İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.028,0000
 • EURO
  $1,0912
 • ALTIN
  $61.032,7900
 • BIST
  $193,3000
Sultanbeyli Branda Tente

Sultanbeyli Branda Tente

Sultanbeyli branda tente üretimi yapılan birçok yerden sadece biri. Branda ve tenteler çok amaçlı olduğundan çok fazla kullanılıyor. Tenteler brandalardan brandalar ise çeşitli kumaşlardan elde ediliyor. Kullanılan bu kumaşlar brandaların ve tentelerin nerelerde hangi amaçla kullanılacağına göre değişiklik gösteriyor. Çünkü kumaşların birçok özelliği var. Örneğin kış aylarında kullanılacak brandalar su geçirmez kumaşlardan yapılırken, yaz aylarınca kullanılacak […]

Sultanbeyli branda tente üretimi yapılan birçok yerden sadece biri. Branda ve tenteler çok amaçlı olduğundan çok fazla kullanılıyor. Tenteler brandalardan brandalar ise çeşitli kumaşlardan elde ediliyor. Kullanılan bu kumaşlar brandaların ve tentelerin nerelerde hangi amaçla kullanılacağına göre değişiklik gösteriyor. Çünkü kumaşların birçok özelliği var.

Örneğin kış aylarında kullanılacak brandalar su geçirmez kumaşlardan yapılırken, yaz aylarınca kullanılacak ve güneşten gelen UV ışınlarından korunmak için kullanılan brandalarda ışık geçirmeyen kumaşlar kullanılıyor. Kumaşların kalitesi ve dayanıklılığı da yüksek oluyor çünkü bu brandalar dışarıdan gelecek çeşitli darbelere ve kötü hava olaylarına karşı kullanılıyor.

Emrah branda, istanbul branda, tente ve çadır hizmetleri

Branda Kullanım Alanları Nerelerdir?

Sultanbeyli branda tente alan kişiler bu brandaları çok farklı amaçlarla kullanabilir. Bu brandalar arabaların, mobilyaların, inşaatta yapı malzemelerinin, bitkilerin veya betonların üstünü örtmek için kullanılıyor. Brandalar kötü hava şartlarından kullanılmakla beraber dışarıdan gelebilecek herhangi bir hasar verici etkiden korunmak için de tercih ediliyor.

Brandalar aynı zamanda kış bahçelerinde de kullanılabilir. Tekstil sektöründe de taşıma torbası olarak kullanılan brandalar, boş kalan evlerdeki mobilyaların toz olmaması için de kullanılıyor. Kafe ve restoran gibi işletmelerin açık oturma alanlarında da bu brandalardan yararlanılıyor.

Branda Hangi Malzemeden Yapılır?

Sultanbeyli branda tente üretirken genellikle kaliteli kumaşlardan yararlanır. Bu kumaşların farklı tipleri vardır ve amaca yönelik olarak üretimi yapılır. Brandaların kumaşları kalın ve pamuklu iplerle dokunur ve bunların ağırlıkları fazladır çünkü bu kumaşlar dayanıklıdır. Kumaşların en büyük özelliği su ve ışık geçirmemeleridir.

Kumaş tipleri ise polyester branda kumaşı, akrilik branda kumaşı, jüt branda kumaşı, teflon branda kumaşı veya pilsa branda kumaşı olarak söylenebilir. Kumaşlar kalitelerine göre sınıflandırılır ve hepsinin fiyatları da tiplerine göre farklılık gösterir. Aynı zamanda kalın kumaşlardan üretilen bu brandalar tente yapımında kullanılır.

Branda Çeşitleri

Brandalarda kumaş tipleri olduğu gibi brandaların da farklı çeşitleri vardır. Bunlar kullanım yerlerine göre belirlenir. Örneğin plajda kullanılan şemsiyelerde veya kamelyalarda brandalar kullanılır. Kış bahçesi şemsiyeleri, bahçe şemsiyeleri veya çatı koruma brandaları da diğer branda çeşitleridir. Bunların yanında bazı malzemeleri korumak amacıyla da brandalar kullanılabilir. Bunlar da korudukları şeyin ismiyle anılır.

Örneğin arabaların üzerlerine konulan brandalar otomotiv brandası olarak adlandırılırken, inşaattaki yapı malzemelerini korumak için kullanılan brandalar inşaat brandası olarak bilinir. Bunun yanında şantiye çadırları veya diğer çadır çeşitlerinde de brandalar kullanılır. Fındık toplama brandaları, beton koruma brandaları, yat brandaları ve tekne brandaları da diğer branda çeşitleridir.

Tente Çeşitleri

Tenteler de aynı brandalar gibi çok farklı alanlarda kullanılıyor. Bunlar kafe, restoran, çay bahçeleri veya mağaza ve butik gibi işyerleridir. Bu yerlerin açık alanlarında kullanıldığı gibi farklı tente çeşitleri kapalı alanlarda da kullanılabilmektedir. Örneğin kapalı alanların kolayca havalandırılabilmesi için açılır kapanır tenteler tercih edilir. Bu tentelerin manuel veya otomatik olanları tercih edilebilir. Kullanılacak mekâna göre tente çeşitleri de farklılık gösterir.

Mafsallı, pergola, kasetli, sabit, otomatik, motorlu, çift açılır gibi tente çeşitleri kullanıcının ihtiyacına ve isteğine göre seçilir. Mafsallı tenteler daha dar alanlarda kullanılırken pergola tenteler bahçe ve teras gibi açık alanlarda kullanılır. Sabit tenteler genellikle dükkân önlerinde veya evlerin balkonlarında kullanılır. Bunun gibi birçok tente çeşidi isteğe göre farklı mekânlarda kullanılabilir.

Branda Tente Pergola Uygun Fiyatlar - Brandacı Tenteci

Tente ve Branda Fiyatları

Branda ve tente fiyatları hem kullanılan malzemeye hem de işlevlerine göre farklılık gösterir. Bazı tentelerin içerilerinde kullanımı kolaylaştırmak için mekanizmalar bulunur. Bu mekanizmaların varlığı tentelerin fiyatlarını arttıracaktır. Bunun yanında açılıp kapanma şekilleri de tentelerin fiyatlarına etki eder.

Tentelerin branda malzemelerinden yapıldığı söylenebilir. Brandalarda kullanılan malzemelerin hepsinin kaliteli ve dayanıklı olmasına karşın kullanılan kumaşlar farklı özelliklere sahiptir. Bu özellikler de fiyata etki ediyor. Örneğin su ve ışık geçirmeyen kumaşlar normal özelliksiz kumaşlara göre daha maliyetli olacaktır. Bu kumaşların yanmayan özellikte olanları da vardır.

Bu gibi faktörler brandaların fiyatlarını ve doğal olarak tentelerin de fiyatlarını etkileyecektir. Fiyatı etkileyen bir diğer faktör ise alınacak olan branda ve tentelerin boyutlarıdır. Kullanacağınız mekâna göre yaptıracağınız branda ve tentelerin boyutları ne kadar büyük olursa fiyat da o oranda yüksek olacaktır. Branda ve tenteler konusunda firmamızdan her zaman bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM