İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.110,9900
 • EURO
  $1,1463
 • ALTIN
  $66.526,7000
 • BIST
  $207,3000
Tente Kumaşı Nedir?

Tente Kumaşı Nedir?

Tente kumaşları genellikle akrilik, polyester, su geçirmez veya sıvı geçirmez plastik ürünlerden yapılır. Bu tür kumaşlar farklı doku ve yapılara sahip olup güneşten ve yağmurdan korumak için açıkta kullanılmaktadır. Sıvı itici özelliği en çok tercih edilen sebeptir. Bu leke bırakmayan ve silinmesi kolay bir üründür. Temizlik sırasında sadece nemli ve sabunlu bezlerin kullanılması tavsiye edilir. […]

Tente kumaşları genellikle akrilik, polyester, su geçirmez veya sıvı geçirmez plastik ürünlerden yapılır. Bu tür kumaşlar farklı doku ve yapılara sahip olup güneşten ve yağmurdan korumak için açıkta kullanılmaktadır. Sıvı itici özelliği en çok tercih edilen sebeptir. Bu leke bırakmayan ve silinmesi kolay bir üründür. Temizlik sırasında sadece nemli ve sabunlu bezlerin kullanılması tavsiye edilir. Küfe dayanıklıdır. Özellikle kış bahçeleri, tente modelleri, tır kabukları, balkon kenarları ve diğer alanlar için en az 5 yıl renk koruma garantisine sahiptir. % 100 polyester elyaf kumaş üzerine PVC kaplamalı bir üründür. Kalın yapısı sayesinde su geçirmez ve ısıya dayanıklılık açısından en iyi modeldir. Türk Standartları Derneği onaylıdır ve birçok farklı renk seçeneğine sahiptir.

Tente Kumaşı Özellikleri Nelerdir?

Tente kumaşı farklı penyelerde ipliklerden yapılmıştır ve beklenen özelliklere göre farklı dokuma türlerinde ve yoğunluklarında kullanılabilir. Bu şekilde üretilen ve kaplanan birinci sınıf kumaşların kullanılması bu alanda kalitenin ilk şartıdır. Kumaşlarımızı üreten firma global bir şirkettir. Tente, kanvas  taşıyan bir sistemdir. Kısacası, tente kumaşlarının nasıl yapılacağını da belirttiğimiz gibi, son derece dayanıklı liflerden yapılmış ipliklerden dokunan kumaşlar, uygun kaplamalarla brandaya veya daha çok tente kumaşına dönüştürülerek tasarımda kullanılır.

Tente kumaşı dayanıklı ve kaliteli olmalıdır. Dayanıklılık açısından sertlik ve kalınlık çok önemlidir. Kötü hava koşullarına dayanabilmelidir. Ayrıca KADIKÖY TENTE KUMAŞLARI DEĞİŞİMİ bunun yanında ucuz olmamalı. Tente kumaşlarının fiyatı kalite ve renge göre değişmektedir. Fiyat, satıcının satış ve fiyat standartlarına göre de belirlenebilir. Dolayısıyla aynı ürünü her yerde aynı fiyata bulmak imkânsızdır. Bu durumda bütçe ve kaliteye öncelik vermeniz gerekir. Tente kumaşı özel bir kumaş olduğu için fiyatı biraz yüksektir.

Tente Kumaşı Özellikleri Nelerdir?

Kullanılan malzemelerden dolayı birbirinden farklı yapılarda üretilen tente kumaşlarının performansı da farklıdır. Kalite açısından akrilik kumaş en dayanıklı kumaş modelidir. Aynı zamanda polyester tente kumaşı da akrilik kumaş kadar dayanıklıdır. Bu nedenle tente kumaşları arasında özellikle akrilik ve polyester kumaşlar tercih edilmektedir. Bir diğer tente kumaşı türü de Black-Out adı verilen kumaştır. Bu kumaşlar özellikle demiryolu tente sistemlerinde kullanılır ve karbon içerir. Kumaştaki karbon, ısıyı ve ışığı tutar, böylece tentenin kullanıldığı alanlarda ek bir serinlik sağlar. Tente kumaşları, kullanıldığı mekânda görsel olarak farklı desenler üreteceği için farklı renklerde üretilmektedir.

Tente Kumaşı Değişimi Neden Tercih Edilir?

KADIKÖY TENTE KUMAŞLARI DEĞİŞİMİ anlamak için öncelikle kumaş cinsini anlamalısınız. Bu tipler arasında su geçirmez kumaşlar ve su geçirmez kanvas akrilik kumaşlar bulunur. PVC’den yapılan düşük maliyetli kanvas kumaş da insanların tercihlerine göre kullanılmaktadır. İşletmeniz varsa kullanım kolaylığını ve ömrünü uzatmak için ithal akrilik su geçirmez tente kumaşı kullanmanız kesinlikle tavsiye edilir. Firmanız, eviniz veya kullanacağınız diğer alanlar güneş ışığını daha fazla alabiliyorsa bu ürünü ithal akrilik su geçirmez tente kumaşı ile kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bu kumaşlar satıldığında garanti süresi 5 yıla kadardır. Orta seviye bir işletmeyseniz, uygun bir tente kumaşı olarak doğal akrilik kumaşı kullanmanızı tavsiye ederiz. Yerel şirketler, akrilik su geçirmez kumaşların geliştirilmesinde uzmanlaşmış ürünler geliştirdi. En ucuzu kanvas PVC branda kumaşıdır. Kullanılacak alan az güneş ışığı alıyorsa bu tip kumaşları kullanabilirsiniz; KADIKÖY TENTE KUMAŞLARI DEĞİŞİMİ  ile kumaşını güneş ışığından çok etkilenen bir yerde kullanırsanız koku problemleriyle karşılaşabilirsiniz. Tentenin değişimini evde kendiniz yapmayı düşünüyorsanız eğer öncelikle tente kumaşı satın alınarak dikim işlemi tamamlanmalıdır. Tentenin kol kısmı tamamen açılır. Ve tentenin boyutunu kaydedin ve kaydedin. Bu aşamadan sonra kumaş seçimi için tente kumaşını kontrol edin. Gölgeli kumaşın dikildikten sonra takılması kolaydır.

Tente Kumaşı Değişimin Avantajları Nelerdir?

Son yıllarda evlerdeki geniş teraslar gibi açık alanlar için özellikle çatı katları için tenteler oldukça önemlidir. Tente, kış aylarında yağmurun balkona olumsuz etkilerini engelleyen bir mekanizmadır. Yaz aylarında, güneşli koşullarda bile, tente balkonda oturmamızı sağlar. Bu nedenle, güçlü güneş ışığı evin içini çok fazla etkilemeyeceği için evdeki eşyaların ve hatta güneş ışığından dolayı perdelerin solmasını engelleyebilir. Tentelerin bir diğer kullanım alanı bahçelerdir.

Bahçeye kurulacak dinlenme alanının tentesi güneş ve yağmuru engelleyebilir. Yüzme havuzlu bahçelerde önemli rol oynar ve güneş ışığının olumsuz etkilerini engeller. Ayrıca yüzme havuzuna tente takılarak güneş ışığından dolayı havuzun yosun tutması veya bahçedeki ağaçların yapraklarının havuza düşmesi engellenebilir. Bu tentelerin kumaş değişimi sağlanmasının en büyük avantajı maliyettir. Bozularak solan veya yırtılan tente kumaşların sonucu yeni bir tente almak yerine tentelerin kumaşlarının değişimini sağlamak daha büyük bir avantajdır. Sıkılmış oluğunuz ve görüntüsünden hoşnut olmadığınız tentelerinde dekora uyumlu ve şık bir hale getirebilirsiniz. Bunun için firmamızın her türlü hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM