İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.024,2700
 • EURO
  $1,0928
 • ALTIN
  $60.939,8800
 • BIST
  $193,3000
Şemsiye Nedir

Şemsiye Nedir

Şemsiye  Nedir? Şemsiye genellikle yağmur, kar ve güneş ışığı gibi doğal faktörleri önlemek için kullanılan bir araçtır. Genel olarak kulp kısmı, ana gövde kısmı, mekanik kısım ve çadır kısmı olmak üzere dört kısımdan oluşurlar. Koruyucu faktörler sağlamak için özel dokuya sahip kumaş ve malzemelerden üretilirler. Şemsiyeler genellikle çeşitli uzunluklarda gövdelere bağlanan ve belirli bir esneklik […]

Şemsiye  Nedir?

Şemsiye genellikle yağmur, kar ve güneş ışığı gibi doğal faktörleri önlemek için kullanılan bir araçtır. Genel olarak kulp kısmı, ana gövde kısmı, mekanik kısım ve çadır kısmı olmak üzere dört kısımdan oluşurlar. Koruyucu faktörler sağlamak için özel dokuya sahip kumaş ve malzemelerden üretilirler. Şemsiyeler genellikle çeşitli uzunluklarda gövdelere bağlanan ve belirli bir esneklik yüzdesine sahip tellerden oluşur.

Bu tellerin belirli bir esnekliğe sahip olması gerekir. Bu sayede açma kapama işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Kumaş kısmının yanı sıra tel kısmı da dış etkenlerle etkileşime girebileceğinden, son derece dayanıklı malzemelerden yapılması gerekmektedir. Kullanılan malzemeler özellikle suya dayanıklı olmalı ve paslı olmamalıdır. Çünkü su ve pas ile uzun süreli etkileşimden dolayı şemsiyenin açma ve kapama mekanizması zarar görebilir.

Şemsiye Nerelerde Kullanılır?

Şemsiye istanbul güneş, yağmur, kar etkenlere karşı koruyucu bir araç olarak kullanılabilir. Son zamanlarda oldukça gelişmiş olup, bahçe ve balkonlarda en çok kullanılan araçlardan biri haline gelmiştir. Sektörün gelişmesiyle tente modelleri de farklı stiller göstermiş ve daha koruyucu kumaşlı modeller üretilmiştir. Tente modeli aynı zamanda en sevilen bahçe mobilyalarından biridir, yeni tasarımlar ve yeni teknolojilerle bu alanda kendine yer edinmiştir.

Tente modelini kullanmak yazın güneş ışığını engelleyebilir, kışın yağmurdan korunma önlemleri alabilir. Tentenin şekli kullanılan beden, renk ve kumaşa göre değişmektedir. Isı yalıtımı ve ısı yalıtımı sonrası bu alanda satılan tenteler de birçok firma tarafından tercih edilmektedir.

İşletmeler için vazgeçilmez bir tente ürünü olan tek bir şemsiyeden daha ergonomiktir. Özellikle birden fazla masanın gerekli olduğu geniş alanlarda rahatlık sağlar. Genellikle farklı model ve seçeneklere sahip tenteler modern, konforlu ve kullanımı kolay ürünler olarak adlandırılır. Günümüzde bahçelerde, ticari bahçelerde, havuz kenarlarında ve restoranlarda sıklıkla kullanılan tente ürünleri deniz kenarı işletmelerinin de bir numaralı ürünleridir.

Bu şemsiyeler insanları sadece yağmurdan ve güneşten korumakla kalmayıp, geniş alanları koruyabildikleri için birçok insanı da koruyabilmektedir. Bu şemsiyeler görsel kirliliğe neden olmadan her zaman ve her yerde kapatılabilir ve görünümü oldukça rahat ve şıktır. Küçük tek bir şemsiye yerine büyük bir şemsiye seçmek daha karlı bir seçenek olmaktadır.

Şemsiye Neden Tercih Edilir?

Kullanışlı ve koruyucu işlevlerinden dolayı son zamanlarda birçok firmada karşılaştığımız tenteler kafe ve restoranların vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu tenteler yaz aylarında bir dış mekân oluşturarak işletmelere önemli avantajlar sağlayabilir. Bu tenteler yazın güneşi, kışın yağmuru engelleyebilir. Hepimizin bildiği gibi, ülkemizde kapalı alanlarda sigara içmek yasaktır. Ancak kapalı alanlarda sigara içilmesine izin verilmediğinden, şirketler belirli sayıda müşteri kaybıyla karşı karşıyadır.

Tentelerden sonra bu durum tamamen rafa kaldırılmış ve hemen hemen tüm işletmeler bu tenteler aracılığıyla özel dış mekânlar yaratmıştır. Şemsiye istanbul yardımı ile yaz kış kötü hava koşullarına karşı koruma sağlayabilirsiniz ki bu da firmalar için büyük bir avantajdır. Öte yandan farklı desen ve renklerde tente üretimi de firmanın bu alandaki önemli avantajlarından biridir. Her işletmenin özel bir konsepti olduğundan, her tente bu konsepte uyum sağlayamaz. Bununla birlikte, konsepte uygun çeşitli renk ve desenlere sahip tenteler sağlamak mümkündür.

Şemsiye Özellikleri Nelerdir?

Bu ürünler dışarıdan tam bir şemsiye olarak görülüyor ve yoğun zamanlarda genellikle bir yapısı mevcuttur. Rüzgârlı günlerde hava yukarıdan veya aşağıdan geldiğinde şemsiyeyi hareket ettirebilir. Ürünümüzdeki bu bağımsız havalandırma sayesinde hareketsiz kalabilir. İşletmeler için tente kullanmak çok kolaydır. Şemsiye mekanizmalı iç kısım yukarı doğru itilebilen bir yüzeye işaret ediyor. Açılan şemsiye, kilidi üzerine oturarak sabitlenir.

Aşağıdaki sağlam ağırlık, hareket etmesini engellediğinden, altındaki kişiler güvenle oturabilir. Ürünlerimizde renk ve model seçenekleri de oldukça geniştir. Tentenin fiyatı büyüklüğüne bağlıdır. Küçük bir şemsiye ile güneşin bahçe masanıza çarpmasını engelleyemiyorsanız şemsiyeli tente ürünlerimize göz atabilirsiniz. Yağmura ve güneşe dayanıklı ürünler üretmek için yüksek kaliteli malzemeler kullanıyoruz. Müşterilerimizin her zaman memnun olması ve ürünlerimizi kullanması bizim için çok önemlidir.

Şemsiye Avantajları Nelerdir?

İlk ürünümüz ortada iki direk olup plajlarda ve sahil parklarında genellikle ilk tercihtir. Geniş bir alanı kaplar ve çevrenizdeki insanların rahatça oturmasına yardımcı olabilir. Ayrıca açık hava işletmelerinde genellikle ilk tercihtir. Ürünlerimiz kantin ve kantinlerde sıklıkla ilk tercih edilen ürünlerimiz ergonomiktir, güneşe ve yağmura dayanıklıdır. Sabit formda şemsiye modellerimiz de mevcuttur. Bu şemsiyenin ağırlık merkezi kenarda bulunmaktadır. Bu, direk olmadan bir şemsiyenin altına rahatça oturmanızı sağlar.

Şemsiye istanbul tüm dar alanlarda kullanılabilir. Özellikle kafelerde masa genellikle orta alana yerleştirilir. Kenardaki ağırlık merkezi bükülebilir, yuvarlatılabilir ve açılı olabilir. Şemsiye ürünlerimiz yuvarlak ve köşelidir. Ürettiğimiz şemsiyeler, şemsiyelere benzer şekilde yuvarlaktır ve iç mekanizma eşit olarak kenara kadar uzanır. Diğer ürünümüz olan kare şemsiye, içerisinde özel bir mekanizma ile çalışmaktadır. Tente rengini de firmanızın marka rengine göre şekillendirebiliriz. Bu nedenle, müşterilerinize genel iş görüşünü aktararak daha fazla erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM