İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.028,0000
 • EURO
  $1,0912
 • ALTIN
  $61.032,7900
 • BIST
  $193,3000
Pergola Tente Sistemi Kadıköy Nedir?

Pergola Tente Sistemi Kadıköy Nedir?

Açılır kapanır çatılar, balkonlar, teraslar, sigara içilen alanlar ve diğer alanlar için tasarlanmış şık bir motorlu tente sistemidir. Pergola sistemi farklı hava şartlarına göre tasarlanabilmektedir. Farklı hava koşulları için motorlu ve kontrol yapıları olan güneşlik sistemidir. Günümüzde pastane serisi, kafeler, restoranlar, alışveriş merkezleri için geliştirilen pergola sistemleri elektrikli tente sistemleri olarak da adlandırılmaktadır. Tente terimiyle […]

Açılır kapanır çatılar, balkonlar, teraslar, sigara içilen alanlar ve diğer alanlar için tasarlanmış şık bir motorlu tente sistemidir. Pergola sistemi farklı hava şartlarına göre tasarlanabilmektedir. Farklı hava koşulları için motorlu ve kontrol yapıları olan güneşlik sistemidir. Günümüzde pastane serisi, kafeler, restoranlar, alışveriş merkezleri için geliştirilen pergola sistemleri elektrikli tente sistemleri olarak da adlandırılmaktadır. Tente terimiyle piyasaya sunulan eski kumaş yapı yerini, alüminyum profillerden oluşan katlanır cam sistemleri gibi sistemlere entegre edilen motorlu, uzaktan kumandalı otomatik açılır kapanır tavan sistemi ile değiştirildi.

Pergola tente sistemi Kadıköy genellikle sigara içilen alanlar gibi alanlarda kullanılır, bu alanların her zaman hava ile temas halinde olması gerekir, bu alanların açık kışın etkisini azaltabilir. Elektrikli pergola sistemi kışın çok yağmur ve karın olduğu yerlerde kalın alüminyum profillerden yapılmıştır, bu nedenle daha dayanıklıdır. Pergola sistemi tavanda kar, dolu veya yağmur nedeniyle çökmeyi önlemek için alüminyum profillerle güçlendirilmiştir. Alüminyum profil yapısı sayesinde pergola sistemi, sigara kokularının sigara içme alanında kalıcı olarak bulunmasını engelleyerek daha nezih bir iç mekan alanı sağlar.

Pergola Tente | Akbayrak Tente

Pergola Tente Sistemi Neden Tercih Edilir?

Estetik ve otomatik tente ihtiyaçlarınızı karşılayabilen pergola sistemi sayesinde, entegre aydınlatma ve ışık sensor fonksiyonlarına sahip olduğu için bir önceki dönemin tercih edilen modeli haline gelmiştir. Dayanıklı ve hassas sistemler olarak otomatik sistemlerdir ve bunları iş yerlerinde, yazlık evlerde ve diğer dış mekânlarda kullanacağınızdan emin olabilirsiniz. Pergola tente sistemi ile uzun süreli konfor ve yaşam alanı sağlayabilirsiniz.

Pergola sistemi, outdoor aktivitelerinin en az iç mekân kadar konforlu olmasını sağlayabilen bir sistemdir. Uzaktan kumanda fonksiyonlu açık ve kapalı sistemdir. Kullanımı kolay, rahat bir alan ve uzun yıllar hizmet ömrü sağlayacaktır. Düğmelerle veya uzaktan kumanda ile sinyal alabileceğiniz her yerde yönetebileceğiniz pergola tente sistemi, uzaktan kumanda yardımı ile tenteyi açıp kapatabilir, durdur veya çalışmaya devam et diyerek alanın açık veya açık olup olmadığını belirleyebilirsiniz.

Sıcak yaz havasında çadırın tamamını açıp rüzgârı esneterek serin ve ferah bir ortam oluşturabilirken, soğuk kış havalarında çadırın tamamını kapatarak sıcak bir iç ortamın keyfini çıkarabilirsiniz. Günümüzde pergola tente sistemi Kadıköy, hala geçmişin bir parçası olan ahşap ile de kullanılabilmektedir.

Ahşap çeşitli modaya uygun, bakımı kolay ve organik malzemeler olduğu için sağlık açısından tehlike oluşturmaz. Ama elbette çeşitli metal malzemelerden yapılmış bazı pergola sistemleri var. Sistemin diğer bileşenleri arasında tente kısmında karartma adı verilen özel bir kumaş kullanılmaktadır. Katlanabilir, sarmaşık sarılı tamamen ahşap yapılar gibi birçok alternatif bulunsa da günümüzde genellikle ahşap ve tenteleri karıştıran sistemler tercih edilmektedir. Bu sistemler genellikle daha sade ve daha şıktır.

Pergola Tente Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Pergola sistemi güneşten korunmak için idealdir. Ayrıca bu sistemlere su geçirmez sistemler de denir. Gördüğünüz gibi bu sistemler kafe ve restoranların en temel iki ihtiyacını karşılayabilir. Kafeler müşterilerin rahatını düşünmelidir. Bu noktada, güçlü güneş ışığında rahat hissetmek için pergola sistemini ve güneş perdelerini harekete geçirebilirler.

Güneşlikler temin edildikten sonra müşteriler rahatça kahve ve çay içebilirler. Büyük şehirlerde  kafelerin olmazsa olmazı köşk denilebilir. İki farklı kafe düşünün, her iki kahvenin de bahçesi var ve insanlar bu bahçede oturuyor. Pergola sistemi olmadan günün belirli saatlerinde bir kafenin müşterileri güneşten koruması imkânsız olurdu. Bir kafede, insanların koltuğu doğrudan güneş ışığı almayan bir yere taşımaları gerekir. Pergola sistemi ile insanlar aslında oturdukları yeri koruyabilirler.

Pergola Tente Sistemi Nerelerde Kullanılır?

Pergola Tente Sistemi kullanım alanı teras bahçe pergola, restoran veya kafe gibi bir bina girişinde veya bahçe içinde gölgelik olarak kullanılan bir sistemdir. Evinizde pergola sistemlerini kullanmak istiyorsanız, bu sistemleri evinize veya bahçenize uyguladığınızda yazın aşırı güneşe, kışın kar ve soğuğa maruz kalmaktan yanıkların önüne geçebilirsiniz.

Ayrıca üretimin doğa üzerindeki zararlı etkilerini en aza indiren geri dönüştürülebilir ürünler kullanıyor ve bunları test edilmesi sağlanarak incelemeye devam ediyor. Pergola sistemi bir demiryolu sistemidir ve gerektiğinde uzaktan kumanda ile çalıştırılabilir. Son yıllarda kafe ve restoranlarda bu gölgeli sistemlerin kullanımı oldukça yaygın hale geldiği gözlemlenmiştir.

Orhan Branda

Pergola Tente Sistemi Özellikleri Nelerdir?

Pergola tente sistemi sayesinde gündüzleri tam gölgenin tadını çıkarabilir, açılma özelliğine sahip olan bu tente ile geceleri yıldızları seyredebilirsiniz. Ayrıca Pergola tente sistemi ile mekanın genişliğini kontrol edebilirsiniz. Pergola tente sistemi ile yatay, kıvrımlı ve çatı şeklindeki açıklıklar tenteyi kapatabilir. Pergola tente sistemi, yağmurlu havalarda yağmurluk, açılır kapanır tavanı ve su geçirmez özelliği sayesinde yazın sizi güneşten koruyacaktır.

Tente seçerken tenteyi yaptıktan sonra dikkat edeceğiniz en önemli unsur tente hareketini sağlayan pistondur. Makaslı hareketli tenteler daha uzun ömürlü olacağı için sessizlik tercih edilir. Sensörlü bir tente seçerseniz, tentenin yağmur, güneş ve rüzgârdan zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Tente altındaki mobilyaların korunmasında sensorlar da önemlidir.

Pergola Tente Sistemi Kadıköy kullanım konumunu güneşin geliş açısına göre ayarlayın. Güneşte tente önünden çıkan panjurlar kullanılmalıdır. Tentenin yapısı en önemli faktörlerden biridir. En iyi tente kumaşları; hava şartlarından etkilenmeyen, su geçirmeyen ve solmayan kumaşlardır. Tentede kullanılan malzeme paslanmaz çelikten yapılmalıdır. Pergola tente sistemi ile yatay, kıvrımlı ve çatı şeklindeki açıklıklar tenteyi kapatabilir.

Pergola tente sistemi sizi yazın güneşten koruyacak, tente yapmak için özel bir tente kumaşı, yağmurlu günlerde yağmurluk yapmak için açılır kapanır çatı ve su geçirmez tente kumaşı kullanmaktadır. Pergola tente sistemini camla kapatıp, tente sistemini açılır kapanır kış bahçesine çevirebilir, böylece kış hissini tıpkı pergola tente altında olduğu gibi bahçede, terasta veya balkonda yaşayabilirsiniz. Bu özelliklerin hepsini bünyesinde bulundurduğumuz tentelerin her türlü hizmeti ve kurulumunu sağlayarak firmamız sayesinde bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM