İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.074,4400
 • EURO
  $1,1394
 • ALTIN
  $66.398,1400
 • BIST
  $206,5000
Pergole Tente

Pergole Tente

Pergole tente diğer tente modellerinden farklı olarak açıklıklardan oluşan, yatay ve bükümlü çatı şeklindeki tente modelidir. İtalyancada gölgelik anlamında kullanılan pergole güneşlik işlevi görür. Yazları güneşten korunmak için kullanılan pergole tenteler açılır kapanır tavan özelliğinden dolayı kış aylarında da kullanılabilir. Bu özelliği sayesinde yağmurlu havalarda su geçirmez ve kuru bir alan sağlar. Kış bahçesi yapmak isteyenler […]

Pergole tente diğer tente modellerinden farklı olarak açıklıklardan oluşan, yatay ve bükümlü çatı şeklindeki tente modelidir. İtalyancada gölgelik anlamında kullanılan pergole güneşlik işlevi görür. Yazları güneşten korunmak için kullanılan pergole tenteler açılır kapanır tavan özelliğinden dolayı kış aylarında da kullanılabilir. Bu özelliği sayesinde yağmurlu havalarda su geçirmez ve kuru bir alan sağlar. Kış bahçesi yapmak isteyenler de pergole tente modelini tercih edebilir. Pergole tenteler tüm hava şartlarına uygun olarak tasarlanmıştır.

Bioklimatik Pergola - Trend Tente

Pergole Tente Kullanım Alanları

Pergole tente özellikle balkon ve teras gibi oturma alanlarında hem dışarıdan soğuk gelmesini engellemek hem de hoş bir görüntü elde etmek için tercih edilir. Pergole tenteler aynı zamanda güneşten de koruduğu için oturma alanlarında çok fazla kullanılır. Bahçelerde de kullanılan bu tente modeli soğuk ve yağmurlu havalarda koruma sağlayarak her mevsim oturulabilir bir alan yaratmaya olanak sağlıyor.

Bazı belediyeler yürüyüş yollarında veya kaldırımlarda bu pergole tenteleri kullanabiliyor. Aynı zamanda ortak oturma alanlarında ve park gibi yerlerde kötü hava koşullarına koruma sağlamak ve hoş bir görüntü yaratmak için kullanılıyor. Köy gibi yerlerde de çok fazla kullanılan pergole tenteler köyde yaşayan insanlar tarafından kendi imkânlarıyla yapılıyor. Ahşaptan yapılan pergole tenteler köylerde bağ ve bahçelerde vazgeçilmez bir unsur oluyor. Pergole tentelerden yapılan hayvan barınakları da köylerde sıkça kullanılıyor.

Pergole Tente Avantajları

Pergole tente birçok avantajı beraberinde getirir. Bunlardan ilki açık alanları hava koşullarına karşı 4 mevsim kullanılabilir bir alan haline getirmesidir. Güneşten koruyarak gölgelik bir alan yaratırken kış aylarında da kar ve yağmurun içeri girmesini de engelleyecektir. Pergole tentelerin yapım malzemeleri genellikle ahşap veya tahta olduğundan fiyatı da diğer tente modellerine göre uygun oluyor. Pergole tenteler kullanılan ahşabın türüne göre dayanıklı ve kaliteli oluyor ve uzun süreli kullanım sağlıyor. Aynı zamanda istenilen boyutta yapılabilmesi sayesinde istenilen her alanda kullanılabilir.

Otellerde havuz kenarlarında güzel bir görünüm sağlayan pergole tenteler müşteriler açısından da ilgi çekici oluyor. Evin terasında veya bahçelerinde de kullanılan pergole tenteler doğa ile iç içe bir görünüm sağlayarak bulunduğu ortama farklı bir hava katıyor. Huzurlu bir ortam sağlayarak şık bir görünüme kavuşturuyor. Teraslarda da kullanılan bu tente modeli inşaat işlerine ihtiyaç duymadan kolayca kurulabiliyor ve uzun süre kullanılıyor.

Pergole Tente Yapımı

Pergole tenteler uzman firmalar tarafından talebe göre farklı malzemelerden üretilir. Yapımı zor olan bir tente modelidir ve yapımında isteğe göre ahşap veya demir kullanılır. Hem ahşap hem de demirin birlikte kullanılarak yapıldığı pergole tente modelleri de mevcuttur. Kullanılacağı alana göre tasarlanan tenteler vardır. Örneğin kış aylarında kullanılmak üzere yapılıyorsa su geçirmez olmasına dikkat edilmesi gerekir. Buna göre seçilecek malzemelerden üretilen pergole tenteler tercihe göre farklı şekil ve boyutlarda üretilebilir.

Bu tente modeli tasarlanırken sedir, sekoya veya Rus çamı gibi ağaçlar da kullanılabilir. Bu ağaçların kullanılarak yapıldığı tente modelleri dayanıklı ve daha şık görünümlü olacaktır. Pergole tenteler yapılırken önemli olan tentenin kullanım süresinin maksimum olacağı şekilde tasarlanmasıdır. Çünkü bu tenteler kullanılacakları alana monte edilir ve ömür boyu kullanılır.

Pergole Tente Fiyatları

Pergole tente modelleri diğer tentelere göre daha ucuzdur. Çünkü yapımında kullanılan madde daha az maliyetlidir. Bu tentelerin modeline, yapıldıkları malzemeye ve kalitesine göre fiyatları farklılık gösterir ve tente modeli hazır alınabileceği gibi talep üzerine de tasarlanabilir.

Korkmaz Çadır Branda Tente Pergole Sistemleri | Ana Sayfa

Pergole Tente Çeşitleri

Pergole tenteler yapıldıkları malzemelere göre farklı çeşitlere sahiptir. Ahşap, demir veya ikisinin birlikte kullanılarak üretildiği pergole tenteler vardır. Bu tenteler farklı renk ve desenlerde de olabilir. Boyutları da isteğe göre farklı şekillerde tasarlanabilen pergole tenteler alınırken kullanılacak alanın keşfedilmesi ve uygun olan tente modelinin seçilmesi önemlidir.

Ahşap kullanılarak yapılan pergole tenteler güzel görünümü sayesinde daha fazla tercih ediliyor. Demir olanları ahşap tentelere göre daha kaliteli olsa da ahşap pergole tentelerin daha fazla tercih edildiği görülüyor. Tam kapandığında tamamen su geçirmez özelliği olan pergole tenteler kullanıldıkları alanlarda konforlu bir ortam oluşturuyor.  Pergole tenteler hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM