İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.024,2700
 • EURO
  $1,0928
 • ALTIN
  $60.939,8800
 • BIST
  $193,3000
Tente Fiyatları

Tente Fiyatları

Tente fiyatları tente ve brandaları üreten firmaların kullandıkları malzemeye ve kalitelerine göre farklılık gösterir. Tenteler üretilirken birçok farklı malzeme ve mekanizma kullanılır. Her alan için farklı çeşitteki tenteler kötü hava şartlarından ve güneşten gelen zararlı UV ışınlarından korunmak için kullanılıyor. İşletmeler farklı boyut ve renkteki tenteleri tanıtım ve reklam amaçlı veya dekor amaçlı da kullanabiliyor. Tente […]

Tente fiyatları tente ve brandaları üreten firmaların kullandıkları malzemeye ve kalitelerine göre farklılık gösterir. Tenteler üretilirken birçok farklı malzeme ve mekanizma kullanılır. Her alan için farklı çeşitteki tenteler kötü hava şartlarından ve güneşten gelen zararlı UV ışınlarından korunmak için kullanılıyor. İşletmeler farklı boyut ve renkteki tenteleri tanıtım ve reklam amaçlı veya dekor amaçlı da kullanabiliyor.

Tente Kullanmanın Avantajları

Tente fiyatları çeşitlerine göre değişebildiği gibi boyutlarına göre de değişebilir. Tente kullanmanın amacı dış etkenlerden korunmak ancak bazı yerlerde farklı amaçlarla da kullanılıyor.

Tentelerin bireysel kullanımından bahsedecek olursak evlerin balkonları, bahçeleri veya terasları gibi oturma alanlarını her mevsim oturulabilir bir alana dönüştürmek, güzel bir görünüm sağlamak ve güneş ve yağmur gibi etkilerden korunarak yazları serin kışları da kuru bir oturma alanı yaratmak için tenteler çok fazla kullanılıyor. Tenteleri işletmeler de çok fazla kullanmaktadır. Kafe ve restoranlar başta olmak üzere butik ve mağazalarda da tenteler kullanılıyor.

Buralarda kullanılmasının amacı açık alanlardaki oturma yerlerinde güneşten koruyarak gölgelik bir alan elde etmek ve kapalı alanlarda ek bir alan yaratmaktır. Mağaza ve butiklerin de önünde kullanılan tenteler, kapı önlerinde satılan ürünlerin güneşte solmasını veya yağmurda ıslanmasını engelliyor.

İzmir Tente - İzmir Tente Sistemleri

Tente Çeşitleri

Tente fiyatları tentelerin fonksiyonlarına göre farklılık gösterebiliyor. Tenteler birçok farklı fonksiyonda ve işlevsel olarak üretilir. Kullanılacağı alana göre karar verilen tente modelleri kullanımı kolay ürünlerdir. Tente hem açılır kapanır hem de sabit olarak üretiliyor.

Kapatmaya ihtiyaç olmayan yerlerde sabit tenteler tercih edilirken kapalı alanların hava almasını sağlayabilmek veya açık alanların istenildiğinde kapalı alanlara dönüştürülmesi için açılır kapanır tenteler kullanılıyor. Bu açılır kapanır tenteler elle kontrol edilebildiği gibi uzaktan kontrol edilebilen modelleri de vardır. Manuel tenteler daha çok ev balkon ve teraslarında kullanılırken işyerlerinde daha çok otomatik tenteler vardır. Bu tentelerin içerisinde bulunan mekanizmalara göre de farklı çeşitleri vardır.

Örneğin mafsallı tenteler daha küçük alanlarda kullanılan ve rulo gibi katlanan tentelerdir. Raylı tenteler ise daha çok kış bahçelerinde kullanılır. Körüklü tenteler dediğimiz ve körük mekanizmasına sahip olan tenteler ise kafe ve restoranlarda gölgelik alan oluşturmak için kullanılıyor. Körüklü tentelerdeki körük, güneşin geldiği yöne göre ayarlanabiliyor. Bunun yanında pergola tenteler, ahşaptan yapılan ve genellikle ev bahçe ve teraslarında kullanılan tente çeşididir.

Pergola tente yapımı zor olan bir tente çeşididir ancak yapıldıkları malzeme ucuz olduğu için düşük fiyatlı bir tente modeli olarak karşımıza çıkıyor. Karpuz tente dediğimiz modeller de dükkanların vitrinlerinde ve evlerin ön kısımlarında dış etkilerden korunmak için kullanılan bir tente modelidir. Çift açılır tente modelleri de isteğe göre tasarlanabiliyor ve bu tente modeli özellikle okul ve camilerde tercih ediliyor.

Tenteler Nerelerde Kullanılır?

Tenteler isteğe göre her yerde kullanılabiliyor. Ancak özellikle işletmeler, tanıtım ve reklam amaçlı olarak kafe ve restoranlarının veya mağazalarının önlerinde tente kullanmayı tercih ediyorlar. Hem işyerlerindeki ürünlerin korunması hem de estetik durması açısından farklı renk ve tente modelleri kullanılıyor.

Evlerin bahçelerinde ve teraslarında da pergola tenteler çok sık karşımıza çıkıyor. Bu tentelerin ahşaptan yapılması, kullanıldıkları alana doğayla iç içeymiş gibi bir hava katıyor. Bu pergola tenteler aynı zamanda köylerde hayvan barınaklarında veya bağ ve bahçelerde de kullanılıyor. Evlerin teraslarında her mevsim oturulabilecek bir alan yaratmak isteyen ev sahipleri kullanacakları alanın dekorasyonuna göre istedikleri renk ve modeldeki tentelerden yaptırarak dekor amaçlı da bu tenteleri kullanabiliyorlar.

Çevik Tente Branda,istanbulda pergola tente firmaları,çevik tente pergola - Firma Rehberlerim

Tente Alınmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tenteler alınırken dikkat edilmesi gereken şey kullanılacağı yerin iyi keşfedilmesidir. Her tente modeli her alana uyum sağlamayabilir. Örneğin manuel tenteleri dar alanlarda elle açıp kapatması zor olurken bu tür manevraya müsait olmayan alanlarda otomatik tenteler kullanımı doğru olacaktır. Kış bahçesi yapılacaksa genellikle raylı tenteler kullanılıyor.

Kullanılacağı yere göre tente modeli seçilir ve renk ve desenleri de isteğe göre seçilebilir. Tanıtım amaçlı tente kullanacak işletmeler renk ve desenlerine dikkat etmeli ve reklam sloganlarını veya logolarını bu tenteleri sipariş verirken belirtmelidir. Tenteler hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM