İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.013,2200
 • EURO
  $1,0903
 • ALTIN
  $60.989,7800
 • BIST
  $193,2000
Şeffaf Branda

Şeffaf Branda

Şeffaf brandalar üretilmeye başlandıkları günden beri neredeyse hemen her sektörde kullanılan pratik yardımcılardır. Birçok fonksiyonu ve istenilen ebatlarda olabilmesi ile hem çok avantajlı hem de çok pratik çözümlerden biridir. Her mevsimde kullanılabilen bu brandalar, sizlere hem şık hem de konforlu bir alan sağlar. Şeffaf Branda Nedir? Şeffaf branda birçok alanda kullanışlılığı sayesinde hizmet vermektedir. Neredeyse tüm sektörlerde […]

Şeffaf brandalar üretilmeye başlandıkları günden beri neredeyse hemen her sektörde kullanılan pratik yardımcılardır. Birçok fonksiyonu ve istenilen ebatlarda olabilmesi ile hem çok avantajlı hem de çok pratik çözümlerden biridir. Her mevsimde kullanılabilen bu brandalar, sizlere hem şık hem de konforlu bir alan sağlar.

Şeffaf Branda Nedir?

Şeffaf branda birçok alanda kullanışlılığı sayesinde hizmet vermektedir. Neredeyse tüm sektörlerde kullanım alanlarına bağlı olarak gerek bir örtü veya taşıma çantası olarak gerekse kulübe, havuz, şemsiye gibi birçok alanda istenilen boyutlarda üretilebilen, tercihe göre fermuar eklenebilen ısı, ışık ve nem yalıt kanlığı sağlayan saydam çadır sistemleri olarak adlandırılır. Hem pratik hem de uygun fiyatlı oluşuyla hemen herkesin istediği anda ulaşabileceği materyallerdir. Uzun ömürlü ve kolay kullanımı sayesinde birçok kişinin tercih ettiği şeffaf brandalar cam gibi saydam yapısıyla da içi ve dışı gösteren bir duvar gibidirler.

Klasik Tente Modelleri - İzmir Tente Sistemleri - Branda Tente Fiyatları

Şeffaf Branda Nasıl Üretilir?

Şeffaf branda yürütülen birçok Ar-Ge çalışmaları ve kalite kontrol aşamalarını geçerek üretilen, plastiği andıran bir yapıya sahip, taşınması ve kurulması kolay olan materyallerdir. Brandalar lif kullanılarak yapılan, bu liflerin birleştirilmesi ile üretilen maddelerdir. İç yüzeyi ve dış yüzeyi naylon, mika ve kalın branda kumaşından yapılır. Su geçişini engelleyecek kalınlıkta, büyük sanayi makineleri tarafından üretilir. Üretilen brandaların kalınlıkları ise kullanılacak yerlere göre değişim göstermektedir. Boyutları da aynı şekilde tercihe ve kullanılacak alana göre farklı şekillerde olabilmektedir. Standart bir şeffaf branda kalınlığı ve boyutu yoktur, tamamen tercihler ve alanlara göre özel üretilirler.

Branda üretiminde en dikkat edilmesi gereken konulardan biri gramaj kontrolüdür. Gramajın dengeli ayarlanması ile yüzeydeki pürüzsüzlük doğru orantılıdır. Bu da bir branda kalitesini belirleyen önemli bir etmendir.

Şeffaf Branda Kurulumu ve Kullanımı

Şeffaf brandalar görsel olarak mekânlara olumlu katkılar sağlarlar. Uzun ömürlü oluşu ve kullanım kolaylığı da bu materyalin bir artısıdır. Çok uzun yıllar zedelenme ve yıpranma gibi bir sorunu olmayacak bu ürün, düzenli bakımla da ömrüne ömür katacaktır. Belirli aralıklarla nemli bir bez ile sileceğiniz bu brandalar yıllarca masraf çıkarmadan işlevlerini yerine getireceklerdir.

Kurulum işlemi için ölçü ve kullanım alanıyla ilgili vereceğiniz siparişe göre hazırlanmış olarak size gelecek şeffaf branda, kurulum olarak hem kolay hem de kısa süren bir süreç olmaktadır.

Özel Tente Modelleri | Tuin Terra

Şeffaf Brandalar Nerelerde Kullanılır?

Şeffaf brandalar çok geniş sektörlere hitap etmekle birlikte,  en yaygın kullanım alanları genel olarak halı sahalarda kapama işlemi, garajlar ve ambarlar gibi alanlar olmakla beraber son yıllarda yeniden rağbet görmeye başlayan kış bahçesi konsepti için de cam malzemenin masraflı olmasından dolayı şeffaf brandalar tercih edilmektedir.

Bu brandaların birçok kullanım alanı vardır. Kafeler, çay bahçeleri, gemiler, iş yerleri, hastaneler, havuz sistemleri, manavlar, tarım alanları ve özel mülkiyet alanları gibi birçok yer hem uzun ömürlü olması, hem kolay kullanım özelliği, hem de uygun fiyatlı oluşuyla bu brandaları tercih etmektedirler. Bulundukları ortamı hem nemden, tozdan koruyabilmeleri, hem de yağmur, güneş, kar gibi olumsuz hava şartlarına karşın bir bariyer olması tercih edilmesindeki sebeplerdendir.

İçeriyi ve dışarıyı cam gibi gösteren bu materyal son zamanlarda artan salgın problemlerinde en çok hastanelerde görülmeye başlanmıştır. Ayrı bir bölme yaratıp, hastanın yalnız ve köşeye sıkışmış hissetmesine olanak vermeyen bu brandalar ile bir nevi ayrı odalar yapılarak hastanın da dışarıyı görmesine olanak sağlamaktadır. Kafelerde ve çay bahçelerinde kullanılan kış bahçesi konsepti ise 4 mevsim hava koşullarından müşterilerin korunması ve açık alanda oturup, dışarıyı görebilme imkânı ile şık bir seçenektir. Var olan sigara yasakları için de hem müşterinin hem de işletme sahibinin kurtarıcılığını yine şeffaf brandalar üstlenmektedir.

Manavlar, tarım alanları gibi alanlarda da tercih edilen bu brandalar hem toza ve mikroba karşı,  hem de tarla ve bahçelerde soğuk hava, çiy gibi şartlardan bitkilerin korunması için en pratik çözümlerden biri olmaktadır. Otomotiv ve tekstil firmaları da şeffaf brandaları tercih ederek hem örtü hem de taşıma çantası olarak bu materyalleri kullanmaktadırlar.

Uygun fiyata mucizeler yaratan bu ürün özel mülkiyet alanlarında da fazlasıyla kullanılan bir materyal haline gelmiştir. Hem bahçelerde hem de teraslarda bir tente görevi edinen bu ürün kullananları yazın güneşten kışın soğuktan koruyan bir bariyer gibidir.

Ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme ve fiyat bilgisi için bizimle irtibata geçerek firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM