İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.028,0000
 • EURO
  $1,0912
 • ALTIN
  $61.032,7900
 • BIST
  $193,3000
Tente Branda Pendik

Tente Branda Pendik

Tente branda Pendik kullanım amacına yönelik farklı malzemeler kullanarak branda ve tente üretimi yapıyor. Branda ve tente üretimi yapan yerler aynı zamanda şemsiye, çadır gibi ürünleri de üretiyor. Brandalar eşyaların üzerlerini örtmek için kullanılırken tenteler açık ve kapalı alanlarda kötü hava koşullarından veya güneşten gelen UV ışınlarından korunmak için kullanılır. Brandaların kullanım alanları çok genişken tenteler […]

Tente branda Pendik kullanım amacına yönelik farklı malzemeler kullanarak branda ve tente üretimi yapıyor. Branda ve tente üretimi yapan yerler aynı zamanda şemsiye, çadır gibi ürünleri de üretiyor. Brandalar eşyaların üzerlerini örtmek için kullanılırken tenteler açık ve kapalı alanlarda kötü hava koşullarından veya güneşten gelen UV ışınlarından korunmak için kullanılır. Brandaların kullanım alanları çok genişken tenteler ise kafe, restoran, lokanta, mağaza ve butik gibi işletmeler tarafından çok tercih edilir. Bazı tenteler brandalar kullanılarak yapılır ancak bazı tenteler de alüminyum, demir, cam veya ahşap kullanılır.

Tente Çeşitleri Nelerdir?

Tente branda Pendik işletmelerin tente ve branda ihtiyaçlarını karşılamak için başvurdukları yerlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Tenteler birçok farklı alanda kullanılıyor ve isteğe göre farklı modelleri tercih edilebilir. Tenteler hem sabit hem de açılır kapanır olarak üretiliyor. Sabit tenteler dükkânların ön taraflarında kullanılırken açılır kapanır tenteler açık alanların üzerlerinde kullanılır. Bu tente çeşitlerinden bazıları pergola, körüklü, raylı, çift açılır, motorlu, manuel, otomatik, sabit, kasetli tentelerdir. Hepsinde kullanılan malzemeler ve sahip oldukları fonksiyonlar farklı olabilir.

pergola-tente-fiyatlari – Beyza Branda Tente - Tenteci, Çadırcı, istanbul

Tente Kullanım Alanları

Tente branda Pendik üretilen tenteleri kullanım alanlarına uygun olarak üretmeye özen gösteriyor. Örneğin yukarıda bahsedilen tente modellerinden raylı tenteler özellikle kış bahçelerinde kullanılırken pergola tenteler teras ve bahçelerde kullanılır. Tüm modellerin kullanım amacına göre farklı avantajları ve dezavantajları vardır.

Bunlar göz önüne alınarak tercih edilen tente modellerinden kasetli tenteler bu modeller arasında en fazla tercih edilen modellerden biridir. Düz ve sadece görünümüyle kasetli tenteler tam olarak amaca hizmet ediyor. Koruma sağlayan bu tente aynı zamanda şık görünümüyle birçok işletme tarafından tercih ediliyor.

Bunun yanında körüklü tente modelleri de oldukça pratik bir kullanım sağlıyor. Yan taraflarına açılabilen çıkıntıları sayesinde güneş ışınlarından korunmayı amaçlıyor. Aynı zamanda bu körüklü tentelerin çıkıntılarının kademeleri uzaktan ayarlanabiliyor bu sebeple kafe ve restoran gibi işyerlerinde çok tercih ediliyor.

Çift açılır tenteler de alandan tasarruf etmek isteyen işletmeciler tarafından kullanılıyor. Sabit tenteler ise genellikle evlerin balkonlarında ve bahçelerinde kullanılır çünkü açılıp kapatılmaya gerek olmaz ve fiyatları düşüktür.

İzmir Tente - İzmir Tente Sistemleri

Branda Çeşitleri Nelerdir?

Brandalar da aynı tenteler gibi kullanım amaçlarına göre üretilir. Bu brandalar üretilirken kumaşlar kullanılır ve bu kumaşlar kalın iplerden elde edilen muşamba formunda malzemelerdir. Brandalar bazı eşyaları dış etkenlere karşı korumak için kullanılsa da farklı amaçlarla kullanıldıkları da görülür. Bunlardan biri fındık toplama brandalarıdır.

Fındık toplama aracı olarak kullanılan brandalar toplama işlemi sırasında kolaylık sağlar. Bunun yanında tekstil sektöründe de kullanılan brandalar taşıma torbası olarak işlev görüyor. Mobilya koruma brandaları ise toz olmasını istemediğimiz mobilyaların üzerlerini örtmeye yarıyor.

Diğer branda çeşitleri inşaat koruma brandaları, yat koruma brandaları, tekne koruma brandaları, çadır bezleri, plaj ve bahçe şemsiyelerinde kullanılan brandalar olarak sayılabilir. Brandalar yapılırken kullanılan kumaşlara ise polyester branda kumaşı, jüt branda kumaşı, teflon branda kumaşı örnek verilebilir.

Branda Kullanım Alanları

Brandalar yukarıda bahsedilen çeşitleriyle ve kullanılan farklı kumaşlarla birçok yerde işe yarar ürünler oluyor. Otomotiv sektöründe kullanılan brandalar kış aylarında dolu yağan günlerde veya yaz aylarında arabaya güneş gelmesini engellemek için arabaların üzerlerine bu brandalar örtülür. Şantiye çadırlarında da yararlanılan brandalar aynı zamanda evlerin çatılarını korumak için de kullanılıyor. Bir diğer kullanım alanı ise inşaatlarda yapı malzemelerinin korumasıdır.

Tente ve Branda Alırken Püf Noktalar

Tente ve brandalar alınmadan önce dikkat edilmesi gereken ilk şey ne amaçla kullanılacağına karar verilmesidir. Branda ve tente modelleri kullanılacakları alanlara uygun olarak tasarlanır. Bir sabit tenteyi alarak dar bir alanda kullanmaya kalkarsanız kullanma zorluğu yaratacaktır veya su ve ışık geçiren türden brandaları inşaat yapı malzemelerini korumak için kullanırsanız tam koruma sağlamayacaktır.

Bu gibi durumlardan korunmak için uygun modeldeki branda ve tenteler tercih edilmelidir. Aynı zamanda branda ve tente temin edilirken kullanılan malzemenin kaliteli olmasına da dikkat edilmelidir. Uzun süre kullanım için kaliteli olması önemlidir. Son olarak tente ve branda alınırken kullanılacak alanın boyutlarıyla aynı formatta olmasına özen gösterilmelidir. Tente ve brandalar hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM