İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.028,0000
 • EURO
  $1,0912
 • ALTIN
  $61.032,7900
 • BIST
  $193,3000
Pergola Tente Kadıköy

Pergola Tente Kadıköy

Tente sistemleri günümüzde birçok yerde kullanılan araçlardır. İtalyanca kökenli olan tente kelimesinin Türkçe karşılığı gölge demektir. Anlamına uygun şekilde tente sistemleri, kullanıldıkları alanları kışın yağmur ve kardan, yazın ise güneşten korurlar. Tente sistemleri, kullanım alanlarına ve özelliklerine göre birçok çeşide ayrılır. Tente sistemlerinin şunlardır: Otomatik tente sistemleri, mafsallı tente sistemleri, sabit dekoratif tente sistemleri, körüklü […]

Tente sistemleri günümüzde birçok yerde kullanılan araçlardır. İtalyanca kökenli olan tente kelimesinin Türkçe karşılığı gölge demektir. Anlamına uygun şekilde tente sistemleri, kullanıldıkları alanları kışın yağmur ve kardan, yazın ise güneşten korurlar. Tente sistemleri, kullanım alanlarına ve özelliklerine göre birçok çeşide ayrılır. Tente sistemlerinin şunlardır: Otomatik tente sistemleri, mafsallı tente sistemleri, sabit dekoratif tente sistemleri, körüklü tente sistemleri, çift açılır tente sistemleri ve pergola tente sistemleri.

Pergola tente Kadıköy, Ataşehir gibi birçok istanbul ilçesinde karşımıza çıkarken, Türkiye’nin diğer şehirlerinde de oldukça yaygın bir kullanıma sahip tente sistemlerindendir. Peki pergola tente nedir? Ne işe yarar? Öncelikle kelime anlamına bakacak olursak, pergola da tıpkı tente gibi İtalyanca kökenli bir kelimedir.

İtalyanca ’da gölgelik anlamına pergola, zamanla tüm dünyada bilinir hale gelmiştir. Pergola tenteler, açılıp kapanma özelliğine sahip tentelerdendir. Bir uzaktan kumanda ile açılıp kapanabilirler. Böylece kullanıcılarına pratiklik açısından birçok avantaj sunarlar.

Pergola Tente Sistemlerinin Özellikleri Nelerdir?

Pergola tente sistemleri özellikleri yönüyle birçok tente çeşidine göre daha fazla tercih edilen bir tente çeşididir. Tentelerin temel özelliği yağmur, kar ve güneş gibi hava olaylarından korumaktır. Pergola da her tente çeşidi gibi bunu sağlar. Ancak pergola tente sistemlerini sabit ve manuel tente sistemlerinden ayıran bir özellik vardır.

Pergola tenteler, uzaktan kumanda sistemi ile açılıp kapanabilme özelliğine sahiptir. Bu özellikleri ile pratik bir kullanım sağlarlar. Bunun yanında ışıklı pergola tente sistemleri, bulunduğu ortama hem dekoratif ve şık bir görünüm kazandırır hem de ortamın aydınlatılmasına yardımcı olurlar. Pergola tenteler genellikle alüminyum maddelerden yapılırlar. Bu sebeple oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdürler. En çok tercih edilen tente sistemlerinden olan pergola tente sistemleri, bu özellikleri sebebiyle kullanıcılarına birçok avantaj sunarlar.

Pergola Tente Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Pergola tente sistemlerinin kullanıcılara birçok avantaj kattığını söylemiştik. Bu avantajlar saymakla bitmez. Öncelikle pergola tenteler, işletmelerde ve evlerde kullanılarak bu alanların güneş, yağmur, kar, rüzgar gibi dış etkenlerden korunmasını sağlarlar. Yazın güneşlik, kışın yağmurluk gibi kullanılarak kullanıcılara büyük bir konfor sağlarlar. Açılır kapanır özelliği bulunan pergola tenteler, sabit ve manuel tentelere göre daha avantajlıdır.

Uzaktan kumanda sayesinde tek bir tuşla otomatik olarak açılıp kapanabilirler. Böylece kullanıcıların ekstra bir efor sarf etmesine gerek kalmaz. Hem zaman hem de konfor kazandırır. Ayrıca pratik bir şekilde açılıp kapandıklarından kolay bir şekilde de temizlenirler. Pergola tente sistemleri, ısı izolasyonuna da yardımcı olurlar. Bu sayede, ortamın sıcaklığını dengede tutarlar. Ayrıca ışıklı pergola tenteler, ortamın aydınlatılmasına katkı sağlarlar. Böylece aydınlatmadan tasarruf edilir. Bunların yanı sıra, kullanıldığı ortama dekoratif bir görünüm de kazandırırlar.

Pergola Tente Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde hemen hemen her alanda pergola tente sistemlerine rastlamak mümkündür. Özellikle kafe, kafeterya, restoran, kahvaltı salonu, havuz tesisleri, mağaza ve butiklerde kullanımı yaygındır. Bunun yanı sıra ev tipi pergola tenteler de mevcuttur.

Evlerde verandalarda, teraslarda, balkonlarda pergola tente sistemleri kullanılarak hem konfor hem de modern bir görüntü elde edilebilir. Ayrıca evlerin bahçelerinde de kullanılır. Ev tipi pergolalar dilendiğinde camla kaplatılabilir. Böylece kış bahçesi elde edilebilir. Pergola tente Kadıköy kafe, restoran, mağaza ve dükkanlarında sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Pergola Tente Sistemlerinin Tercih Edilme Sebepleri Nelerdir?

Pergola tente sistemleri, kullanımı en yaygın olan tente sistemlerindendir. Pergola tentelerin birçok tercih edilme sebebi vardır. Öncelikle pergola tenteler, diğer tente çeşitlerine göre daha kolay bir kullanıma sahiptir. Tek bir tuşla kolaylıkla açılıp kapanabilirler. Bu sayede işletmeler zaman kazanmış olur.

Ayrıca ısı izolasyonuna da yardımcı olduklarından bulundukları ortamın sıcaklığının korunmasına katkıda bulunurlar. Pergola tenteler, kışın yağmurluk yazınsa güneşlik görevi gördükleri için işletmelerin bu araçları ayrı ayrı alma derdinden kurtardıkları için de tercih edilir. Ayrıca son derece dayanıklı alüminyum malzemelerden üretildikleri için uzun ömürlüdürler. Bunların yanı sıra şık ve modern bir görüntü sundukları için de tercih edilir.

Pergola Tente Sistemleri Fiyatları

Pergola tente Kadıköy, Esenyurt gibi istanbul’un dört bir yanında kolayca ulaşılabilen tente sistemidir. Birçok farklı renk ve çeşitte bulunan pergola tenteler, fiyat açısından da geniş bir yelpazeye sahiptir. Her bütçeye uygun pergola tente bulmak mümkündür. Pergola tente sistemleri ile ilgili daha fazla bilgi almak için firmamıza başvurabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM