İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $2.830,4800
 • EURO
  $0,8905
 • ALTIN
  $41.865,0400
 • BIST
  $150,7000
Tel Çit Branda

Tel Çit Branda

Çitlerin üzerine kaplama şeklinde örtülen branda ile ortaya çıkan ürüne tel çit branda denir. Evlerin ve iş yerlerinin bahçelerinde tercih edilir. Önceki yıllarda sadece çit modelleri kullanılırken günümüzde kullanımı yaygınlaşmıştır. Çitler yapı itibari ile sağlam olsa da aralıklı modeller olduğu için güvenilir olmayabilir. Bu nedenle son yıllarda branda modelleri ile birleştirilerek kullanılmaktadırlar. Bulundukları ortama farklı bir görünüm […]

Çitlerin üzerine kaplama şeklinde örtülen branda ile ortaya çıkan ürüne tel çit branda denir. Evlerin ve iş yerlerinin bahçelerinde tercih edilir. Önceki yıllarda sadece çit modelleri kullanılırken günümüzde kullanımı yaygınlaşmıştır. Çitler yapı itibari ile sağlam olsa da aralıklı modeller olduğu için güvenilir olmayabilir. Bu nedenle son yıllarda branda modelleri ile birleştirilerek kullanılmaktadırlar. Bulundukları ortama farklı bir görünüm kazandırırlar.

Tercih edilmeleri nedeni ile firmalar kendi markalarına ait modelleri piyasaya sürmüştür. Kullanım alanları geniş yelpazede incelenmiştir. Çadırlarda, bahçelerde, inşaat alanlarında, çiftliklerde ve ayrılmak istenilen bölümlerde kullanılır. Bahçe dekorasyonunu tamamlamak ve fonksiyonlarını genişletmek için faklı modellerde üretilmektedir.

Tel Çit Branda Özellikleri

Firmalar kendilerine ait ürünlerini üretirken farklı ham madde kullanır. Ayrıca üretim şeklide farklıdır. Bu nedenle ürün özellikleri de değişir. Piyasada bulunan ürünlerin genel özelliklerinden bahsedersek;

 1. Ürünlerin maksimum ağırlığı 180 gramdır. Bu nedenle çok kullanışlıdır.
 2. Kaplama işlevini görülmesi için poliüretan maddeden üretilirler.
 3. Dört tarafı takviye fitiller ile işlenmiştir. Bu sayede koruyuculuğu artırılır.
 4. Kumaş yapısı sayesinde leke tutmaz ve yağmur suyu gibi sularda üzerindeki lekeler yok olur.
 5. Boyları müşterilerinin ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterebilirler.

Sıralamış olduğumuz bu özellikler her markada bulunur. Bunun dışındaki özellikler farklılık gösterir. Bu nedenle branda almadan önce ürün kullanım amacınızın ne olduğuna dikkat etmelisiniz. Aksi halde aldığınız ürün amacınızı karşılamaz.

Tel Çit Branda Neden Tercih Edilir?

Tel çit branda modelleri özellikleri sayesinde tercih edilir. Sık dokusu sayesinde rüzgâr kesme özelliği vardır. Bahçede aileniz ile vakit geçirirken rüzgârın etkisinden korunursunuz. Branda çitlerin arlıklarını örter. Bahçe dışarıdan görünmez ve özel zamanlarınızı geçirebilirsiniz. Kış ve yaz bahçelerinde dekorasyon büyük önem taşır. Estetik görünmesi ve diğer dekorasyon ürünleri ile kolayca uyum sağladığı için tel çit brandalar tercih edilirler.  Dayanıklı malzemeden üretildikleri için uzun yıllar sorunsuz kullanılabilirler. Güneş ışınlarından etkilenmedikleri için renkleri solmaz.

Tel Çit Branda Almadan Dikkat  Edilmesi Gerekenler

Tel çit branda almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. İlk olarak ürün modeline dikkat etmelisiniz. Ürünün rengi ve desenleri diğer bahçe mobilyaları ile uyumlu olmalıdır. Model tercihinde karar vermekte zorlanıyorsanız tecrübeli firma elemanlarından yardım isteyebilirsiniz. Ürün kaliteleri değişir. Bu nedenle uzun yıllar kullanmayı  hedeflediğiniz ürün için kaliteli olanları tercih etmelisiniz. Ürün satın almadan öne ölçü belirtilir. Bahçenin kaç kanadını kaplanacaksa ona göre bir ölçü verilir. Ölçü alma işlemini mutlaka üretici firmanın elemanları yapmalıdır.

Ürün kalitesinden ve güvenilirliğinden emin olmadığınız firmalara itibar etmemelisiniz. Branda modeli rüzgârdan yırtılıp güneş ışınlarından zarar görebilir. Böyle ürünler hem estetik hem de kaliteli bir görüntü oluşturmaz. Bu nedenle estetik amaçlı branda modeli alsanız bile kalitesinden emin olmalısınız.  Aksi halde amacınız dışında ürün satın almış olursunuz.

Tel çit Branda Modelleri Nereden Alınır?

Branda modelleri üretici firmaların üretim yerlerinden, mağazalarından ve online internet satış sitelerinden alınır. Ürünü direkt olarak üretici firmadan satın almak maliyetleri düşürür. Bu nedenle firma ile irtibata geçtiğinizde üreticimi yoksa satıcı mı olup olmadığını sorgulamalısınız. Bahçe etrafında kullanıaln bu modeller tel çit üzerine kaplama branda şeklinde üretilir. Küçük boyutlara sahip ürünler olmadıkları için mağazalarda çok yer kaplayabilir. Bu nedenle firmaların birçoğu istek üzerine üretim yaparlar.

Evlerinizin ve iş yerlerinizin bahçelerini tel çit branda ile kaplamak istediğinizde firmalara iletişim adreslerinden ulaşabilirsiniz. Ürün detayları hakkında bilgi almak için web sitelerinden inceleyebilirsiniz. Ayrıca site içerisinde bulunan kullanıcı yorumlarından firmanın profesyonelliği ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Tel Çit Branda Fiyatları

Branda fiyatları belirlenirken göz önüne alınan bazı kriterler vardır. Ürünün ölçüsü, ürün kalitesi, üretiminde harcanana maliyet, piyasa değerleri, branda kumaşının türü ve üretici firmanın kendi fiyat politikası göz önüne alınır. Bu nedenle ürün fiyatları değişkenlik gösterir. Sizler için hazırladığımız bu yazımızı okuyarak ürün modelleri ve satın alımı ile ilgili doğru kararlar verebilirsiniz. Kullanım amacınıza uygun özellikler taşıyan ürün satın almak maddi olarak da kazanç elde etmenize yardımcı olur. Bu nedenle araştırmadan ve bilgi edinmeden ürün almanızı tavsiye etmiyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM