İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.112,0000
 • EURO
  $1,1479
 • ALTIN
  $66.397,5800
 • BIST
  $207,1000
Şile Branda Tente

Şile Branda Tente

Şile branda tente alabileceğiniz bir ilçedir. Branda ve tenteler kullanıldığı alanı veya objeyi dış etkilere karşı korur. Dışarıdan gelecek herhangi bir darbe, yağmur, kar veya dolu gibi kötü hava koşullarını bu dış etkilere örnek verebilir. Brandalar kullanım amaçlarına göre sınıflandırırken tenteler fonksiyonlarına ve görünümlerine göre sınıflandırılır. İşyerlerinize veya evlerinizin balkon ve teraslarına şık bir görünüm kazandırmak […]

Şile branda tente alabileceğiniz bir ilçedir. Branda ve tenteler kullanıldığı alanı veya objeyi dış etkilere karşı korur. Dışarıdan gelecek herhangi bir darbe, yağmur, kar veya dolu gibi kötü hava koşullarını bu dış etkilere örnek verebilir. Brandalar kullanım amaçlarına göre sınıflandırırken tenteler fonksiyonlarına ve görünümlerine göre sınıflandırılır.

İşyerlerinize veya evlerinizin balkon ve teraslarına şık bir görünüm kazandırmak için farklı modeldeki tenteleri kullanabilirsiniz. Branda ve tenteler sadece kötü hava şartlarından korunmak için değil aynı zamanda gölgelik görevinde de kullanılıyor. Kafe ve restoranlarda oturma alanlarına güneş vurduğunda açabileceğiniz tenteler ile müşterilerinize konforlu bir oturma alanı sağlayabilirsiniz.

 

Branda Özellikleri

Şile branda tente fiyatları brandaların yapıldıkları malzemeye göre farklılık gösteriyor. Çünkü tenteler de bu brandalardan üretiliyor. Brandaların yapıldıkları malzemeler ne kadar kaliteliyse tenteler de o kadar dayanıklı oluyor.

Brandalarda kullanılan kumaş çeşitleri sayılacak olursa bunlar polyester branda kumaşı, akrilik branda kumaşı, jüt branda kumaşı, pilsa branda kumaşı, teflon branda kumaşı, tonsilton branda kumaşı olarak sayılabilir. Bu kumaş tipleri kalitelerine göre sınıflandırılmakla beraber farklı özelliklerine göre sınıflandırılabiliyor. Bu özellikler ise su geçirmez ışık geçirmez veya yanmaz özellikleri örnek verebiliriz.

Tente İzmir, Pergola, Tente Branda Sistemleri - Home | Facebook

Branda Çeşitleri

Branda ve tenteleri hangi amaçla ve hangi sıklıkla kullanacağınıza göre karar vereceğiniz modelinde kullanılan malzemenin orijinalliğine ve kalitesine dikkat edilmelidir. Bu brandalar kullanıldıkları alanlara göre çeşitlere ayrılır. Bunlar inşaat koruma brandaları, mobilya koruma brandaları, yat koruma brandaları, tekne koruma brandaları ve fındık toplama brandaları olarak sayılabilir. Halı saha brandalarından otopark brandalarına, tekne brandalarından yarasa brandalara depo çadırlarından hayvan çadırlarına çok geniş kullanım alanına sahip olan brandalar günümüzde çok fazla kullanılıyor.

Brandalar Nerelerde Kullanılır?

Şile branda tente kullanılacağı alanlara göre branda ve tenteleri piyasaya sunuyor. Brandalar birçok yerde kullanılıyor. Yukarıda bahsedilen çeşitlerinden de anlaşılacağı gibi birçok farklı sektörde kullanılan brandaları inşaatlarda yapı malzemelerini korumak için bu malzemelerin üstüne örtülmüş şekilde görebiliriz. Otomotiv sektöründe de kullanılan brandalar arabaların üstlerini kapatmak için kullanılır.

Fındık toplama yerlerde toplanan fındıkların koyulduğu yer yine bu brandaların üstleridir. Bunun yanında uzun süre boş kalan evlerde mobilyaların toz olmaması için mobilya koruma brandaları kullanılır. Brandalar aynı zamanda çadır yapımında ve çeşitli şemiyse yapımlarında kullanılır. Bu şemsiyeleri bahçe şemsiyeleri ve plaj şemsiyeleri örnek verilebilir. Çadırlara ise şantiye çadırlarını örnek verebilir. Brandalarla ilgili tüm konularda firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

 

 

Tente Çeşitleri

Tente çeşitleri de aynı brandalar gibi kullanılacağı yerlere göre farklı modellerde ve kalitelerde üretilir. Bu kalite genel olarak branda yapılırken kullanılan malzemelerin kalitesine göre şekillenir. Tenteler sabit, manuel ve otomatik olarak açılıp kapanma şekillerine göre sınıflandırılabilir. Sabit tenteler balkonlarda ve büfe gibi küçük dükkânların önlerinde yağmurdan ve güneşten korunmak için kullanılır.

Manuel tenteler elle açılıp kapatılabilen tente modelidir ve genellikle evlerin bazı bölümlerinde geniş alanlarda kullanılır. Otomatik tenteler uzaktan açılıp kapatılabilir ve bunların birçok farklı çeşitleri vardır. Bunlardan biri olan karpuz tenteler karpuz şeklindedir ve karpuz dilimlerine benzerler. Bu yüzden bu isimle anılan tente modeli kullanıldığı ortama şık bir görünüm sağlayarak modern hava katar. Bir diğer tente modeli olan win tenteler birçok alanda kullanılır.

Estetik görünümü sayesinde en fazla tercih edilen tente modellerinden biridir. Hem yaz hem kış aylarında kullanılan ve kullanım kolaylığı sağlayan eklem şeklinde görüntüye sahip olan tenteler mafsallı tentelerdir. Tek tuşla kapatıp açabileceğiniz tente modeli motorlu tentelerdir.

Beyza Branda Tente - Brandacı, Tenteci, Çadırcı, istanbul

Tente Kullanım Alanları

Tenteler özellikle kafe, restoran ve mağaza gibi işyerlerinde kullanılır. Güzel görünümü ve konfor sağlaması nedeniyle çok fazla kullanılan tenteler balkon, teras, çay bahçeleri, otoparklar, parklar gibi birçok alanda kullanılıyor. Akrilik kumaştan elde edilen sabit tenteler dükkân önlerinde kullanılırken, pergola tente sistemleri bahçe ve teras gibi yerlere doğal bir görünüm katıyor.

Tenteler genellikle açık alanlarda kullanılmakla beraber kapalı alanlarda bu alanları kolayca havalandırabilmek ve istendiğinde açık alana dönüştürebilmek için de kullanılıyor. Bazı işletmeler branda ve tenteleri müşterilerin ilgisini çekmek için de kullanıyor. Bu tentelerin üzerlerine yaptırdıkları baskılar ile kendi reklamlarını yapma imkânı buluyorlar. Branda ve tenteler hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM