İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.028,0000
 • EURO
  $1,0912
 • ALTIN
  $61.032,7900
 • BIST
  $193,3000
Tente Firmaları

Tente Firmaları

Son dönemlerde tente sistemleri tüm dünyada yaygın olmaya başladı. Doğal olarak tente firmaları bir o kadar çoğaldı. Tente sistemlerinin ne işe yaradığını incelemeden önce tente kelimesinin ne anlama geldiğine bakalım. Tente kelimesinin kökeni İtalyanca ’ya dayanıyor. Türkçe karşılığı ise çadır demek. Çadır insanları dış etkenlerden koruyan bir barınaktır. Buradan yola çıkarak, tente sistemlerinin insanları kar, güneş, yağmur […]

Son dönemlerde tente sistemleri tüm dünyada yaygın olmaya başladı. Doğal olarak tente firmaları bir o kadar çoğaldı. Tente sistemlerinin ne işe yaradığını incelemeden önce tente kelimesinin ne anlama geldiğine bakalım. Tente kelimesinin kökeni İtalyanca ’ya dayanıyor. Türkçe karşılığı ise çadır demek. Çadır insanları dış etkenlerden koruyan bir barınaktır. Buradan yola çıkarak, tente sistemlerinin insanları kar, güneş, yağmur gibi meteorolojik olaylardan korumak amacıyla üretilen sistemler olduğunu söyleyebiliriz.

Tente Sistemlerinin Kullanım Alanları

Tente sistemleri, kafelerde, restoranlarda, butik dükkânlarda, mağazalarda, bahçelerde kullanılan sistemlerdir. Ayrıca havuz gibi tesislerde de tente sistemlerinin kullanımı yaygındır. Ayrıca evlerde de teraslarda, balkonlarda bahçelerde ve pencerelerde tente sistemleri kullanılır. Tente sistemleri, insanları kışın yağmur ve kar gibi şiddetli hava olaylarından korur. Yazın da güneşten koruyarak insanları fazla sıcaktan kurtarır. Tente firmaları, kullanım alanına göre her türlü tente ihtiyacınızı karşılamak için birçok farklı çeşitte tente üretir.

Tente Çeşitleri

Gelişen teknoloji ile üretim koşulları da gelişmektedir. Tente sistemleri de modern üretim teknikleriyle birçok farklı modelde üretilir. Tente çeşitleri; motorlu tente sistemleri, mafsallı tente sistemleri, pergola tente sistemleri, sabit dekoratif tente sistemleri, körüklü tente sistemleri, çift açılır tente sistemleri, kasetli tente sistemleri olarak sınıflandırılabilir.

Çeşitlerine Göre Tente Kullanım Alanları

Motorlu tente sistemleri oldukça konforlu ve dekoratif olduğu için en çok tercih edilen tente sistemlerindendir. Motorlu tenteler motorlu bir sisteme ve uzaktan kumanda sistemine sahiptir. Bu nedenle oldukça kullanışlıdır. Bir diğer özelliği de uzun bir ömre sahip olmalarıdır. Motorlu tenteler açılır kapanır özellikleriyle genellikle kafelerde, restoranlarda, lokantalarda kullanılır. Çevrime kollu tente olarak da bilinen mafsallı tente sistemleri oldukça tercih edilen tente sistemlerindendir.

Mafsalın kelime anlamı eklem demektir. Mafsallı tentelerde, tıpkı eklem gibi birbirine geçebilen parçaların farklı şekillerde hareket etmesini sağlar. Genellikle işletmelerde ve mağazalarda kullanılır. Ev tipi mafsallı tenteler de mevcuttur. Pergola tente sistemleri açılır- kapanır özelliğe sahip tente sistemlerindendir.

Oturulan alanları çeşitli dış etkenlerden koruyan bu tenteler yüksek dayanıklılık özelliklerine sahiptir. Pergola tente sistemlerinin, restoranlarda, kafeteryalarda, verandalarda, lokantalarda kullanımı yaygındır. Sabit dekoratif tenteler ise, açılır kapanır özelliğe sahip olmaması sebebiyle restoran, kafe gibi alanlarda çok fazla tercih edilmez. Bu tenteler genellikle balkon, pencere, teras ve dükkânların ön kısımlarında kullanılır.

Bombeli tasarımlarıyla ünlü olan körüklü tente sistemlerine karpuz modelli tente sistemi de denir. Bu tip tenteler genellikle dekorasyon amacıyla tercih edilir. Mağazalarda, butiklerde, otellerde körüklü tentelerin kullanımı yaygındır. Çift açılır tente sistemleri, tekerlekli ayak sistemiyle popüler olan tente sistemidir. Kolaylıkla taşınabilme özelliğiyle de oldukça avantajlı olan bu tente modeli her iki yöne de açılabilir. Bu avantajı nedeniyle okul, kafeterya, restoran ve cami gibi büyük alanlarda kullanılır. Kasetli tente sistemleri ise, dükkânların vitrinlerinde kullanılır. Kullanımı son derece pratiktir ve ön cephe koruması sağlarlar. Evlerde balkonların ve pencerelerin üst kısımlarında kullanılır.

Tente Sistemlerinin Avantajları

Tente sistemleri sahip olduğu birçok özellikle kullanıcılara büyük avantajlar sağlar. Mekâna dekoratiftik kazandırmanın yanı sıra kullanıcılara büyük bir rahatlık da sağlarlar. Tente firmaları, tente sistemlerini yapıları yağmur, kar, güneş gibi meteorolojik şartlardan korumak amacıyla üretir. Özellikle restoran, cafe gibi işletmelere büyük avantajlar sağlayan tenteler, mekânları her türlü meteorolojik şartlardan koruyarak hem rahatlık hem de estetik bir görünüm sağlarlar. Tente sistemlerinin herhangi bir yapı ruhsatı yükümlülüğü de yoktur. Bu gibi avantajların yanında işletmelerin reklam ve tanıtım yapabilmesine de yardımcı olurlar.

Tente Sistemleri Fiyatları

Tente sistemlerinin birçok çeşidi olduğunu açıklamıştık. Birbirinden farklı özelliklerde olan bu tente sistemleri bu özelliklerine göre fiyatlandırılır. Tente sisteminin çeşidi, özellikleri, kullanım kolaylığı, malzeme kalitesi fiyat üzerinde etkili faktörlerdendir, Üretim aşamasında kullanılan kumaşın kalitesinden otomatik tentelerin kumanda sistemlerine kadar birçok unsur fiyatı belirler. Ayrıca ne kadar boyutta tente sistemine ihtiyaç olduğu da son derece önemlidir.

İhtiyaç duyulan tente boyut metrekare cinsinden hesaplanır ve buna göre bir fiyat elde edilir. Unutulmamalıdır ki, boyutu geniş olan, imalatta kullanılan malzemeleri kaliteli iyi olan, motorlu tente gibi kullanışlılığı yüksek olan tente sistemlerinin fiyatı da bu derecede yüksek olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM