İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.112,0000
 • EURO
  $1,1479
 • ALTIN
  $66.397,5800
 • BIST
  $207,1000
Şeffaf Branda istanbul

Şeffaf Branda istanbul

Şeffaf branda, iç yüzeyi ve dış yüzeyi sayesinde dört mevsim kullanılabilen, kullanıldığı alanda saydamlık özelliği veren bir çadır sistemidir. Isı, ışık ve nem yalıt kanlığı sayesinde birçok sektörde kullanım alanları vardır. Günümüzde birçok yerde bu saydam brandaları görmekteyiz. Şeffaf Branda Nedir? Şeffaf branda, yapısal özellikleri ile üzerinde çalışılan birçok Ar-Ge araştırmalarından geçerek yıllardır kullanılan ve kullanılmaya […]

Şeffaf branda, iç yüzeyi ve dış yüzeyi sayesinde dört mevsim kullanılabilen, kullanıldığı alanda saydamlık özelliği veren bir çadır sistemidir. Isı, ışık ve nem yalıt kanlığı sayesinde birçok sektörde kullanım alanları vardır. Günümüzde birçok yerde bu saydam brandaları görmekteyiz.

Şeffaf Branda Nedir?

Şeffaf branda, yapısal özellikleri ile üzerinde çalışılan birçok Ar-Ge araştırmalarından geçerek yıllardır kullanılan ve kullanılmaya devam eden bir yapı malzemesidir. Kullanımı ve kurulumu basit olan bu malzemeler, kullanıldıkları alanda bir koruyucu görevi edinmektedirler. Her türlü alanı olumsuz ve istenmeyen dış etmenlerden koruyarak işlerinizi kolaylaştıran basit yardımcılardan biridir.

Şeffaf brandalar yapısal özellikleri sayesinde bulundukları ortamı nem, toz, ışık, yağmur, güneş gibi etmenlerden korur. Kış bahçeleri, çevirme malzemeleri olarak kullanılmalarının yanında tekstil ve otomotiv sektörlerinde de koruyucu örtü ve taşıma konularında bir numara haline gelmiştir. Kullanıldıkları alanlarda saydam olmaları sayesinde iç ve dış ortamları da gösteren bir duvar görevi edinirler.

FiYAT LiSTESi – Pergola Motorlu Tente - istanbul

Şeffaf Brandalar Nasıl Yapılır?

Şeffaf brandalar yürütülen birçok araştırma ve çalışma sonucu ortaya çıkarılmış olan bir çadır sistemidir. İç ve dış yüzeyleri naylon, mika ve kalın dokunmuş branda kumaşından yapılmıştır. Çadır bezi olarak da bilinen bu kalın pamuklu kumaş, çadır, tente, kayış ve yelken yapımında da kullanılan hacmin ağır gramajlı ürünlerdir. Mika maddesi %100 PVC’den üretilmiştir. Cam kadar saydam olup içeriyi ve dışarıyı gösterebilmektedir. Fermuarlı ve düz olarak, kullanılacakları yerin ebatlına ve işlevine göre üretilip, çoğaltılmaktadırlar.

Kurulumu ve Kullanımı

Şeffaf branda, yer ve boyuta göre sipariş verilir. Bir kış bahçesi yapmak istiyorsanız boyutları ve yapısı konusunda karar vermiş olmalı, yerini ayarlamış olmalısınız. Ölçüleri ise tam ölçü ebatlarında, doğru bir şekilde yetkililere iletmelisiniz. Sipariş işleminden sonra verdiğiniz siparişe göre ürün hazırlanır ve istediğiniz yere nakliyesi yapılır.

Hem taşıması hem de kurulumu çok basit olan bu brandalar düşük maliyeti ve uzun ömürlü olmasıyla da size maddi yönden katkıda bulunacaklardır. Kullanımı da bir o kadar basit ve zahmetsiz olan bu ürünleri nemli ya da ıslak bir bezle düzenli bir şekilde sildiğiniz sürece çok uzun yıllar size masraf çıkarmadan görevini yerine getirecektir.

Çiçek Tente – Sayfa 2 – Branda, Tente Sistemleri

Nerelerde Kullanılır?

Kış bahçelerinin yeniden moda haline gelmesiyle beraber şeffaf brandalar yeniden çok arananlar listesine girmiştir. Kafeler ve lokantalar bu çadır sistemini en çok kullanan alanların başında gelmektedir. Kış bahçesi, bahçesi bulunan bir kafenin en çok tercih ettiği yöntemdir. Müşteriler soğuk havalarda evlerinde sıkılıp geldikleri bir mekânın, dört tarafı duvarla örülü bir köşesinde oturmakta bir avantaj görmeyeceklerdir.

Kafe sahipleri de bu durumlar için kış bahçesi tasarımını kullanmaya başlamışlardır. Kış bahçeleri açık havada ancak, herhangi bir soğuk ya da olumsuz hava koşuluna maruz kalmadan, saydam branda sayesinde etrafı görebilecekleri bir ortamda oturmayı mümkün kılmaktadır. Ayrıca var olan sigara yasakları için de mekan sahiplerinin kurtarıcı görevlerini üstlenmişlerdir.

Sadece kışın olmamakla beraber yazın da güneş ışığını kestiği için birçok mekanda kullanılmaktadır. Otellerde, kafelerde ya da özel mülkiyet alanlarında da kullanılmaya başlanmıştır. Havuz başlarındaki şemsiyeler, kafelerde toz ve güneşi kesmek için kullanılan tente sistemi, halı sahaların çevrelenmesi gibi birçok farklı kullanım alanları mevcuttur. Bunların yanı sıra tercihen ev bahçelerinde ya da teraslarda da kullanışlı bir ürün haline gelebilen bu brandalar, yazın sıcaktan korunmak, kışın soğuktan korunmak için ideal ve şık çözümlerin başında gelmektedir.

Tekstil ürünlerinin hem korunması hem de taşınabilmesi yönünden bir çözüm arayan firmalar çareyi yine şeffaf brandalarda bulmuşlar ve yıllardır bu ürünleri kullanmaktadırlar. Kumaş ve bezleri aktarmada bir poşet görevi gören bu brandalar, sabit kalacakları yerlerde de bir örtü olarak toz ve neme karşı bir bariyer görevi edinirler.

Otomobillerin beklediği ve uzun süre kullanılmadığı durumlarda ise üstüne birikecek toz ve pisliği, güneş yanıklarını, yağmur, kar, dolu gibi olumsuz hava koşullarını engellemek amacıyla arabayı bir nevi giydirmek için bu brandalar tercih edilmektedirler. Aynı şekilde uzun süreli çıkılan tatillerde, iş gezileri veya akraba ziyaretlerinde de yine evdeki eşyalarınızın toz ve böcek gibi etmenlerden korunması amacıyla bu brandalar tercih edilmektedir. Detaylı bilgilendirme ve fiyat bilgisi almak için lütfen firmamızla iletişime geçiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM