İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.024,2700
 • EURO
  $1,0928
 • ALTIN
  $60.939,8800
 • BIST
  $193,3000
Pergola Tente Ataşehir

Pergola Tente Ataşehir

Tente sistemlerinin kullanımı ilk ortaya çıktıkları zamanlara nazaran oldukça arttı. Bunun bir sonucu olarak da tente firmaları ve tente çeşitleri de artış gösterdi. Peki, nedir bu tente sistemleri? Tente kelimesi İtalyanca kökenli bir kelimedir ve Türkçe karşılığı çadır demektir. Tente sistemleri ise kafe, kafeterya, restoran, okul, mağaza ve butik, camii, balkon, teras, pencere gibi yapıların […]

Tente sistemlerinin kullanımı ilk ortaya çıktıkları zamanlara nazaran oldukça arttı. Bunun bir sonucu olarak da tente firmaları ve tente çeşitleri de artış gösterdi. Peki, nedir bu tente sistemleri? Tente kelimesi İtalyanca kökenli bir kelimedir ve Türkçe karşılığı çadır demektir. Tente sistemleri ise kafe, kafeterya, restoran, okul, mağaza ve butik, camii, balkon, teras, pencere gibi yapıların yağmur, fırtına, kar, rüzgâr vb. hava olaylarından korunarak güvenli ve konforlu bir hal almalarını sağlayan sistemlerdir. Pergola tente ise, en çok kullanılan tente sistemi çeşitlerindendir ve ismini İtalyanca ’da gölge anlamına gelen pergola sözcüğünden almıştır.

Tente sistemlerinin diğer çeşitleri ise; mafsallı tente sistemleri, sabit dekoratif tente sistemleri, motorlu tente sistemleri, körüklü tente sistemleri, kasetli tente sistemleri, çift açılır tente sistemleridir. Bazı tente sistemleri açılır kapanır özelliğe sahipken, bazıları sabittir. Açılır kapanır tente sistemlerinden olan pergola tente Ataşehir ve çevresinde en çok tercih edilen tente sistemlerinden biridir.

Amazon.com: Valencia 12' x 16' Attached Vinyl Pergola: Garden & Outdoor

Pergola Tente Özellikleri

En çok özelliğe sahip olan tente sistemlerinden pergola tente sistemleri, açılır kapanır niteliktedirler. Pergola tenteler, gerektiğinde açılıp gerektiğinde kapatılarak oldukça pratik bir kullanım sunarlar. Açılıp kapanması ile uzaktan kumanda mekanizması ya da motor sistemi ile tek bir tuşla gerçekleştirilir. Böylece kullanıcılarına büyük bir konfor kazandırırlar. Ayrıca pergola tente sistemleri, ışıklı olarak da üretilebilirler. Işıklı pergola tenteler, kullanıldığı ortamın estetik ve modern bir görünüm kazanmasına yardımcı olurken aydınlanmasına da katkıda bulunurlar.

Pergola tenteler ahşap ya da alüminyum malzemelerden üretilirler. Ancak alüminyum malzemeler ahşap malzemelere göre daha sağlam olduğu için tentenin daha dayanıklı olmasını sağlarlar. Bu sebeple, pergola tente üretiminde daha çok alüminyum malzemeler tercih edilir. Bu sebeple, pergola tenteler oldukça uzun bir kullanım ömrüne sahiptirler. Uzaktan kumanda sistemi sayesinde oldukça pratik bir şekilde kullanılan pergola tenteler, gelişmiş teknolojiler ile üretilerek bulunduğu ortamın meteorolojik etkenlerden korunmasını sağlayarak güvenli bir ortam oluştururlar.

Pergola Tente Kullanım Alanları

Günümüzde birçok işletme ve evde tente sistemleri kullanımına rastlanır. Bir çeşit tente sistemi olan pergola tente sistemleri ise modern teknolojinin nimetlerinden yararlanarak kullanıcılarına büyük avantaj kazandırırlar. En çok kullanım alanına sahip tente sistemlerinden olan pergola tenteler, çeşitli işletmelerde ve evlerin farklı alanlarında kullanılır.

Pergola tentelerin kullanım alanlarına kafe, restoran, kafeterya, pastane, kahvaltı salonu, mağaza, butik, havuz tesisleri gibi işletmeler örnek verilebilir. Ev tipi pergola tenteler ise evlerin teraslarında, balkonlarında, yaz ve kış bahçelerinde, verandalarında kullanılır. Pergola tente Ataşehir işletme ve evlerinde kullanımına sıklıkla rastlanan tente çeşididir.

Pergola Tente Avantajları

Pergola tente sistemleri, kullanıcılarına en çok avantaj sağlayan tente çeşitlerindendir. Öncelikle bulunduğu ortamın yazın güneş ışınlarından, kışın ise kar, yağmur, fırtına gibi hava hadiselerinden korunmasını sağlayarak güvenli bir hal almasını sağlarlar. Böylece yazın güneşlik, kışın yağmurluk gibi kullanılabilirler. Bunun yanında, pergola tente sistemleri açılır kapanır bir özelliğe sahiptirler. Uzaktan kumanda sistemi sayesinde tek bir tuşa basarak kolayca açılıp kapanabilen pergola tente sistemleri kullanıcılara pratik bir kullanım sunarlar. Ayrıca kolayca açılıp kapandıkları için bakım ve onarımları da kolaydır. Pergola tente sistemlerinin bir diğer avantajı ise ısı izolasyonuna yardımcı olmalarıdır. Böylece kullanıldığı ortamın ısısının korunmasına destek olurlar. Çeşitli renk ve desenlerde üretilen pergola tente sistemlerinin ışıklı olanları da mevcuttur. Böylece işlevsel avantajlarının yanı sıra dekorasyon açısından da büyük avantaj sunarlar.

Pergola Tente Çeşitleri

Günümüzde en çok tercih edilen tente sistemlerinden olan pergola tenteler, renk renk ve desen desen olarak farklı çeşitlerde üretilebilirler. Uzaktan kumandalı pergola tenteler, pratik bir şekilde açılıp kapanabilirler. Kullanımı en kolay tente sistemlerindendir. Bunun yanında LED ışıklı pergola tenteler de oldukça cezbedici özelliktedirler.

Bulunduğu ortamın dış etkenlerden korunmasını sağlarken LED ışığı sayesinde hem estetik bir görünüm elde edilmesini sağlarlar hem de aydınlatmaya yardımcı olurlar. Birçok farklı çeşit ve özellikte pergola tente Ataşehir ve diğer ilçelerde bulunabilir.

Pergola, Kış Bahçesi, istanbul | Kompozit Deck

Pergola Tente Fiyatları

Pergola tente sistemleri, en modern ve kullanımı en pratik tente çeşitlerindendir. Bu sebeple, klasik tente çeşitlerine göre daha avantajlıdırlar. Pergola tentelerin fiyatları, kalitesine, boyutuna, özelliklerine, çeşidine göre farklılık gösterir. Her bütçeye uygun çeşit çeşit pergola tenteler için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM