İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.112,0000
 • EURO
  $1,1479
 • ALTIN
  $66.397,5800
 • BIST
  $207,1000
Tente Branda Maltepe

Tente Branda Maltepe

Tente branda Maltepe gibi birçok ilçede üretiliyor. Çünkü günümüzde branda ve tentelere gün geçtikçe ihtiyaç artıyor. Artık işletmelerden ziyade evlerde de kullanılan branda ve tenteler hem kötü hava koşullarına karşı hem de diğer dış etkilere karşı koruma sağlıyor. Brandalar eşyalar üzerinde koruma sağlarken tenteler ise mekânlar üzerinde koruma sağlıyor. Brandalar inşaat, tekstil, mobilya sektörlerinde kullanılırken tenteler […]

Tente branda Maltepe gibi birçok ilçede üretiliyor. Çünkü günümüzde branda ve tentelere gün geçtikçe ihtiyaç artıyor. Artık işletmelerden ziyade evlerde de kullanılan branda ve tenteler hem kötü hava koşullarına karşı hem de diğer dış etkilere karşı koruma sağlıyor. Brandalar eşyalar üzerinde koruma sağlarken tenteler ise mekânlar üzerinde koruma sağlıyor.

Brandalar inşaat, tekstil, mobilya sektörlerinde kullanılırken tenteler kafe, restoran, lokanta, mağaza ve butik gibi yerlerde kullanılıyor. Brandalar yerli ve ithal olabilen farklı kalitedeki kumaşlardan elde ediliyor. Muşambaya benzer yapılarıyla çok kaliteli olmalarından dolayı birçok yerde de tercih edilebiliyor. Tenteler yapılırken de bu brandalardan yararlanılabildiği gibi cam, alüminyum, demir veya ahşap da kullanılabiliyor.

Güniş Branda Çadır Tente Pergole | branda, tente, çadır, pergole, katlanır tente, kasetli tente, kamyonet tentesi, kamyonet branda imalatı, kamp çadırı imalatı, körüklü tente, mafsallı tente, şantiye çadırları, yarasa tente, kış bahçesi

Branda Çeşitleri

Tente branda Maltepe işletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda farklı işlevlerde ve özelliklerde brandalar ve bu brandaları kullanarak tente imal ediyor. Brandalar çok geniş bir kullanım alanına sahip ve branda çeşitleri kullanılacak alanlara uygun şekilde yapılıyor. Genellikle su ve ışık geçirmez olan brandalar koruma amacıyla kullanılıyor.

Branda çeşitlerini sıralayacak olursak inşaat koruma brandaları, çatı koruma brandaları, tekne koruma brandaları, yat koruma brandaları, mobilya koruma brandaları, fındık toplama brandaları ve beton koruma brandaları olarak sayılabilir. Bu brandaların dışında çadır bezi olarak da bilinen kumaşlardan çadırlar yapılabiliyor. Plaj şemsiyeleri, bahçe şemsiyeleri gibi ürünlerde de bu brandalardan yararlanıyor.

Branda Kumaşları

Tente branda Maltepe temin ettikleri farklı kalitedeki branda kumaşlarını kullanarak kaliteli ve dayanıklı brandalar elde ediyor. Brandalarda kullanılan kumaşlar kalın ve pamuklu iplerle dokunarak üretiliyor. Bu brandalar su ve ışık geçirmez olabileceği gibi yanmaz özellikte de olabiliyor.

Branda kumaşlarından akrilik branda kumaşı, jüt branda kumaşı, polyester branda kumaşı, teflon branda kumaşı, tonsilton branda kumaşı, pilsa branda kumaşı ve TPII branda kumaşı en fazla kullanılan branda kumaşları arasında sayılabilir. Bu kumaşların ortak özelliği kaliteli ve uzun ömürlü olmalarıdır. İşletmeler için önemli olan brandaların kullanım sürelerinin uzun olmasıdır. Çünkü brandalar çok fazla kullanılan ve hasar alan malzemelerdir. Kalitesiz kumaşlardan üretilen brandalar hemen yırtılacak ve kullanılamaz hale gelecektir.

Tente Özellikleri

Tenteler de aynı brandalar gibi farklı malzemeler kullanılarak üretiliyor. Aynı zamanda tenteler farklı fonksiyonlarda donatılarak imal ediliyor. Tentelerin bazıları açılıp kapanır özellikte olabileceği gibi sabit de olabiliyor. Sabit tenteler açılıp kapanma özelliği olmayan ve dükkânların ön taraflarında ve evlerin balkonlarında tercih edilen tentelerdir.

Açılıp kapatılabilen tenteler ise motorlu, otomatik ve manuel olarak üçe ayrılıyor. Manuel tenteler elle açılıp kapatılırken otomatik tenteler ise uzaktan kumanda ile ayarlanabiliyor. Motorlu tentelerde de tuş yardımıyla kolayca açılıp kapatılabilen tenteler işyerleri tarafından çok fazla kullanılıyor.

Tente Modelleri

Tentelerin özellikleri bazı modellerde bulunsa da isteğe göre özelliksiz tenteler de üretilebiliyor. En fazla tercih edilen tente modelleri kasetli tenteler, mafsallı tenteler, çift açılır tenteler, Raylı tenteleri körüklü tenteler, pergola tenteler olarak sayılabilir. Mafsallı tenteler bağ görünümündedir ve dar alanlarda kullanılır. Pergola tenteler ise ahşap veya alüminyum kullanılarak imal edilen ve teras ve çay bahçeleri gibi yerlerde kullanılan tente modeli olarak karşımıza çıkar.

Kasetli tenteler de kaset şeklindeki görünümleriyle kullanıldıkları mekâna şık bir hava kattıkları için işletmeler tarafından en fazla kullanılan tente modelidir. Körüklü tenteler de güneşten gelen UV ışınlarından korunmak için kullanılıyor. Bu tentelerin körükleri uzaktan ayarlanabiliyor ve güneşin geldiği yöne göre değiştirilebiliyor. Çift açılır tenteler her iki yöne açılabilen tenteleri sayesinde geniş alanlarda kullanıma uygundur. Son olarak raylı tentelerin de kış bahçelerinde kullanıldığını söyleyebiliriz.

Haymana Tente Branda | Branda Tente Ankara - Tente Fiyatı, Branda Fiyatı, Ankara Baranda Tente Firmaları - brandatenteankara.com

Tente ve Branda Alınmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tente ve brandalar alınırken en fazla dikkat edilmesi gereken şey nerede kullanılacaklarıdır. Temin edilmeden önce kullanılacak mekân gezilmeli ve boyutları ve dekorasyonu göz önünde bulundurularak tente modeli seçilmelidir. Tüm tente modelleri farklı alanlara uyumlu olarak tasarlanır ve her tente modeli her alanla uyum sağlamayacaktır. Örneğin mafsallı tenteler dar alanlarda kullanılırken çift açılır tenteler daha geniş alanlarda kullanılabilir.

Brandalarda ise kullanılan kumaşın kalitesi ve özelliği önemlidir. Yağmura karşı kullanılacak bir brandada su geçirmez özellik aranırken güneşe karşı korunmak için kullanılan bir branda ışık geçirmez olmalıdır. Branda ve tente hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM