İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $2.806,0000
 • EURO
  $0,7300
 • ALTIN
  $40.594,7400
 • BIST
  $143,2000
Pergola Tente Ataşehir

Pergola Tente Ataşehir

Tente sistemleri eskiden çok fazla kullanıma sahip değilken günümüzde hemen hemen her alanda kullanılır hale gelmiştir. Tente İtalyanca bir kelimedir ve Türkçede çadır anlamına gelir. Tente sistemlerinin kuruluş amacı ise kullanıldığı alanları yağmur, kar, güneş gibi her türlü meteorolojik olaylardan korumaktır. Tente sistemleri birçok çeşide sahiptir. Bunlar; mafsallı tente sistemleri, sabit dekoratif tente sistemleri, körüklü […]

Tente sistemleri eskiden çok fazla kullanıma sahip değilken günümüzde hemen hemen her alanda kullanılır hale gelmiştir. Tente İtalyanca bir kelimedir ve Türkçede çadır anlamına gelir. Tente sistemlerinin kuruluş amacı ise kullanıldığı alanları yağmur, kar, güneş gibi her türlü meteorolojik olaylardan korumaktır. Tente sistemleri birçok çeşide sahiptir. Bunlar; mafsallı tente sistemleri, sabit dekoratif tente sistemleri, körüklü tente sistemleri, kasetli tente sistemleri, otomatik tente sistemleri, pergola tente sistemleri ve çift açılır tente sistemleridir. Bir tür tente çeşidi olan pergola tente sistemleri en çok tercih edilen tente sistemlerindendir. Öncelikle pergolanın ne anlama geldiğine bakalım. İtalyanca bir kelime olan pergola gölgelik anlamına gelir ve Latince pergule kelimesinden türemiştir. Pergola tenteler açılır kapanır özellikleriyle birçok avantaja sahiptir. Pergola tente Ataşehir, Kadıköy gibi istanbul’un birçok ilçesinde kullanılır.

Motorlu Pergola Tente – Seckin Tente Sistemleri

Pergola Tente Özellikleri

Pergola tenteler sahip olduğu özellikler ile kullanıcılarına en çok avantaj sağlayan ve en çok kullanılan tente sistemlerindendir. Pergola tenteler açılır kapanır tente çeşitlerindendir. Açılır kapanır tenteler, sabit tentelere göre daha çok avantaja sahip olan tentelerdir.

Uzaktan kumanda sistemine sahip olan pergola tente sistemleri, tek bir tuş ile gerektiğinde açılır gerektiğinde kapanırlar. Bu sayede kullanıcılara büyük bir kullanım kolaylığı sunarlar. Pergola tenteler, çeşitli renk ve boyutlarda üretilir. Pergola tente sistemleri, yazın güneşlik kışın ise yağmurluk görevini üstlenme özelliğine sahiplerdir.

Ahşap ya da alüminyum malzemeden üretilirler. Ancak alüminyum malzemeler pergola tenteleri daha dayanıklı kılacağından daha sık tercih edilirler. Bu nedenle oldukça uzun bir ömre sahiptirler. Pergola tentelerin led ışıklı seçenekleri de mevcuttur. Işıklı tenteler, kullanıldığı alanın aydınlatılmasını sağlarken aynı zamanda dekoratif bir görünüm de kazandırırlar.

Pergola Tente Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde birçok alanda tente sistemlerine rastlamak mümkündür. En çok tercih edilen tente sistemlerinden olan pergola tenteler de birçok yerde kullanılır. Pergola tente sistemleri, kafe, restoran, kafeterya, kahvaltı salonu, havuz, mağaza ve butik gibi hemen her alan ve işletmede tercih edilir. Bunun yanı sıra evlerde de pergola tente kullanımı yaygındır. Ev tipi pergola tenteler, evlerin verandalarında, balkonlarında, teraslarında ve yaz ve kış bahçelerinde kullanılabilirler. Sunmuş olduğu konfor ve pratiklik avantajları sebebiyle daha birçok alanda pergola tentelerin kullanımı yaygındır. Pergola tente Ataşehir işletmelerinde ve evlerinde en çok tercih edilen tente sistemlerindendir.

Pergola Tente Faydaları Neler?

Tenteler genel olarak kullanıldığı alana birçok avantaj sağlarlar. Tüm tente çeşitleri bulunduğu ortamın yazın güneşin yakıcı sıcağından, kışın dondurucu soğuğundan korunmasına yardım ederler. Ancak pergola tenteler, sahip olduğu özellikler ile sabit ve manuel tente sistemlerine göre daha çok avantaja sahiptir. Öncelikle pergola tenteler, açılır kapanır özelliğe sahip olduğundan dilendiğinde açılıp kapanabilirler.

Üstelik bunu uzaktan kumanda ile yapabilme avantajı sunarlar. Uzaktan kumanda sayesinde tek bir tuşla açılırlar ve kapanırlar. Böylece kullanıcılara büyük bir kullanım pratikliği ve konfor kazandırırlar. Uzaktan kumanda ile kolayca açılıp kapandıklarından bakımları ve temizlikleri de bir o kadar kolay yapılır. Ayrıca ısı izolasyonunu da sağladıklarından bulundukları ortamın sıcaklığının korunmasını sağlarlar.

Çeşitli renk ve boyutlarda bulunan pergola tenteler, ortamlara şık ve modern bir dekorasyon katarlar. Led ışıklı pergola tenteler, kullanıldığı yerin daha dekoratif görünmesini sağlamanın yanında ortamın aydınlatılmasına da yardımcı olarak aydınlatma avantajı sağlarlar. Bunlara ek olarak, işletmelerin reklam ve tanıtım yapmasına da yardım ederler.

Artemis Wooden Gazebo W5.0m x D3.0m | Pergolas

Pergola Tente Kullanım Amaçları

Günümüzde birçok işletme ve evde farklı kullanım amaçlarıyla tercih edilen pergola tente Ataşehir, Esenyurt, Pendik gibi istanbul’un büyük ilçelerinin yanı sıra küçük il ve ilçelerde de kullanılır. Pergola tentelerin asıl kullanım amacı, kullanıldığı alanın kar, yağmur ve güneş gibi çeşitli hava hadiselerinden korunmasının sağlanmasıdır.

Bunun yanında ortama dekorasyon açısından da büyük bir artı sunarlar. Hem şıklık hem konfor sağlayan pergola tenteler, kullanım ömrü sebebiyle de tercih edilirler. Oldukça dayanıklı olan pergola tenteler, kullanıcıların ekonomik açıdan da rahat etmesini sağladıkları için de tercih edilir.

Pergola Tente Fiyatları

Pergola tente sistemleri çeşitli faktörlere bağlı olarak fiyatlandırılır. Pergola tentenin kalitesi, işçiliği, boyutu, kumanda sisteminin kalitesi gibi faktörler pergola tentelerin fiyatları üzerinde belirleyici unsurlardır. Son derece ekonomik ve çeşitli pergola tente sistemlerine firmamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM