İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.013,2200
 • EURO
  $1,0903
 • ALTIN
  $60.989,7800
 • BIST
  $193,2000
Tente Branda Kadıköy

Tente Branda Kadıköy

Tente branda Kadıköy gibi neredeyse istanbul’un tüm ilçelerinde üretiliyor. Bunun nedeni ise günümüzde branda ve tente kullanımının artmasıdır. Kaliteli malzemelerden üretilen branda ve tenteler birçok alanda koruma sağlıyor. Tenteler kafe, restoran, lokanta ve mağaza gibi yerlerde kötü hava koşullarından korunmak için kullanılırken brandalar ise çeşitli eşyaların üzerlerinde koruma sağlamak için kullanılıyor. Brandalar farklı kalitelerdeki kumaşlardan, tenteler […]

Tente branda Kadıköy gibi neredeyse istanbul’un tüm ilçelerinde üretiliyor. Bunun nedeni ise günümüzde branda ve tente kullanımının artmasıdır. Kaliteli malzemelerden üretilen branda ve tenteler birçok alanda koruma sağlıyor. Tenteler kafe, restoran, lokanta ve mağaza gibi yerlerde kötü hava koşullarından korunmak için kullanılırken brandalar ise çeşitli eşyaların üzerlerinde koruma sağlamak için kullanılıyor.

Brandalar farklı kalitelerdeki kumaşlardan, tenteler ise bu brandalardan veya cam, ahşap, demir ve alüminyum gibi malzemelerden üretilir. Branda ve tenteler seçilirken dikkat edilmesi gereken şey nerede ve ne amaçla kullanılacaklarıdır.  Açık alanları kapalı alanlara dönüştürmeye olanak sağlayan, kapalı alanların da istenildiğinde açık alanlara çevrilebilmesini sağlıyor.

Soğuksu Mahallesi içinde, ikinci el satılık ÇADIR BRANDA TEN

Tente Modelleri

Tente branda Kadıköy hem farklı şekillerde hem de farklı fonksiyonlarda imal ediliyor. Tenteler açılıp kapanma şekillerine göre manuel, otomatik, motorlu olarak 3’e ayrılır. Bunlardan kısaca bahsedecek olursak manuel tenteler elle açılıp kapatılabilirken otomatik tenteler uzaktan kumanda ile ayarlanabiliyor. Motorlu tentelerde ise küçük bir tuş bulunur ve bu tuşa basıldığında kolayca açılabilir ve kapanabilir. Dükkânların ön taraflarında ve balkonlarda kullanılan sabit tenteler ise açılıp kapanamaz ve sabit durur.

Sürekli açık kalması gereken yerlerde bu tenteler kullanılabilir. Tente modelleri şekillerine ve kullanım alanlarına göre mafsallı tenteler, çift açılır tenteler, pergola tenteler, raylı tenteler, körüklü tenteler, kasetli tenteler olarak sınıflandırılır. Mafsallı tenteler bağ şeklindeki görüntüsüyle işletmeler tarafından çok fazla kullanılır ancak bu model geniş alanlarda kullanım için uygun değildir. Körüklü tenteler güneş ışınlarına karşı, pergola tenteler ise ahşap ve alüminyumdan yapılan doğayla iç içe bir görünüm sağlayan tentelerdir. Kasetli tenteler daha düz ve sade görünümüyle her alanda kullanılmak için uygundur.

Tente Kullanım Alanları

Tente branda Kadıköy kullanılacağı mekâna göre birçok modelde üretiliyor ve bu modellerden yukarıda bahsettik. Tentelerin modellerine göre kullanım alanlarını açıklayacak olursak, mafsallı tenteler genellikle mağaza ve butiklerde kullanılır çünkü dar ve hareket kabiliyetinin zor olduğu alanlarda kullanılmaya uygundur. Körüklü tenteler ise kafe ve restoran gibi yerlerde güneşin vurduğu yöne göre ayarlanarak kullanılır.

Sağ ve sol taraflarındaki çıkıntıları sayesinde kademeli olarak ayarlanabilen bu tenteler lokantalarda da kullanılabiliyor. Bir diğer tente modeli olan pergola tenteler ise çay bahçelerinde veya teraslarda kullanıma uygun bir görüntüye sahiptir. Raylı tenteler ise kış bahçelerinde kullanılırken çift açılır tenteler geniş bir kullanım gerektiren yerlerde daha fazla tercih edilir.

Branda Kumaşları

Brandalar hem yerli hem de ithal kumaşlardan yararlanılarak imal edilir. Bu kumaşlar akrilik, jüt, polyester, tonsilton, pilsa ve teflon branda kumaşlarıdır. Bu branda kumaşları sınıflandırılırken kaliteleri göz önüne alınır ve kullanılırken de hangi amaçla kullanılacaksa ona göre üretimi yapılır. Branda kumaşlarına aynı zamanda branda bezi de denir ve bu kumaşların çoğu su ve ışık geçirmez özelliktedir. İhtiyaca göre yanmaz kumaşlar da kullanılarak brandalar üretilir. Brandalar bu kadar kaliteli ve dayanıklı kumaşlardan üretildiği için muşamba görünümündedirler ve oldukça ağırdırlar.

Branda Çeşitleri

Brandalar kullanılan kumaşların kalitesine ve kullanılacak alana göre farklı çeşitlerde üretilir. Bu brandalar birçok sektörde kullanılıyor ve kullanım amaçları ise genelde nesneleri veya alanları korumaktır. Koruma brandalarını sayacak olursak inşaat koruma brandaları, mobilya koruma brandaları, yat koruma brandaları, tekne koruma brandaları, çatı koruma brandaları, beton koruma brandaları, saman koruma brandaları olarak sınıflandırılabilir.

Bunların dışında fındık toplarken kullanılan brandalar ise fındık toplama brandası olarak adlandırılabilir. Ayrıca brandalar plaj şemsiyeleri, bahçe şemsiyeleri gibi ürünlerin yapımında da kullanılır. Çadır bezi olarak da bilinen brandalar şantiye çadırlarında da çok fazla tercih edilir.

otopark-brandasi (1) - istanbul Tente Modelleri ve Fiyatları

Branda Kullanım Alanları

Brandaların kullanım alanlarında ise tekstil, mobilya, inşaat ve otomotiv sektörü gibi birçok sektör sayabiliriz. Mobilya sektöründe boş kalan evlerde veya mobilya satan dükkânlarda mobilyaların zarar görmemesi için brandalar kullanılabilir. Tekstil sektöründe de kullanılan bu brandalar tekstillerde taşıma torbası olarak kullanılıyor. Otomotiv sektöründe ise oto kılıf olarak veya dolu yağdığında arabaların üzerlerinin örtülmesi için brandalar tercih edilebiliyor. Çatıların üzerlerinde su birikmesini engelleyebilmek için de yağmur tahliye kanallarının yer aldığı çatı koruma brandaları büyük avantaj sağlıyor. Branda ve tenteler hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM