İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.013,2200
 • EURO
  $1,0903
 • ALTIN
  $60.989,7800
 • BIST
  $193,2000
Restaurant Şemsiyesi istanbul

Restaurant Şemsiyesi istanbul

Restaurant şemsiyesi istanbul, sıcak yaz günlerinde dış mekânlarda oturan insanların en çok ihtiyaç duydukları şeylerden birisidir. Güneşin kavurucu sıcağına doğrudan maruz kalmak yerine, altına sığınabilecekleri bir şemsiye bulmak çoğu insan için yüz güldürücüdür. Bu şemsiyenin altında oturmak ve serin bir şeyler içerken arkadaşlarla muhabbet etmek ise yazın en güzel yanlarından birisidir. Dış mekânı bulunduğu halde gölgelik […]

Restaurant şemsiyesi istanbul, sıcak yaz günlerinde dış mekânlarda oturan insanların en çok ihtiyaç duydukları şeylerden birisidir. Güneşin kavurucu sıcağına doğrudan maruz kalmak yerine, altına sığınabilecekleri bir şemsiye bulmak çoğu insan için yüz güldürücüdür. Bu şemsiyenin altında oturmak ve serin bir şeyler içerken arkadaşlarla muhabbet etmek ise yazın en güzel yanlarından birisidir. Dış mekânı bulunduğu halde gölgelik ya da şemsiyesi bulunmayan işletmeler, müşteriler tarafından genelde tercih edilmemektedir. Çünkü sıcakta işletmenin iç kısmında oturmak kimsenin istemeyeceği bir şey olduğu gibi; dışarıda da güneşin alnında kimse zaman geçirmek istemez. Özellikle yaz dönemlerinde restaurant şemsiyesi, müşterilerin başlı başına bir işletmeyi tercih edebilme sebebi olmaktadır.

Nerelerde Kullanılır?

Restaurant şemsiyesi istanbul genellikle restaurant, cafe, pastane, çay bahçesi gibi mekânların dış kısmında kullanılmaktadır. Bazen seyyar halde, bazen ise mekâna monteli olarak bulunabilen bu şemsiye sayesinde müşteriler güneşten etkilenmeden yazın tadını çıkarabilmektedir. Kullanım amaçlarına göre bu şemsiyelerin boyutları da değişiklik göstermektedir. Bazı yerlerde her masa için ayrı ayrı şemsiyeler bulunurken; bazı işletmelerde ise işyerinin bütün bir cephesini boydan boya kaplayan dev şemsiyeler yer almaktadır. Bu şemsiyeler, müşterileri yalnızca güneşten korumakla kalmamakta; aynı zamanda da beklenmeyen bir yağmurun bastırması halinde, rahatlarını bozmadan oturmalarına devam etmesine olanak tanımaktadır.

En Çok Tercih Edilen Renkler

Restaurant şemsiyesi istanbul modellerinin farklı renkleri bulunmaktadır. İşletmeler bazen standart renk seçimi yaparken, bazen de mekânın iç ve dış dekoruna uygun olan renkleri seçmektedir. Renk seçerken dikkat edilmesi gereken unsurların başında, güneşin soldurucu etkisi gelmektedir. Koyu renkli şemsiyeler bir ya da iki yıl içerisinde solarak renklerini kaybetmektedir. Açık renkli şemsiyelerde ise bu sorun yaşanmamakta ve daha uzun süreli kullanım mümkün olmaktadır. Bununla birlikte çoğu işletme tarafından en çok tercih edilen renkler beyaz ve krem rengidir. Koyu renkler arasında ise bordo, kırmızı ve lacivert işletmelerin diğer renklere oranla daha fazla kullandığı renklerdir.

Baskılı Restaurant Şemsiyesi

Restaurant şemsiyesi istanbul ürünleri, baskılı olarak da imal edilebilmektedir. Ya da imal edildikten sonra baskı eklemesi yapılabilmektedir. Baskılı ürünler, firmaların reklam ve marka tanınırlığı açısından başvurduğu ürünlerin arasında yer almaktadır. Şemsiyeler üzerine baskı olarak yapılacak işletme adı da, müşterilerin zihinlerinde bu markanın kalıcılığı açısından iz bırakacaktır. Yapılan bazı araştırmalar, insanların gittikleri mekânların dış görünümlerini hatırlamaya daha fazla meyilli olduğunu göstermektedir. Eğer şemsiye, işletmenin daha önceden var olan tabelasını ve adını kapatıyorsa, baskılı şemsiye bu sorunu da çözmüş olacaktır. Baskılı şemsiye uygulaması, hem sabit şemsiyeler için, hem de taşınabilir şemsiyeler için yapılabilmektedir.

Restaurant Şemsiyesi Modelleri

Restaurant şemsiyesi istanbul ürünlerinin genel olarak iki modeli bulunmaktadır. Bunlardan birisi mekânın cephesine monte edilmiş olan sabit şemsiyeler; diğeri de taşınabilir, açılıp kapanabilir mobil şemsiyelerdir. İşletmeler ihtiyaçlarına göre şemsiye tercihi yapmalıdır. Rüzgârın sert ve sürekli olduğu bölgelerde, taşınabilir şemsiyeler fazla tercih edilmemektedir. Bununla birlikte çalışanlar açısından da sabit monteli şemsiyeler büyük avantaj sağlamaktadır. Çünkü her gün şemsiyeleri açıp kapatmak, ya da rüzgârlı havalarda içeri almak çalışanlar açısından ekstra bir iş yükü anlamına gelmektedir. Bu modeller de kendi aralarında farklı modeller içermektedir. Sabit şemsiyelerin açılıp kapanabilir modelleri olduğu gibi; sabit monteli ve sürekli açık olan modelleri bulunmaktadır. Taşınabilir şemsiyeler ise geometrik biçimi açısından farklı modeller içermektedir. Kare ve yuvarlak şekilli olan şemsiyeler, en çok tercih edilen modeller arasındadır. Ayrıca bu modellerin de farklı boyut seçenekleri bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM