İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.112,0000
 • EURO
  $1,1479
 • ALTIN
  $66.397,5800
 • BIST
  $207,1000
Sarıyer Branda Tente

Sarıyer Branda Tente

Sarıyer branda tente işletmeler ve evlerde kullanılmak üzere üretime devam ediyor. Günümüzde revaçta olan branda ve tentelerin ana kullanım amacı yağmur, kar veya dolu gibi kötü hava şartlarından korunmak veya güneşten gelen UV ışınlarından korunmak için kullanılıyor. Bunun yanında bazı işletmeler bu branda tentelerin üzerlerine farklı baskılar yaptırarak reklam ve anıtım amacıyla kullanılıyor. Sadece işletmeler değil […]

Sarıyer branda tente işletmeler ve evlerde kullanılmak üzere üretime devam ediyor. Günümüzde revaçta olan branda ve tentelerin ana kullanım amacı yağmur, kar veya dolu gibi kötü hava şartlarından korunmak veya güneşten gelen UV ışınlarından korunmak için kullanılıyor. Bunun yanında bazı işletmeler bu branda tentelerin üzerlerine farklı baskılar yaptırarak reklam ve anıtım amacıyla kullanılıyor.

Sadece işletmeler değil aynı zamanda evlerin balkon, teras ve bahçe gibi açık alanlarında da tenteler kullanılabiliyor. Tenteler genel olarak açık alanları kapalı alanlara dönüştürmek için kullanılıyor olsa da kapalı alanların kolay havalandırılabilmesi için de tercih ediliyor.

Gen Tente | tente, çadır, branda, katlanır tente, körüklü tente imalatı, sabit tente, mafsallı tente, şeffaf kış çadırı, zip perde, pergola tente, wintent tente, sancaktepe

Branda Malzemeleri

Tenteler brandalardan elde ediliyor. Brandalar ise kalın iplerle dokunan kumaşlar kullanılarak yapılıyor. Bu kumaşların bu kadar kalın olmasının sebebi brandaların dış etkilere karşı kullanılmasıdır. Bu dış etkilerin brandalara hasar vermemesi ve kullanım sürelerinin uzun olabilmesi için kalın pamuklu ipler kullanılarak yapılan brandalar birçok farklı sektörde de kullanılıyor. Bunlara tekstil, inşaat ve mobilya sektörünü örnek verilebilir.

Brandalarda kullanılan kumaşlar kalitelerine göre ayrılıyor. Bunlar polyester branda kumaşı, jüt branda kumaşı, akrilik branda kumaşı, pilsa branda kumaşı veya tonsilton branda kumaşları olarak sayılabilir. Bu kumaşların tamamının ortak özelliği su ve ışık geçirmiyor olmalarıdır. Brandalar amaca yönelik üretilir ve amaç kullanıldığı alanın yağmurda ıslanmaması ve gölgelik bir alan oluşturmasıdır. Branda kumaşlarına çadır bezi de denilmektedir çünkü çadırlar da bu brandalardan elde edilir.

Branda Çeşitleri

Sarıyer branda tente üretimi yaparken brandaları kullanıldıkları alanlara göre farklı modellerde üretiyor. Amaca yönelik üretilen bu brandalar bahsedildiği gibi birçok sektörde kullanılıyor ve kullanıldıkları yerlere göre anılıyorlar. Branda çeşitlerinden bazıları inşaat koruma brandaları, beton koruma brandaları, fındık koruma brandaları, çatı koruma brandaları, yat koruma brandaları, tekne koruma brandaları ve mobilya koruma brandalarıdır. Koruma amacıyla kullanılan brandalar dışında plaj şemsiyeleri, bahçe şemsiyeleri veya kamelyalarda kullanılan kamelya brandaları da vardır.

Tente Modelleri

Sarıyer branda tente hem işyerlerinin hem de bahçeli ev sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılıyor. Tenteler hem kullanıldıkları alanlara göre hem de görünümlerine göre sınıflandırılır. Tenteler fonksiyonlarına göre 3 farklı şekilde üretilir. Bunlardan ilki sabit tentelerdir. Bunlar açılıp kapanır özellikle olmayan ve genellikle dükkânların önlerinde kullanılan basit tentelerdir.

Bir diğeri ise manuel olarak elle açılıp kapatılabilen tentelerdir. Son olarak uzaktan kumanda ile açılıp kapatılabilen tenteler de otomatik tente olarak karşımıza çıkıyor. Bu tentelerin görünümlerine göre de farklı modelleri bulunuyor. Bağ şeklinde görünen eklemli tenteler mafsallı, sağ ve sol tarafa doğru açılabilen tenteler çift açılır, alüminyum kullanılarak yapılan ve özellikle kış bahçelerinde kullanılan tenteler raylı tente, güneşin geldiği yöne göre ayarlanabilir.

Kavisli tenteler körüklü tente, ahşaptan yapılan ve genellikle balkon ve teras gibi açık alanlarda kullanılan tenteler ise pergola tente olarak adlandırılır.

Ünal Branda - Çadır - Tente istanbul Pendik 0216 379 89 99

Tente Kullanım Alanları

Tenteler özellikle kafe, restoran, lokanta, büfe, bakkal, mağaza veya butik gibi yerlerin açık veya kapalı alanlarında ve ön taraflarında kullanılır. Kullanım amacı kötü hava koşullarından korunmak olsa da dekorasyon amacıyla kullanan işletmeler de bulunur. Bireysel kullanımda ise evlerin balkon, bahçe ve teras gibi açık oturma alanlarında kullanıldığı görülüyor.

Buralarda genellikle manuel veya sabit tenteler kullanılırken işyerlerinde genellikle mafsallı veya kasetli tenteler kullanılıyor. Kullanım kolaylığı ve pratiklik sağlayan tenteler sayesinde açık alanlar istenildiğinde kapalı alana dönüştürülebiliyor veya kapalı alanlarda kullanılan tenteler sayesinde kapalı yerler kolayca havalandırılabiliyor.

Branda ve Tente Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Branda ve tente alınmadan önce yukarıdan sayılan çeşitlerin hangisini alacağınıza karar vermeniz gerekir. Buna karar verirken ise öncelikle kullanacağınız yeri keşfe çıkmalı ve ihtiyaca yönelik tercih yapmalısınız. Modele karar verildikten sonra işyerinin veya evin herhangi bir bölümünün dekorasyonuna uyumlu olacak tente veya branda seçilebilir.

Birçok farklı renkte ve desende üretilen tenteler estetik açıdan da şık bir görünüm sağlar. Uyumlu branda ve tente seçilirken kullanılacak alanın boyutlarıyla uyumlu olmasına da dikkat edilmelidir. Fazla büyük olan tente tam oturmayacaktır veya alanın formatına göre küçük gelen tenteler güvenlik açısından sorun yaratacaktır. Müşterilerinize konforlu ve güvenli bir ortam yaratmak için firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM