İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.110,9900
 • EURO
  $1,1463
 • ALTIN
  $66.526,7000
 • BIST
  $207,3000
Tente Fiyatları

Tente Fiyatları

Tente fiyatları tentelerin fonksiyonlarına ve özelliklerine göre farklılık gösterir. Tente genel itibariyle kurulduğu alanı kötü hava koşullarından ve diğer dış etkilerden korumak için kullanılır. Bez, branda ve çadır gibi çeşitleri bulunmakla beraber açılıp kapanabilmesi açısından farklı mekanizmalara sahip olan çeşitleri de vardır. Günümüz gelişen teknolojisi sayesinde, katlamalı, rulo ve aç-kapa tenteler mevcuttur. Tenteler ihtiyaç için kullanıldığı […]

Tente fiyatları tentelerin fonksiyonlarına ve özelliklerine göre farklılık gösterir. Tente genel itibariyle kurulduğu alanı kötü hava koşullarından ve diğer dış etkilerden korumak için kullanılır. Bez, branda ve çadır gibi çeşitleri bulunmakla beraber açılıp kapanabilmesi açısından farklı mekanizmalara sahip olan çeşitleri de vardır. Günümüz gelişen teknolojisi sayesinde, katlamalı, rulo ve aç-kapa tenteler mevcuttur. Tenteler ihtiyaç için kullanıldığı gibi dekor amaçlı da kullanılabiliyor.

Çevik Tente Branda,istanbulda pergola tente firmaları,çevik tente pergola - Firma Rehberlerim

Tente Çeşitleri Nelerdir?

Tente fiyatları tentenin çeşidine göre değişir. Çünkü düz ve fonksiyonsuz tenteler olduğu gibi çok fonksiyonlu ve şık görünümlü tenteler de vardır. Tente çeşitlerinden biri olan mafsallı tenteler genellikle mağaza ve işletmeler tarafından tercih edilir. Çünkü mafsallı tenteler dönebilir mekanizmaları sayesinde kolay açılıp kapanabilir özelliktedir ve bu tenteler küçük alanlarda kullanım için uygundur. Evlerde kullanılan tenteler çevirme kollu olanlardır. Manuel olarak kol yardımıyla açılıp kapanabilen çevirme kollu tenteler genellikle evlerde tercih ediliyor.

Bir diğer tente çeşidi olan sabit tenteler ise balkon, teras ve dükkânların ön kısımlarında kullanılıyor. Bu tenteler açılıp kapanabilir özellikte değildir ve kurulduğu yerde sabit olarak kalır. Bu sebeple açılıp kapatılmasına gerek olmayan yerlerde tercih edilir. En çok kullanılan tente modelinden biri olan pergola tente çay bahçeleri, restoranlar, havuz başı gibi yerlerde çok sık kullanılmaktadır. Bunun nedeni katlanabilir özellikte olmaları ve şık görünümleridir.

Pergola tenteler, ışıklı olarak da kullanılabilir. Dekoratif amaçlı kullanılan tenteler körüklü tentelerdir. Bu model, butiklerde ve mağazalarda, balkon ve pencerelerde kullanılan bombeli şekildeki tentelerdir. Körüklü tenteler manuel olarak kullanılır. Bu model karpuz tente olarak da bilinir. Dükkân vitrinleri ve evlerin ön kısımlarını korumak amacıyla tasarlanan tenteler de kasetli tentelerdir.

Bu tentelerin üst kısımları düzdür ve oldukça korumalıdır. Son olarak çift açılır tente modelleri de bulunmaktadır. Bu modeller okul ve kafeteryalar, camiler gibi yerlerde kullanılır. Tenteler kullanılacakları alana göre özel olarak da tasarlanabilir.

Tente Kullanım Alanları

Tente fiyatları kullanım alanlarına göre farklılaşır çünkü tente modellerine, kullanım alanlarına göre karar verilir. Örneğin mağaza gibi yerlerde pergola tenteler kullanılır ve bu tenteler sabit tentelere göre daha pahalı olacaktır. Tenteler dekorasyon amaçlı kullanılabildiği gibi dış etkilerden korunma amacıyla da kullanılır.  Açık alanlarda kötü hava koşullarının etkilerinden korunmak için veya güneşten gelen UV ışınlarını engellemek için kullanılan tenteler sigara içilen kapalı alanların havalandırılması için de kullanılabilir. Açılıp kapanabilir olduğundan dolayı oldukça kullanışlıdır.

Tente Kullanmanın Avantajları

İhtiyaçtan dolayı tente kullanmanın yanında daha şık bir görünüm için de dekor amaçlı olarak tente kullanılabilir. Tente kullanımının bir avantajı da herhangi bir yapı ruhsatı alınmasını gerektirmeyecek olmasıdır. Kullanacağınız alana göre seçebileceğiniz tente modellerinden farklı renk ve desenlerde olanları da tercih edebilirsiniz. İşletmeler için ek bir alan yaratarak müşteriler için konfor sağlayabilir. Ayrıca reklam ve tanıtım amaçlı olarak da tenteler kullanılmaktadır.

 

Otomatik Tenteler

Tenteler manuel olabildiği gibi otomatik olanları da vardır. Kullanımı kolay ve pratik olan otomatik tenteler açık veya kapalı alanlarda konfor sağlar. Uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir olan tenteler tek tuşla açılıp kapanabilir. Uzun süreli kullanımlarda avantajlı olan otomatik tenteler uzun ömürlü ve kalitelidir. Çünkü manuel olanlar elle açılıp kapandığı için bozulmaları daha kolaydır.

Otomatik tenteler manuel olanlara karşın daha kolay kullanımlı ve daha kalitelidir.  Otomatik tenteler kullanım alanlarına göre katlamalı veya rulo olan modelleri tercih edilebilir. Ayrıca tentelerin yapıldığı malzemeler deri, kumaş, PVC veya cam olarak tasarlanabilir. Otomatik tentelerin motorları genellikle 230 V  kapasitelidir. Her mevsim kullanım olanağı sağlayan bu tente modeli ışıklı veya raylı gibi farklı modellere de sahiptir.

Güzelbahçe Otomatik Tente Pergola Branda Giyotin Cam Körüklü Tente Mafsallı Tente, 2020 | Pergolalar, Lüks, Villa

Tente Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Tente fiyatları tentenin fonksiyonlarına göre değişebilir. Manuel veya otomatik olması, tente yapılırken kullanılan malzemelerin çeşidi ve kalitesi gibi faktörler tentelerin fiyatlarına etki eder. Ayrıca özel olarak yaptıracağınız tentede istediğini özelliklere göre fiyatlar farklılık gösterebilir.

Tentelerin kullanım alanına göre boyutları da değişir. Daha büyük boyuttaki tentelerin fiyatları daha yüksekken daha küçük alanlarda kullanılan mafsallı tentelerin fiyatları daha düşük olacaktır. Tenteler hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM