İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.013,2200
 • EURO
  $1,0903
 • ALTIN
  $60.989,7800
 • BIST
  $193,2000
Sürgülü Cam Sistemleri Nedir?

Sürgülü Cam Sistemleri Nedir?

Sürgülü Cam Sistemleri Kadıköy 5 bağımsız ray sistemi bulunmaktadır. 5 farklı sistemde pencereler farklı yönlerde açılır. Yağmur, kar, toz ve rüzgârın içeri girmesine izin vermez. Sürgülü cam balkon sistemi 8mm veya 10mm temperli cam kalınlığında, 500kg darbeye dayanıklı ve ŞİŞECAM patentli kaliteli camdan üretilmektedir. Genellikle dar balkonlarda, ofis bölme sistemlerinde, kafeteryalarda ve benzeri mağazalarda dış mekânlarda […]

Sürgülü Cam Sistemleri Kadıköy 5 bağımsız ray sistemi bulunmaktadır. 5 farklı sistemde pencereler farklı yönlerde açılır. Yağmur, kar, toz ve rüzgârın içeri girmesine izin vermez. Sürgülü cam balkon sistemi 8mm veya 10mm temperli cam kalınlığında, 500kg darbeye dayanıklı ve ŞİŞECAM patentli kaliteli camdan üretilmektedir. Genellikle dar balkonlarda, ofis bölme sistemlerinde, kafeteryalarda ve benzeri mağazalarda dış mekânlarda kullanılabilir.

Sürgülü sistem çeşitli balkonlarda kullanılmaktadır.  İhtiyaçlara göre hırsızlığı önlemek için özel bir mekanik kilit yerleştirilebilir. Kullandığımız alüminyum çerçeve, “0” paslanmaz çelik oranına sahip sıradan alüminyumdur ve dökme alüminyumdan yapılmıştır. Alanınıza uyması için belirli boyutlarda kesilir ve monte edilir. Kullanılan aksesuarlar paslanmaz çelikten olup, plastik kalıplarla da korunmaktadır. Bunun nedeni paslanmayı, oksidasyonu ve uzun süreli deformasyonu önlemektir. Contanın silikon özelliği vardır. İklim değişikliğinde sıcağa ve soğuğa direnebilir. Bu durumda conta su geçirmezdir. İkisi arasında kullanılan şeffaf conta alüminyum içerisine yerleştirilmiştir.

Pencerenin kapalı alanında kullanılan ithal kıl ipi, gövde ile camı hareket ettirme mekanizması arasına yerleştirilen 1200 mm kalınlığa sahiptir. Aşınmaya, yağmura, rüzgâra ve sıcağa dayanıklıdır. Kullanım yeri ve amacına göre iki tip sürgülü cam sistemi bulunmaktadır. Sürgülü cam balkon sistemine sürgülü cam, sürgülü cam sistemi de denir. Kullanım yerine ve amaca bağlı olarak, iki farklı alternatif vardır: eşikler için kayar cam ve eşiksiz kayar cam şeklindedir. İç ve dış cephelerde dış duvarlara uygun eşik sürgülü cam ve eşiksiz sürgülü cam sistemleri kullanılmaktadır.

Sürgülü Cam Sistemleri / Sürgülü Cam Balkon ve Sürgülü Cam Kapı

Sürgülü Cam Avantajları Nelerdir?

Sürgülü Cam Sistemleri Kadıköy dört mevsim sürgülü cam balkon sistemi olarak rahatlıkla kullanılabilir, sürgülü cam sistemi, ancak bu balkon keyfinizi kaçırmayacaktır. İklim koşullarından kaynaklanan kar, dolu ve yağmura dayanabilir ve suyun balkonunuza girmesini engelleyebilir. Sistem, iç ortamdaki havayı dengeleyerek enerji tasarrufu yapmanızı sağlayan ısıcamdan oluşmaktadır. Özel kilit sistemi sayesinde hırsızlığı önleyebilir. Güçlü rüzgârlara karşı koyabilir. Bu sistemde konfigürasyon dosyası kaydı olmadığı için görünüm kaybolmayacaktır. İçeriden veya dışarıdan bakıldığında güzel manzaralar ortaya çıkarabilir.

Cam Balkonda Sürgülü Sistem Neden Tercih Edilir?

Alüminyum profil üzerindeki cam paneli tekerlekler yardımı ile hareket ettirerek, katlanır veya köşeye kaydırarak açıp kapatabilen bir sistemdir. Cam balkon sisteminde kullanılan malzemeler oldukça sağlam ve dayanıklıdır. Kullanılan alüminyum profil asla paslanmayacaktır. Isıcamlar temperlenmiş olup, diğer camlara göre darbe dayanımı 5 kat olup çevreye zararlı değildir. Ortadan ağır bir darbe alsa bile kırılması zordur. Kırıldığında çevredeki canlılara zarar vermeden küçük parçalara ayrılacaktır. Çocuk kilidi yardımı ile çocuğunuz veya evcil hayvanınız güvenle balkona girebilir.

Sürgülü Cam Kapılar Nasıl Alınmalıdır?

Sürgülü cam kapılar iki türe ayrılabilir: çerçeveli ve çerçevesiz olarak adlandırılabilir. Aydınlık iç dekorasyon ve geniş görüş sağlamada önemli bir yere sahiptir. Birçok işlevi nedeniyle, giderek daha geniş bir uygulama yelpazesi sağlar. Ayrıca Sürgülü Cam Sistemleri Kadıköy bulunduğu konumda birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Doğrudan dış modele bağlanmak için temperli camlar kullanılır. Bu sayede kapı dış şoklara göre daha dayanıklı bir yapıya sahiptir. Çerçeveli ve çerçevesiz olmak üzere iki farklı şekilde üretilebilir. Bulunduğu ortamda geniş bir görüş sağlar. Diğer kapılara göre açılıp kapanması daha kolaydır. Dış mekâna adapte edildiğinde büyük pencereler oluşturacaktır. Bu yerlerin daha yüksek ışık hızı almasını sağlar. Estetik bir görünüme sahip olmasının yanı sıra iç mekâna aydınlık bir hava katmaktadır. Sürgülü cam kapının konumu isteğe göre seçilebilir. Duvara gizlenebilen bir modeli vardır ve oldukça pratik bir yapıya sahiptir. Raylı sistem olduğu için pratik ve işlevseldir. Kurulum ve kurulum çok kolaydır.

Sakarya Cam Balkon Sürgülü Cam Balkon

Sürgülü Cam  Dezavantajları

Cam balkonlar tamamen cam ve alüminyum olduğu için pahalıdır. Ayrıca eviniz güneşli taraftaysa, cam ek ısı üretecektir. Söz konusu cam balkon güneş ışığını önlemek için siyahtır. Siyah modeller daha fazla ısıyı emdiği için direk güneş ışığına maruz kalan evlerde sorun yaratabilir. Sürgülü pencere modeli tamamen açılabilir. Tamamen açık sürgülü pencereler, cam balkonlara göre daha ucuzdur. Cam balkonlar son zamanlarda insanların ilk tercihi haline gelse de, sürgülü pencereler düşük fiyatları nedeniyle ilk tercih haline gelmiştir.

Ayrıca son zamanlarda popüler olan cam balkonun birçok püf noktası var. Cam balkon yanlış yapılır ve ucuz işçilik size sadece bir baş ağrısı verir. Cam balkon camı ve sabitleme parçalarının kalitesi çok iyi olmalıdır. Kalitesiz malzemelerden yapılan balkonlar kısa sürede kırılabilir. Bütün bu dezavantajlardan etkilenmeme

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM