İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.028,0000
 • EURO
  $1,0912
 • ALTIN
  $61.032,7900
 • BIST
  $193,3000
Saman brandası Fiyatları 

Saman brandası Fiyatları 

Saman, tohum ve baklagillerin toplanıp kurutulmuş haline denir. Bu samanlar kurutulduktan sonra otlanarak beslenen hayvanlar için yem olarak kullanılır. Özellikle kışın yeşillik bulunmayan yerlerde samanlar hayvanlar için besin olarak kullanılır. Ayıklanıp kurutulan samanların toplanması kadar korunması da aynı ölçüde önemlidir. Toplanıp kurutulmaya bırakılan samanların aslında besin değeri düşüktür fakat kış aylarında çimen gibi benzeri bitkiler bulunamadığında […]

Saman, tohum ve baklagillerin toplanıp kurutulmuş haline denir. Bu samanlar kurutulduktan sonra otlanarak beslenen hayvanlar için yem olarak kullanılır. Özellikle kışın yeşillik bulunmayan yerlerde samanlar hayvanlar için besin olarak kullanılır.

Ayıklanıp kurutulan samanların toplanması kadar korunması da aynı ölçüde önemlidir. Toplanıp kurutulmaya bırakılan samanların aslında besin değeri düşüktür fakat kış aylarında çimen gibi benzeri bitkiler bulunamadığında samanlar bu boşluğu doldururlar.

Samanları Koruma Koşulları

Samanlar her ne kadar kurutulmuş bitkilerden oluşsa da temasta oldukları hava koşullarına göre içinde bir miktar nem barındırırlar. Kurutulduktan sonra da saklama koşullarına uygun hale gelmesini beklemek önemlidir. Samanların mevsim şartlarından korunması burada en dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir.

Su geçirmeyen ürünlerle muhafaza edilmeleri gerekir. Burada da dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri, su alan samanlar zamanla içindeki nemleri hapsederek küflenebilir ve çürüyebilir. Saman balyalarının çok sıcak ya da soğuk havaya hatta yağışlara maruz kalmamaları gerekir. Bunları önlemek için su geçirmeyen brandalar tercih etmelisiniz. Samanlarınızın boyutlarına göre istediğiniz ölçüde üretilen brandalar koşulsuz hava şartlarında en büyük yardımcınız olacaktır.

Adana Tente | Onur Tente Şemsiye

Saman Brandası Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Brandaların çeşitleri olduğu gibi kullanım alanları da farklıdır. Her branda farklı özelliklerde üretilirler. Su geçirmez özellikte ya da hava geçirmez özellikte üretilen bu brandalar üretildikleri malzemeler sayesinde uzun yıllar kullanabilirsiniz. Eskiden çiftçiler günümüzdeki şartlara sahip olamadıklarından dolayı samanlarını uzun ömürlü saklayamazlardı.

Bu da zamanla yeni koruma yöntemlerinin gelişmesine neden olmuştur. Brandalar kullanılmaya başlandığı günden beri daha uzun ömürlü saklama koşullarına ev sahipliği yapmıştır. Günden güne kullanım alanlarına göre değişiklik göstermelerinin yanı sıra, brandaların kaliteleri de ihtiyaçlara göre artmıştır. Daha kaliteli brandalar üretildikçe çiftçilerin brandalara olan ihtiyacı da artmıştır.  Saman brandası da hayvancılıkla ve çiftçilikle uğraşanlar için oldukça rağbet gören bir üründür.

Bu yüzden de saman balyalarınız için uygun kalitede ve ölçüde branda seçmeniz oldukça önemlidir. Seçtiğiniz saman brandası, saman balyalarınızı dört mevsim yüksek sıcaklıklardan ya da soğuklardan, yağışlardan korumak istediğiniz istediğinizde en büyük kurtarıcınız olurlar. Saman brandalarının en önemli özelliklerinden biri de, saman balyalarını korumaya yönelik özelliklerde üretilmeleridir. İstediğiniz boyutlarda ve şekillerde yaptıracağınız brandaları dört mevsim kullanabilirsiniz.

Saman Brandalarının Özellikleri

Seçtiğiniz brandaların boyutları kadar özellikleri de oldukça önemlidir. Tabii bu özelliklere göre de saman brandası fiyatları değişkenlik gösterir. Eski zamanlarda topraklara gömülerek ya da daha düşük kaliteli örtülerle saklanan saman balyaları, bu brandalar sayesinde çiftçilere ve hayvanlıkla uğraşanlar için daha modern bir saklama koşulu sunmaktadır.

Her türlü hava şartlarına dayanıklı olan saman brandaları, -25 dereceden 70 dereceye kadar dayanacak şekilde üretilirler. Bu brandalar, hava koşullarından etkilenmeden saman balyalarınızı koruyarak zarar etmenizi de önler.

Saman Brandası Üretimi

Brandaların kullanım alanları farklı olduğu gibi üretimlerinde kullanılan malzemelerde farklılık gösterir. Su geçirmeyen brandalar diğerlerine nazaran daha sıkı dokunarak üretilir. Özellikle saman brandalarında dikkat edilen su geçirmezlik özelliği, kalitelerinde ve tercih edilirliklerinde de önemli bir etkendir. Bir çeşit bez türü olan brandalar, dokuları gereği sık işlenirler.

Bu brandalar samanlarla temas ettiklerinden dolayı içinde fazla kimyasal bulundurulmadan üretilmeleri gerekir. Aksi takdirde brandalarda bulunan kimyasallar samanlara temasından dolayı kalitelerini düşürebilir. Bu da bir yandan brandanın kalitesini ve güvenirliğini belirler. Brandalar, kullanım yerleri gereği içeriğinde en düşük seviyede kimyasal bulundururlar.

Temas ettiği ürüne bir zararı dokunmayan bu kimyasallar brandaların daha uzun ömürlü olmalarını sağlar. Barındırdıkları düşük miktardaki bu kimyasallar ise brandaların ömürlerini uzatarak sizlere daha hesaplı seçenekler sunar. Dikkatli bir şekilde incelediğinizde de saman brandasının yapısını anlamanız oldukça mümkün. Yapısı gereği sık dokundukları için samana benzeyen dokularını görebilirsiniz.

Saman Brandası Fiyatları

Hayvancılıkla ve çiftçilikle uğraşan insanlar için saman brandalarınDekoratif Tente | Utku Branda | Çorlu Tente | Çorlu Pergola | Çorlu Utku Branda | Tekirdağ Branda | Çorlu Çadır | Tekirdağ Pergola | Tekirdağ Tente | Tekirdağ Çadırın kalitesi kadar boyutu da çok önemlidir. Korunmaları gereken saman balyalarınızı muhafaza etmek en önemli aşamalardan biridir.

İstenilen ölçüde siparişinizi verdiğiniz brandaların koruma ve kullanılırlığı saman balyalarınız için vazgeçilmez olurlar. Bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda ise saman brandası fiyatları çeşitlerine ve boyutlarına göre değişiklik gösterebilirler. Her türlü ölçülerde üretilen saman brandası fiyatları için firmamızla iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM