İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.110,9900
 • EURO
  $1,1463
 • ALTIN
  $66.526,7000
 • BIST
  $207,3000
Tente İmalatı

Tente İmalatı

Tente imalatını hava şartları ve dış etkenlerden korunmayı sağlan bir sistem olarak tanımlayabiliriz. Temel amacı yağmur ve güneşten korunmaktır. İlk imalat olarak güneşten korunmak için branda, çadır ve bez gibi ürünler ile üretilen tente, zamanla daha kullanışlı seçenekleriyle üretilmiştir. Tente imalatı, günümüzde çoğu işletmenin vazgeçilmez unsuru arasında yer alır. Açık veya kapalı her alanda kullanılan tente sistemleri genel […]

Tente imalatını hava şartları ve dış etkenlerden korunmayı sağlan bir sistem olarak tanımlayabiliriz. Temel amacı yağmur ve güneşten korunmaktır. İlk imalat olarak güneşten korunmak için branda, çadır ve bez gibi ürünler ile üretilen tente, zamanla daha kullanışlı seçenekleriyle üretilmiştir. Tente imalatı, günümüzde çoğu işletmenin vazgeçilmez unsuru arasında yer alır. Açık veya kapalı her alanda kullanılan tente sistemleri genel olarak restoranlar, oteller, mağazalar, butikler, kafeler, açık bahçeler, spor tesisleri ve etkinlik alanları gibi pek çok işletmelerde kullanılır.

Yağmur, güneş, rüzgâr gibi hava koşullarından korunmak için genelde bez, kumaş, brandadan imalatı sağlanan katlamalı ürünler, rulo ürünler ve aç- kapa tente çeşitleri imal edilmektedir. Tende kullanmak için herhangi bir yapı ruhsatına gerek duyulmaz.

Tente İmalatı - Prime Tente
Tente Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Tente çeşitlerine örnek verecek olursak katlanır kollu, eğim ayarlı, körüklü, spotlu, tek taraflı, çift taraflı, sabit, manuel, motorlu tenteler diye sınıflandırabiliriz. Her tente çeşidi istenilen ölçüde yapılabilir. Tente çeşitlerinin bazı sistemleri de bulunmaktadır. Bu tente çeşitleri smart, çift taraflı, kasetli, körüklü, raylı pergola vb. gibi sistemlerden oluşur. Smart sistemlerde kaliteli ürünler kullanılıp dört bir yanında bulunan kapaklar sayesinde kontrol edilir. Üzerinde bulundurduğu su kanalları sayesinde su akıtmaz. Çift taraflı sistemler isminde belirtildiği üzere iki ayak üzerine montajı sağlanarak elde edilir. Çift yöne açıla bilirliği ayırt edici özellikleri arasında yer alır.

Kasetli sistemlerde tente modeli geri çekilince malzeme bir kaset sistem içine konur. Bununla birlikte tente kumaşı hem temiz hem de korunmuş olur. Son zamanlarda imalatında fazla artış gösterilen raylı pergola sistemler genelde kafelerin, otel, restoran gibi iş yerlerinin tercih ettiği   gözde bir ürün haline gelmiştir. Bunun sebebi ise sigara yasağı olmuştur. Bu sistemler 4 mevsim kullanılabilir. Körüklü tentelerin büyük alanlarda tercih edilmesi uygun değildir.

Genelde balkonlarda ve giriş alanlarında tercih edilir. Tüm bu sistemler her türlü mekâna uyum sağlamaktadır. İthal ya da yerli akrilik kumaş; birçok farklı renk ve desen seçeneği ile su geçirmez. Paslanmaz bağlantı cıvatalar ve pimler ile montajı sağlanır. İmalatında alüminyum enjeksiyon döküm parçalar kullanılır.

Tente Çeşitlerinin Kullanım Alanları

Tente çeşitleri üretimlerinde kullanılan özel kumaşları sayesinde yazın sıcaktan ve güneşin zararlı ışınlarından sizleri koruduğu gibi kış aylarında da yağmurun ve olumsuz hava şartlarından sizleri korumaktadır. Katlanır kollu tenteler genelde balkon, teras ve bahçeler için uygundur. Elle açılır tente sadece yağmurlu havalar da değil, güneşli havalarda da tercih edilen tenteler arasındadır. İstenilen eğimde ayarlanabilen sisteme sahip olan eğim ayarlı tenteyi, çevirme koluyla güneşe göre eğim ayarı yapmak mümkündür. Körüklü tenteler yandan gelen güneşi de engellemek mümkündür. Spotlu tente aydınlanmayı sağlar genel de açık bahçelerde  kullanılır.

Sabit tentenin açılıp kapanma gibi bir özelliği yoktur. Seçilen mekânın üzerini kaplayacak şekilde imalatı gerçekleştirilir. Açık mekânlarda tercih edilir. Ani yağmur gibi öngörülemez hava durumlarında kumandalı tente sistemleri mekânınızın zarar görmesini engelleyecektir. Motorlu tenteler ise elektrik ile çalışan açılıp kapanabilen tente çeşitleridir. Kısacası tüm tente çeşitleri doğa olaylarında, dolu, şiddetli yağmur, kar ve güneş ışığından korunmayı sağlar. İşletmeler arasında gün geçtikçe rekabet artmaktadır. Müşterilerinin isteklerini göz önünde tutan pek çok işletme farklı hizmetler sunmaya çalışır. Yazın müşterilerini güneşten korumaya çalışan işletmeler kışın ise soğuktan korumaya çalışır. Bununla beraber sigara yasağı da işletmelerin en büyük sorunu haline gelmiştir.

Ortaköy Brandacı | Tente Çadır İmalatı Kaliteli ve Uygun Fiyat - Ekvator Branda - Ekvator Tente & Branda

Tente Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Tente modelinin her malzemesinin kaliteli malzemelerden seçilmiş olması gerekir. Bir tente çeşidinin fiyatı her şeyden önce yapıldığı kumaş ve hatta kumaşın dokunduğu ipliğin maliyetine göre belirlenir. Yani kalitesi ve işlevselliği imalatının yapıldığı kumaşın kalite değerleriyle bağlantılıdır. Aksi halde ömrü kısa olacak ve verdiğiniz para boşa gidecektir. Örneğin tentelerimizin brandasında kullandığımız kumaşları UV ışınlarına karşı dayanıklı olup olmadığına dikkat edip tente örtüsünün hemen zarar görmesini engelliyoruz. Kışın soğuk aylar kar, yağmur, rüzgâr gibi hava durumlarına karşı dayanıklı olmasını da sağlıyoruz. Tente imalatı yapan firmamız kaliteli kumaşları ve uzman işçiliği ile müşterilerine en uygun fiyat ile hizmet etmektedir. Tente İmalatı ve montajı için uzman kadromuzdan hizmet alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM