İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.074,4400
 • EURO
  $1,1394
 • ALTIN
  $66.398,1400
 • BIST
  $206,5000
Pergole Tente istanbul

Pergole Tente istanbul

Tente iş yerlerinin, evlerin ve diğer açık alanların en verimli şekilde kullanılması için çözüm sunan bir üründür. Tente sayesinde yağmurlu ve karlı havalarda kullanmak istediğiniz alanı kapatabilirsiniz, sıcak ve güneşli havalarda ise gölgelik vazifesi görmesini sağlayabilirsiniz. Bu kapsamda tente üretiminde pek çok seçenek ve ihtiyaca yönelik tasarımlar bulunmaktadır. Özellikle kafe ve bahçe gibi açık alanlarda […]

Tente iş yerlerinin, evlerin ve diğer açık alanların en verimli şekilde kullanılması için çözüm sunan bir üründür. Tente sayesinde yağmurlu ve karlı havalarda kullanmak istediğiniz alanı kapatabilirsiniz, sıcak ve güneşli havalarda ise gölgelik vazifesi görmesini sağlayabilirsiniz. Bu kapsamda tente üretiminde pek çok seçenek ve ihtiyaca yönelik tasarımlar bulunmaktadır.

Özellikle kafe ve bahçe gibi açık alanlarda kullanılan Pergole tente bunlardan biridir. Pergole tenteye ismini veren pergole kelimesi Latinceden gelmektedir. Orjinali Pergule olan ve saçak anlamı taşıyan bir kelimeden dilimize pergole olarak geçmiştir. Bu kelime aynı zamanda gölgelik anlamı da taşır.

Bioklimatik Pergola - (Bioclimatic Pergola)

Pergole nasıl çalışır?   

Bir tente çeşidi olan pergolenin açılma ve kapanma özelliği bulunmaktadır. Kullanılan sistem ve malzeme nedeniyle güneşli havalarda tam koruma sağlarken su geçirmez özelliği ile de kötü hava koşullarında da açık hava alanlarının en verimli şekilde kullanılmasını sağlar. Bu yüzden pergole kullanıldığı alanın üstünün manuel ya da otomatik bir sistem ile açılıp kapanmasını sağlayan bir tente çeşidi olarak tanımlanır. Yapımında farklı malzemeler kullanılan pergole tente istanbul firmamızda profesyonel ve deneyimli ekiplerimiz aracılığıyla üretilir.

Pergole tentenin yapılışı nasıldır?

Pergole tentenin üretiminde farklı aşamalar bulunmaktadır. İlk olarak tentenin kullanılacağı mevsim koşulları ve alan hakkında bilgi alınmalıdır. Burada tüm koşullar dikkatlice incelenmeli, oluşabilecek olumsuzluklar hesaplanmalı ve buna uygun kalitedeki malzemeler ile üretim yapılmalıdır. Pergole tente aynı zamanda kişilerin istediği renk ve modele uygun olarak da tasarlanarak hizmete sunulmalıdır. Pergole tentenin üretiminde kullanılan malzeme ya alüminyum ya da ahşapta üretilir. Burada en önemli özellik kullanılan malzemenin uzun ömürlü olmasıdır. Pergole tente istanbul firması kullanıcının kaliteli tente hizmeti alması için çalışmalarına devam etmektedir.

Pergole tente nasıl kullanılır?

Pergole tentenin kullanım alanları istenilen açık alanların tümünde tercih edilebilir. Tüm mevsimlerde kullanılması avantajlı özelliklerinden biridir. Kahvaltı salonlarında, kafe bahçelerinde, restoranlarda, otel bahçeleri olmak üzere istenilen her alanda kullanılır. Bunun yanı sıra kişilerin bireysel olarak villalarda, yaz ve kış köşelerinde de tercih edilebilir. Pergole sisteminde istenildiği zaman açılıp kapatılması tercih edilmesi ön plana çıkarmaktadır.

Pergole tente çeşitleri nelerdir?

Pergole tente sistemleri içinde de farklı seçenekleri bulunmaktadır. Bunlar kumandalı ve ışıklı olarak ikiye ayrılmaktadır. Günümüzde de pergole tente kullanan iş yerleri ışıklı tente sistemini kullanmaktadır. Işıklı pergole tente sisteminin ise bazı avantajları vardır. Bu avantajların arasında kullanılan sistemin daha şık ve dikkat çekici olması, açma ve kapama işleminin otomatik motr sistemi ile uzaktan gerçekleştirilmesi, temizliğinin kolay bir şekilde yapılması ve kullanılan malzemeden dolayı dayanıklı ve uzun ömürlü olması vardır. Işıklı pergole sistemi kullanıldığı ortama daha aydınlık bir görünüm kapar. Böylelikle hem mekan görünümü şık olur hem de hava koşullarına göre alanın kaliteli kullanılması sağlanır.

 

Pergole tente nerelerde kullanılır

Pergole tentenin kullanım alanları ihtiyaca göre değişkenlik gösterir. Geniş dış alanların verimli değerlendirilmesi için tercih edilebilir. Mekânlardaki müşteriler açık alanda oturmak isteyebilir, içeride bazı ürünlerin kullanılmamasından dolayı dış alan ihtiyacı olabilir. Bu gibi nedenler pergole sistemi kullanımı ihtiyacı ortaya çıkarır. Pergole tente sisteminde aynı zamanda tentenin açıkta kalan tarafları da kapatılabilir. Böylelikle dış alanı soğuk ve yağışlı havalarda tamamen kapalı bir alana çevirebilir ve alanın 4 mevsim kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Pergole tente istanbul firmamız ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizler için en uygun ve kaliteli tente sistemi üretimi gerçekleştirmektedir.

Pergola Tente Sistemi

Pergole tente fiyatları

Tente sektöründe fiyat aralıkları firmadan firmaya farklılık göstermektedir. Bu fiyat farklılıklarının oluşmasına yol açan pek çok faktör vardır. Bunlardan biri firmanın kalitesi, deneyimi ve kullandığı malzemelerin kalitesidir. Diğer etken ise pergole tente sisteminin kullanılacağı alandır. Alanın büyüklüğü ve kurulacak sistemin genişliği fiyatları etkiler. Pergole tente üretimindeki sistem de fiyat değişkenliğine yol açar. Işıklı ve led bir sistem daha yüksek maliyete neden olur.

Bunun yanı sıra tentenin manuel ya da otomatik motor sistemi ile üretmesi fiyattaki en önemli etkenlerden biridir. Kullanımı kolaylaştıran ve uzaktan da açılıp kapanmasını sağlayan motorlu pergole tente sistemleri daha yüksek fiyatlarda üretilmektedir. Ancak pergole tente hizmeti alırken önceliğinizin her zaman firmanın kalitesi olmasına özen göstermelisiniz. En iyi hizmet için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM