarda kullanılır. Bu modeller her iki yana da açılabildiği için bu ismi almıştır. Çoğunlukla okullarda, kafeteryalarda, camiler ve restoranlar gibi kapsamlı yerlerde kullanımı yaygın olan modellerdendir. Manuel veya motorlu çeşitleri mevcuttur. Her kullanım alanına ve zevke uygun, farklı çeşitlerde tente modellerine ulaşmak mümkündür.

Tente Kullanım Amaçları

Tente sistemlerinin ortaya çıkış amacı insanları güneşten ve yağıştan korumaktır. Bu işlevinin yanı sıra, tente sistemleri hem bulunduğu ortama dekoratiftik kazandırır hem de insanların açık havada daha konforlu olmasını sağlar. Özellikle kafe, restoran gibi işletmelere büyük olanaklar sağlaması sebebiyle tercih sebebidir. Biliyoruz ki kapalı ortamlarda sigara kullanılması yasaktır. Bu sebeple işletmeler, tente sistemlerini kullanarak açık alan ve bahçelerini daha işlevsel bir hale getirebilir.  Meteorolojik olaylardan koruması yönüyle de havuz başlarında, teraslarda, balkonlarda ve verandalarda da tente sistemleri kullanılır. Böylece yaz ve kış mevsimlerinin olumsuz etkilerinden korunarak, rahatlık ve güvenlik sağlanır.

Tente Kullanım Avantajları

Günümüzde kullanımı oldukça yaygın olan tente sistemlerinin birçok avantajı vardır. Öncelikle, tente sistemleri, mekanlara şıklık ve dekoratiftik kazandırarak daha modern bir görünüm sağlar. Ayrıca yapı ruhsatına gerek kalmaksızın tüm alanlarda kullanılabilen tente sistemleri, işletmelerin ekstra bir alan kazanmasına da olanak sağlar. Kullanışlılığı ve sağladığı konfordan dolayı tercih sebebidir. Bunlara ek olarak, tente sistemleri, işletmelere reklam yapabilme opsiyonu da sağlar. Böylece işletmeler hava olaylarından korunmanın yanı sıra reklam ve tanıtımlarını da yapabilir.

Branda Evi Tente, Pergola Tente Sistemleri

Tente Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kullanım alanlarına göre birçok tente modelleri bulunduğunu söylemiştik. Bu tente modellerinin fiyatları birçok faktöre bağlı olarak farklılık gösterir. Otomatik tasarıma sahip tente modelleri, manuel tente modellerine göre daha pahalı olacaktır. Ayrıca tentenin üretiminde kullanılan kumaşın kalitesi, malzemenin kalitesi, kumanda sistemleri, katlamalı ya da rulo sistem ayrıcalıkları, mekanizma özellikleri de fiyat üzerinde oldukça önemli etkenlerdendir. Bunlara ek olarak, tentenin boyutları metrekare cinsinden hesaplanır ve buna göre bir fiyat sunulur. Birbirinden çeşitli tente modelleri için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM