İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.024,2700
 • EURO
  $1,0928
 • ALTIN
  $60.939,8800
 • BIST
  $193,3000
Silivri Branda Tente

Silivri Branda Tente

Silivri branda tente günümüzde artan branda ve tente ihtiyacına yönelik çalışmaya devam ediyor. Özellikle brandalar, korona virüs sebebiyle eczane ve market gibi yerlerde koruma amaçlı şeffaf şekilde kullanılıyor. Brandalar bunun dışında çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bazı nesneleri dış etkilerden korumak için kullanılan brandaları tekstil, mobilya, inşaat, yat ve tekne sektörlerinde görmek mümkün. Tenteler ise […]

Silivri branda tente günümüzde artan branda ve tente ihtiyacına yönelik çalışmaya devam ediyor. Özellikle brandalar, korona virüs sebebiyle eczane ve market gibi yerlerde koruma amaçlı şeffaf şekilde kullanılıyor. Brandalar bunun dışında çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bazı nesneleri dış etkilerden korumak için kullanılan brandaları tekstil, mobilya, inşaat, yat ve tekne sektörlerinde görmek mümkün.

Tenteler ise kafe, restoran ve lokanta gibi yeme içme yerlerinin açık alanlarında tercih ediliyor. Bu alanları kötü hava şartlarına karşı koruyarak her mevsim oturulabilir bir alan sağlayabilmek için tenteler işletmeler tarafından çok fazla tercih ediliyor. Evlerde de kullanılan tenteler bahçe, havuz başı, balkon ve teras gibi alanları da her mevsim oturulabilir alanlara dönüştürüyor.

Çok Amaçlı Bahçe Tentesi | Branda Tente İmalatı ve Satışı

Branda Kullanım Alanları

Silivri branda tente kullanılacak alana göre ürettiği brandaları kullanarak tenteler elde ediyor. Brandalar genel olarak bir eşyayı veya bir nesneyi hava koşullarından veya dışarıdan gelecek herhangi bir yıkıcı etkiden koruyor. Tekstil sektöründe taşıma torbası olarak kullanılan brandalar genellikle dayanıklı kumaşlardan elde edilir.

Mobilya sektöründe de yazlık ve kışlık villalar gibi bazı dönemlerde boş kalan yerlerde mobilyaların toz olmasını engelleyebilmek için brandalar kullanılıyor. Brandalardan plaj şemsiyeleri, bahçe şemsiyeleri ve şantiye çadırları da yapılabiliyor.

Çatıların üzerlerinde yağmur sularının birikmesini engellemek için de yağmur tahliye kanalları olan brandalar oldukça faydalı oluyor. Brandalar aynı zamanda fındık toplamak için de kullanılabiliyor. Bunun yanında yat  ve teknelerin üzerlerinde de şeffaf olarak gördüğümüz brandalar bu yerlerde oluşabilecek rüzgâra veya yağmura karşı kullanılıyor.

Branda Çeşitleri

Silivri branda tente branda üretirken farklı kalitedeki kumaşlardan yararlanıyor. Branda çeşitleri de genel olarak bu kumaşlara göre belirleniyor. Kullanım alanlarına göre farklı kalitedeki branda kumaşlarından elde edilen brandalar birçok alanda kullanılıyor. Koruma amacıyla kullanılan branda çeşitleri inşaat koruma brandaları, çatı koruma brandaları, mobilya koruma brandaları, tekne koruma brandaları, yat koruma brandaları olarak sayılabilir.

Bunların dışında otomotiv sektöründe de fayda sağlayan brandalar arabalarını doluya karşı korumak isteyen kişiler için kurtarıcı oluyor. Brandaların koruma dışında şemsiyelerde ve çadırlarda da kullanıldığını söyleyebiliriz. Aynı zamanda fındık toplama brandaları ve asma germe brandalar da kullanılan diğer branda çeşitleridir.

Asma Germe Branda Nedir?

Asma germe brandalar diğer adıyla membran sistemleri demir çubuklar sayesinde çok geniş alanlarda kullanılabiliyor.  Polimerden oluşan plastikler yardımıyla su geçirmez malzemeler kullanılarak ve taşıyıcı aparatlar ile desteklenerek geniş alanların üzerleri bu brandalar ile kapatılıyor. Genellikle yağmurdan korunmak veya yalıtım amacıyla tercih edilen asma germe brandalar mekanik, ısı kaynaklı, yüksek frekanslı veya dikişli olarak birleştirilerek geniş bir kullanım alanı sağlanıyor.

Tente Modelleri

Tenteler belli bir alanı yağmurdan, kardan, doludan, rüzgârdan veya güneşten korumak için kullanılan ve farklı şekillerde üretilebilen bir üründür. Tente modelleri yapılırken bunlar açılır kapanır veya sabit olabiliyor. Sabit tenteler genellikle evlerin balkonları ve dükkân önlerinde kullanılırken açılır kapanır tenteleri işletmeler daha çok tercih ediyor.

Tente modellerinden kasetli ve körüklü tenteler kafe ve restoranların en fazla tercih ettiği tente modelleri olarak karşımıza çıkıyor. Kasetli tenteler daha düz formda iken kasetli tenteler kademeli olarak ayarlanabilen çıkıntılara sahiptir. Bir diğer tente modeli mafsallı tentelerdir. Bunlar ise küçük alanlarda kullanılan ve mekâna şık bir görünüm katan modellerdendir.

Pergola dediğimiz tente modelleri de genellikle ahşap veya alüminyum kullanılarak imal edilir. Teras, havuz başı veya bahçelerde kullanılan pergola tenteler branda kumaşlarından da elde edilebiliyor. Diğer tente modelleri de çift açılır ve raylı tentelerdir. Çift açılır tenteler alandan tasarruf etmek için kullanılan, raylı tenteler ise kış bahçelerinde kullanılan bir modeldir.

Dekoratif Tente - Tente Modelleri ve Fiyatları indirimli Fiyata Satın Alın

Tente Kullanmanın Avantajları

Tenteler kullanıldıkları alanı kötü hava koşullarından korumasının yanında mekâna farklı bir hava da katıyor. Aynı zamanda açık alanların her mevsim kullanılabilmesi, kapalı alanların ise istenildiğinde açık alanlara dönüştürülmesine olanak sağlıyor. Tenteler işletmeler için müşteri çekme aracı olarak da görülebiliyor.

Üzerlerine reklam ve tanıtımlarını yapan baskılar yaptırdıkları tenteler müşterilerin de ilgisini çekiyor. Aynı zamanda işletmelerde kullanılan otomatik tenteler sayesinde uzaktan tek tuşla açılıp kapanabilen tenteler müşteriler için konforlu ve güvenli bir alan oluşturuyor. Branda ve tenteler hakkında daha fazla bilgiyi firmamızdan alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM