İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.024,2700
 • EURO
  $1,0928
 • ALTIN
  $60.939,8800
 • BIST
  $193,3000
Tente Branda istanbul

Tente Branda istanbul

Tente branda istanbul gibi birçok şehirde üretiliyor ve piyasaya sunuluyor. Tente ve brandalar özellikle açık alanlarda kullanılıyor ancak bazı işletmeler kapalı alanlarında da tercih edebiliyor. Brandalar bahçe, havuz, çay bahçeleri, kumsallar gibi yerlerde kullanılıyor. Bu gibi açık alanlarda kötü hava şartlarından ve güneşten korunmak için branda veya tenteler tercih ediliyor. Branda Kullanım Alanları Tente branda istanbul dâhil […]

Tente branda istanbul gibi birçok şehirde üretiliyor ve piyasaya sunuluyor. Tente ve brandalar özellikle açık alanlarda kullanılıyor ancak bazı işletmeler kapalı alanlarında da tercih edebiliyor. Brandalar bahçe, havuz, çay bahçeleri, kumsallar gibi yerlerde kullanılıyor. Bu gibi açık alanlarda kötü hava şartlarından ve güneşten korunmak için branda veya tenteler tercih ediliyor.

Branda Kullanım Alanları

Tente branda istanbul dâhil birçok yerde işyerleri ve bireysel kullanımlar için tasarlanıyor. Brandaların birçok çeşidi var ve bunlar belirlenirken kullanım amaçları göz önünde bulunduruluyor. Brandalar yapılırken özellikle polyester kumaşlar tercih edilerek yapılan brandaların çeşitleri ise kullanıldıkları alanlara göre isimlendiriliyor.

Bunlar inşaat koruma brandaları, mobilya koruma brandaları, tekne ve yat koruma brandaları, çadır brandaları, fındık toplama brandaları, çatı koruma brandaları, saman koruma brandaları, beton koruma brandaları, asma germe brandaları veya diğer adıyla membran sistemleri gibi birçok farklı çeşitte brandalar var. Bu brandalar görüldüğü gibi çoğu sektörde kullanılıyor. Otomotiv sektöründe de kullanılan brandalar arabaların üzerlerine örtülür. Tekstil sektöründe ise torba olarak kullanılan brandalar ile ağır yükler taşınır.

Teras Branda Tente Gölge Sistemi | Melsa Branda Tente Fiyat 399 TL

Brandaların Özellikleri

Tente branda istanbul farklı malzemeler kullanarak bu brandaları üretiyor ve ürettiği brandaları kullanarak tenteler yapıyor. Branda yapılırken kullanılan kumaşlar genellikle kalın ve pamuklu iplerdir. Bu iplerin ağırlığı fazla olduğu için brandalar da ürün olarak ağırlardır. Bunun sebebi brandaların yıkıcı ve hasar veren etkilere karşı kullanılmasıdır. Böyle durumlarda branda örtülen malzemelerin zarar görmemesi hedeflenir. Bunun için de kalın ve dayanıklı brandalara ihtiyaç vardır. Brandalar kalın ve büyük boyutlarda oldukları için sürekli alınacak ürünler değildir, uzun süre kullanılmalıdır.

Bunun için branda alırken yapıldıkları malzemeye dikkat edilmelidir. Genellikle kullanılan kumaşlar ışık ve su geçirmez olur ancak bunun yanında yanmayan kumaşlardan üretilen brandalar da v ardır. Branda kumaşlarından bahsedecek olursak bunlar akrilik branda kumaşı, polyester branda kumaşları, pilsa branda kumaşları, teflon branda kumaşları, TPII branda kumaşları, jüt branda kumaşları olarak söylenebilir. Bu kumaşlar yerli olabileceği gibi ithal de olabilir. Brandalarda kullanılan kumaşlar kalın olmaları sebebiyle tente, çadır, yelken ve kayış yapımında kullanılır.

Malzeme Türlerine Göre Branda ve Tente Kullanımı

Malzemelerine göre kullanıldıkları alanlar değişen branda ve tenteler birçok sektörde ve işletmede kullanılır. Tenteler genellikle kafe, restoran ve lokanta gibi yerlerde kullanılırken brandalar bazı malzemelerin üstünü örtmek için kullanılır. Tente modellerinden pergola tente daha çok kış bahçelerinde kullanılırken sabit ve mafsallı tenteler dükkânların ön taraflarında kullanılır.

Pergola tenteler aynı zamanda bahçe ve teras gibi açık alanlarda da kullanılır ve ahşap kullanılarak yapılan modelleri vardır. Bunun yanında kasetli veya körüklü tenteler de bazı işletmeler tarafından açık oturma alanlarında tercih edilebilir. Brandalar ise çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Çadır yapımında kullanılan brandalar çadır bezi olarak geçerken inşaat sektöründe yapı malzemelerini korumak için kullanılan brandalarda jüt ve pilsa kumaşlar tercih edilir.

Otomotiv sektöründe de bu brandalar kılıf olarak kullanılabilir. Tekstil sektöründe de bu brandalardan en kalın kumaşlar kullanılarak yapılan en dayanıklı brandalar taşıma torbaları olarak kullanılır. Su geçiren ve su geçirmeyen özellikte farklı kumaşlar vardır ve bunlar kullanım amaçlarına göre temin edilebilir.

Tente Modelleri

Tenteler bahsedildiği gibi kafe, restoran ve lokanta gibi yerlerde kullanılıyor. Ayrıca evlerin balkon, bahçe ve teraslarında da çokça karşımıza çıkan tentelerin çoğu brandalardan yapılıyor. Tenteler sabit olabildiği gibi açılır kapanır özellikte olanları da vardır. Bunun yanında şekillerine göre de farklı tente modelleri vardır. Bunlar bağ şeklindeki görüntüsüyle mafsallı tenteler, karpuz dilimine benzer şekliyle karpuz tenteler, kış bahçelerinde kullanılan raylı tenteler, üstleri düz olan kaset şeklindeki kaset tenteler, yönü ayarlanabilen körüklü tentelerdir.

Cafe Teras Branda Kapama | Branda Tente İmalatı ve Satışı

Tente ve Branda Fiyatları

Tenteler ve brandaların fiyatlarını etkileyen en önemli unsur kullanılan malzemedir.  Brandalar kalın iplerle dokunan kumaşlardan elde edilirken bazı tente modelleri de bu kalın kumaşlı brandalar kullanılarak yapılıyor. Tenteler aynı zamanda farklı malzemeler de kullanılarak üretilebiliyor. Bunlar alüminyum, ahşap, demir veya cam olabilir. Birçok farklı özellikte olan malzemelerin maliyetlerine göre fiyatlar da etkilenecektir. Tente ve branda hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM