İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.074,4400
 • EURO
  $1,1394
 • ALTIN
  $66.398,1400
 • BIST
  $206,5000
Sultangazi Branda Tente

Sultangazi Branda Tente

Sultangazi branda tente üretimi yaparken farklı malzemeler kullanarak kaliteli brandalar üretiyor. Brandalardan yapılan tenteler de bu sayede dayanıklı ve uzun ömürlü oluyor. Brandalar genellikle bir şeylerin üstlerini örterek korumak için kullanılırken tenteler ise açık veya kapalı alanlarda kullanılan ve kullanıldığı yeri kötü hava şartlarından, çevresel etkilerden korumaya yarayan ürünlerdir. Bu branda ve tenteler aynı zamanda görünümleri […]

Sultangazi branda tente üretimi yaparken farklı malzemeler kullanarak kaliteli brandalar üretiyor. Brandalardan yapılan tenteler de bu sayede dayanıklı ve uzun ömürlü oluyor. Brandalar genellikle bir şeylerin üstlerini örterek korumak için kullanılırken tenteler ise açık veya kapalı alanlarda kullanılan ve kullanıldığı yeri kötü hava şartlarından, çevresel etkilerden korumaya yarayan ürünlerdir.

Bu branda ve tenteler aynı zamanda görünümleri nedeniyle de kullanılabiliyor. Çoğu işletme özellikle tenteleri reklam ve tanıtım amacıyla kullanma yoluna gidebiliyor. Evlerin balkon ve bahçe gibi açık alanlarında da kullanılan tentelerin birçok farklı modeli var.

Güngör Çadır Branda - Karaman / Merkez - 0 (542) 581 11 ** | Birmilyonnokta

Tente Modelleri

Sultangazi branda tente hem işyerlerine hem de evlere branda ve tente sağlıyor. Tenteler fonksiyonlarına göre veya şekillerine göre farklı modellere ayrılıyor. Şık bir görünüm sağlayan tenteler kafe ve restoran gibi yeme içme yerlerinde fazlasıyla kullanılıyor. Bu tentelerin modellerine bakılacak olursa mafsallı, pergola, kasetli, körüklü, raylı veya çift açılır tenteler olarak sayılabilir. Tente modelleri kullanılacak alana ve hangi amaçla kullanılacağına göre tasarlanır.

Örneğin dar ve hareket etmesi zor olan alanlarda mafsallı tenteler kullanılır. Mafsallı tenteler bağ şeklindeki mafsal görüntüsüyle kullanıldığı yere şıklık katıyor. Bunun yanında balkon, teras veya bahçe gibi yerlerde ahşaptan yapılan pergola tenteler tercih ediliyor. Pergola tentelerin yapımında kullanılan ahşap tercihe göre farklılık gösteriyor. Çift açılır tenteler de alandan tasarruf etmek isteyen işletmeler veya ev sahipleri tarafından kullanılıyor. Bu tentenin özelliği ise iki tarafa açılıyor olmasıdır. Raylı tentelerin kullanım alanı ise kış bahçeleri olarak karşımıza çıkıyor.

Tente Kullanım Alanları

Sultangazi branda tente kullanılacak alana uygun olarak tasarlanıyor. Tenteler kafe, restoran, lokanta, mağaza veya butik gibi yerlerin açık veya kapalı alanlarında, önlerinde kullanılıyor. Özellikle küçük büfe ve bakkal gibi dükkânların ön taraflarında sabit tenteleri görmek mümkündür. Sabit tenteler açılıp kapanmayan ve sabit duran tente modelidir.

Tenteler işyerleri dışında evlerin balkon ve bahçelerinde de çok sık kullanılıyor. Bahçeler kış aylarında yağmur ve kar nedeniyle ıslandığı için kullanılamaz hale geliyor. Bu durumun önüne geçebilmek ve her mevsim bahçelerde veya balkonlarda oturabilmek veya başka amaçla kullanılabilmek için tenteler tercih ediliyor. Bazı işletmeler bu tenteleri müşterilerin ilgisini çekmek için de kullanabiliyor.

Branda Çeşitleri ve Kullanım Alanları

 Brandalar, su ve ışık geçirmeyen kumaşlardan elde edilen ve malzeme veya ürünleri dış etkilerden korumak için kullanılır. Brandalarda kullanılan kumaşlar kalın iplerle dokunur ve bu brandalar çok ağırdır. Branda çeşitlerini de kullanıldıkları yerlere göre isimlendiririz. Örneğin inşaat brandaları inşaatlardaki yapı malzemelerinin üstlerini örtmek için kullanılırken, mobilya brandaları uzun süre boş kalan evlerdeki mobilyaların toz olmaması için kullanılır. Bunun yanında tekstil brandaları da vardır ve bu brandalar tekstillerde taşıma torbası olarak kullanılır.

Özellikle tekstilde kullanılan bu brandaların kaliteli olması önemlidir çünkü ağır yükler taşınabilir. Brandalar farklı şemsiyelerin yapımında da kullanılıyor. Bunlar bahçe şemsiyeleri veya plaj şemsiyeleridir. Çadır yapımında da kaliteli brandalar kullanılır. Bir diğer kullanım alanı ise otomotiv sektörüdür. Örneğin dolu yağan günlerde arabaların üstleri bu brandalar ile örtülür. Diğer branda çeşitleri fındık toplama brandaları, yat veya tekne koruma brandaları, şantiye çadırları, beton koruma brandaları, çatı koruma brandaları olarak sayılabilir. Brandalar tente, çadır veya yelken yapımında da kullanılır.

Branda ve Tentelerde Kullanılan Malzemeler

Tenteler brandalardan brandalar ise kaliteli kumaşlardan elde ediliyor. Bu kumaşların birçok farklı tipi vardır ve bu kumaş tipleri kalitelerine göre sınıflandırılmıştır. Hepsi su ve ışık geçirmez özellikte olan kumaşların bazı çeşitleri polyester branda kumaşı, akrilik branda kumaşı, teflon branda kumaşı, tonsilton branda kumaşı ve jüt branda kumaşı olarak sıralanabilir. Bu kumaşların hepsi kalın pamuklu kumaşlardır ve bunlara çadır bezi de denilmektedir.

DGN TENTE;Gerede tente imalatı,pergole tente imalatı,motorlu tente imalatı,asma germe yarasa tente imalatı,çift açılır tente imalatı,koruklu tente imalatı,bahçe şemsiyesi, kışlık cafe bahçesi tente,şeffaf kapatma tente

Branda ve Tente Fiyatları

Branda ve tentelerde fiyat modellerine ve kalitelerine göre farklılık gösteriyor. Pahalı bir brandadan yapılan tente de pahalı olacaktır. Brandalar hem büyüklüklerine hem de kullanılan kumaşın tipi ve kalitesine göre düşük veya yüksek fiyatlı olabilir. Tentelerde ise fiyatı etkileyen başka faktörler de vardır. Bunlar ise tentenin açılıp kapanma şeklidir. Manuel veya otomatik olarak değişen tente modellerinin fiyatlarını boyutları da etkileyecektir. Branda ve tente hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM