İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.110,9900
 • EURO
  $1,1463
 • ALTIN
  $66.526,7000
 • BIST
  $207,3000
Şeffaf Kaplama Ataşehir

Şeffaf Kaplama Ataşehir

Şeffaf araç kaplama, taşıtınızın boya yüzeyinde oluşabilecek etkenlere karşı korumak için tercih edilebilecek bir üründür. Bir aracın kaporta yüzeyine özel folyo ile kaplama yapılması olarak da bu işlem bilinmektedir. Şeffaf Kaplama Nedir? Şeffaf koruma filmi vasıta yüzeyini koruma için tercih edilebilecek en üst seviye koruma çeşididir. Kullanılan ultra saydam boya koruma filmleri yoldan gelebilecek taş […]

Şeffaf araç kaplama, taşıtınızın boya yüzeyinde oluşabilecek etkenlere karşı korumak için tercih edilebilecek bir üründür. Bir aracın kaporta yüzeyine özel folyo ile kaplama yapılması olarak da bu işlem bilinmektedir.

Şeffaf Kaplama Nedir?

Şeffaf koruma filmi vasıta yüzeyini koruma için tercih edilebilecek en üst seviye koruma çeşididir. Kullanılan ultra saydam boya koruma filmleri yoldan gelebilecek taş ve benzeri minik cisimlere karşı, minik park zararları ve kapı açmaları neticeyi oluşabilecek boya kalkmalarına karşı boya yüzeyini reel anlamda korumaktadır. Saydam koruma filminde en dikkat edilmesi gereken faktör kullanılacak filmin malzemesinin özelliğidir.

Özellikle son dönemde ülkemizde kullanılan ve maalesef bir hayli yetkili servis de dâhil olmak üzere kullanılmaya devam eden PVC bazlı filmler kısa zamanda deforme olmaktadır. Zamanında sökülmedikleri takdirde aracın boyasına ve yapısına ciddi hasarlar verebilirler. Bundan dolayı şeffaf kaplama Ataşehir  kişilere yüzde yüz garantili, şeffaf kaplama hizmeti sunmaktadır.

Saydam koruma filminin doğru bir poliüretan malzemeden yapılması, araçların çizilme, eskitici ve taş değmesi gibi dış etkenlerden büyük bir oranda korunmasını sağlar. Firmamızın kullandığı filmler gerçek poliüretan malzemeden olup aracın görüntüsünü değiştirmez, uygulama yapılan yüzeyde fark edilmez. Firmamızın garanti verdiği zamanlar içerisinde bozulmaz ve kalkmaz. Ayrıca yüzeyinde zamanla meydana gelebilecek kılcal çizikleri kendiliğindene onarıp parlaklıklarını ömür boyu saklamaktadır.

Şeffaf Kapama Şeffaf Balkon Kapamaları

Şeffaf Kaplama Neden Yapılmalı?

Öncelikle bilinmesi gereken en önemli meselelerden biri araçların olumsuz ve kötü etmenlere devamlı maruz kalacak şekilde savunması olmasıdır. Tabi ki özel bir garajınız olması durumunda ve aracın genelde garajda olması durumunda bu işlemler genelde pek tercih edilmez. Ancak bu tarz bir durumun olmaması durumunda kişilerin, araçları zaman içerisinde deforme olabilir. Bundan dolayı kişiler şeffaf kaplama Ataşehir üzerinden destek alabilirler.

Şeffaf Kaplama Yararları Nelerdir?

Araçlar genel olarak taş izleri, kuş pisliği, asitli yağmur suyu, kuyu suyu, zift, reçine, katran, otopark sürtmeleri, vasıta çizilmeleri, boya tozu, polyester tozu ve benzeri gibi birçok dış etkene karşı savunmasızdır. Bundan dolayı şeffaf kaplama araçları büyük bir oradan da korumaktadır. Şeffaf kaplama ayrıca ultraviyole ışınlarına karşı dayanıklı olduğundan boyada solma ve sararmaya karşı da direnç sağlar. Aynı zamanda taşıtınızın boya yüzeyinin korunması ile aracınızın maddi değeri seneler geçse de aynı seviyede kalacaktır. Kısacası kişiler bu kaplama sayesinde maddi kayıplar yaşamaz.

Şeffaf Boya Koruma Filmi Nasıl Uygulanır?

Saydam koruma filmi uygulaması öncelikle tüm araç  seramik kaplama uygulamaları gibi önce bir işleme uygulanmaktadır. Bundan dolayı kişiler için araçlarına paklik ve polisaj uygulaması yapılmaktadır. Boya yüzeyinde hiçbir kılcal çizik ve harabe olmadığından emin olduktan sonra film uygulamasına geçilir. Saydam boya koruma filmleri su ile uygulanmaktadır. Vasıtanın üzerinde kesim kesinlikle yapılmaz ve filmi uygulama yaptığımız parçaların olabildiğince içlerine kıvırarak yaptırılmaktadır. Araba üzerinde kesim yapılmadığı için hem maket bıçağı izlerinin önüne geçilmekte hem de kaplama tamamen fark edilmez olmaktadır.

Şeffaf Koruma Filmi Boyaya Hasar Verir mi?

Uygulama yapılan şeffaf filmler ürünün modeline göre değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama 10 seneye kadar dayanıklılığa sahiplerdir. Bu zamanlar içerisinde deforme olmayıp boyada da rastgele bir deformasyona neden olmazlar. Garanti vakitleri bittiğinde de ise zaman içerisinde kolay bir şekilde aracın üzerinden çıkmaktadır.

PVC filmler en fazla iki sene dayanmaktadır. Bununla beraber süresi bittiğinde mutlaka çekilmesi gerekmektedir. Şayet sökülmezse aracın yüzeyinde büyük bir oranda hasar oluşmaktadır. Bundan dolayı şeffaf koruma her zaman daha doğru bir tercih olacaktır. Bununla beraber reklam için uygulanan ürünler, kesinlikle araca zarar vermez.

Şeffaf Kapama Şeffaf Balkon Kapamaları

Şeffaf Kaplamada Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Şeffaf araç kaplama uygulamasında öncelikle araca yaptıracağınız işlemler için güvenilir bir firma tercih etmeniz gerekmektedir. Bu operasyonda kullanılan malzeme ne kadar kaliteli ve güvenilir ise aracın üzerinde oluşacak koruma o kadar dayanıklı olacaktır.

Dolayısıyla bu uygulamayı yaptırmadan önce kesinlikle  titiz bir biçimde araştırma yaptırılmalı, örnekler incelenmeli ve daha sonra ortak çalışılacak firmaya karar verilmelidir. Bunlarla beraber vasıtanıza kaplanan folyonun zaman içerisinde sökülmesi gerektiği vaziyetler de olabilir. Bu cins gidişatlarda da ustalıkla ve basitlikle sökülebilmesi de son derece gerekli bir etkendir. Sizde güvenilir bir şekilde bu işlemi yaptırmak için şeffaf kaplama Ataşehir üzerinden bizden destek alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM