İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $2.767,0000
 • EURO
  $0,7207
 • ALTIN
  $39.264,5900
 • BIST
  $140,9300
Pergola Sistemleri istanbul

Pergola Sistemleri istanbul

Pergola kelimesi Latince bir kelime olan pergule kelimesinden türemiş İtalyanca bir kelimedir. Latince’de pergule saçak anlamına gelir. İtalyanca pergola kelimesi ise gölgelik anlamına gelir. Pergola sistemleri bir çeşit tente sistemidir. Tente kelimesi İtalyanca ’da gölge anlamına gelir. Tente sistemleri ise kafelerde, restoranlarda, bahçelerde, teraslarda, balkonlarda, pencerelerde, havuzlarda, kafeteryalarda kullanılan ve bu bölgeleri yağmur, kar, güneş […]

Pergola kelimesi Latince bir kelime olan pergule kelimesinden türemiş İtalyanca bir kelimedir. Latince’de pergule saçak anlamına gelir. İtalyanca pergola kelimesi ise gölgelik anlamına gelir. Pergola sistemleri bir çeşit tente sistemidir. Tente kelimesi İtalyanca ’da gölge anlamına gelir. Tente sistemleri ise kafelerde, restoranlarda, bahçelerde, teraslarda, balkonlarda, pencerelerde, havuzlarda, kafeteryalarda kullanılan ve bu bölgeleri yağmur, kar, güneş gibi meteorolojik hadiselerden korumaya yarayan sistemlerdir. Yazın güneşlik vazifesi gören tente sistemleri kışın da yağmurluk vazifesi görerek bulunduğu ortamlara avantaj sağlar.

Tente sistemleri mafsallı tente sistemleri, sabit dekoratif tente sistemleri, çift açılır tente sistemleri, pergola tente sistemleri, otomatik tente sistemleri, körüklü tente sistemleri gibi çeşitlere ayrılır. Pergola sistemleri istanbul, Ankara, Eskişehir gibi Türkiye’nin birçok yerinde en çok kullanılan tente sistemlerindendir.

Alüminyum Panel Tavan Pergola Sistemi - TenteOnline.com

Pergola Tente Sistemleri Özellikleri

Tente sistemlerinin temel amacının meteorolojik olaylardan korumak olduğunu söylemiştik. Bir tür tente sistemi olan pergola tente sistemleri de bu işlevi görür. Pergola tente sistemleri açılır- kapanır bir özelliğe sahip olması sebebiyle çok tercih edilen tente sistemidir. Tente sistemleri ahşap ya da alüminyum malzemelerden yapılır.

Ancak alüminyum malzemeler daha dayanıklı olduğundan pergola tente yapımında daha sık tercih edilir. Son derece sağlam olan pergola tenteler, otomasyon sistemine sahip bir uzaktan kumanda ile kullanıcılarına büyük kullanım kolaylığı sağlar. Kullanımı oldukça pratik ve kolaydır. Uzaktan kumandalı pergola sistemlerinin LED ışıklı seçenekleri de mevcuttur. Böylece hem meteorolojik şartlardan korunurken hem de aydınlatma avantajı da sağlanır. Ayrıca ortama dekoratif bir görüntü de katarlar.

Pergola Tente Sistemleri Kullanım Amaçları

Yazın güneşin yakıcı sıcağından kurtulmak için gölge bir alan ararken, kışın da yağmur ve kar sebebiyle üşürüz ve sıcak bir alana ihtiyaç duyarız. İşte bu durumlar için imdadımıza pergola tente sistemleri yetişir. Yazın gölgelik görevi görerek bizleri güneşten koruyan pergola tenteler, kışın da yağmur ve kardan koruyarak yağmurluk görevini üstlenirler.

Ayrıca uzaktan kumanda sistemi sayesinde kullanım pratikliği sunarlar. Böylece hem zaman hem de yer faydası elde ederiz. Bunların yanında renk renk , çeşit çeşit tasarlanan pergola sistemlerinin LED ışıklı seçenekleri de mevcuttur. Böylece bulunduğu ortama dekoratif ve şık bir görüntü kazandırma amacıyla kullanımının yanında aydınlatma amacıyla da kullanılırlar. Tüm bu amaçlar doğrultusunda günümüzde pergola tentelerin kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır.

Pergola Tente Sistemleri Kullanım Alanları

Pergola sistemleri istanbul gibi büyük şehirlerin yanı sıra küçük il ve ilçelerde de oldukça tercih edilen tente sistemlerindendir. Pergola sistemleri hem meteorolojik olaylardan koruyarak kullanıcılara konfor sunar hem de bulunduğu ortama dekoratif bir görüntü kazandırır. Ayrıca uzaktan kumanda sistemi sayesinde kullanımı oldukça pratiktir. Bu sebeplerle birçok alanda kullanılır. Pergola sistemleri; kafe, kafeterya, restoran, mağaza, butik dükkân, lokanta, kahvaltı salonu gibi işletmelerde kullanılır. Bunun yanında havuz tesisleri gibi büyük alanlarda da tercih edilir. Ayrıca ev tipi pergola tenteler de bulunur. Evlerin teraslarında, balkonlarında, yaz ve kış bahçelerinde oldukça kullanılan bir tente sistemi çeşididir. Günümüzde hemen hemen her yerde pergola sistemlerine rastlamak mümkündür.

Pergola Tente Sistemleri Avantajları

Açılır kapanır tente sistemleri sabit tente sistemlerine göre daha fazla avantajı olan tente sistemleridir. Açılıp kapanma özelliği bulunan tente sistemlerinden biri de pergola tente sistemleridir. Bir uzaktan kumanda sayesinde kolayca açılıp kapanabilen pergola tenteler, oldukça pratiktir. Pergola tenteler bir tuş yardımıyla gerektiğinde açılıp kapanabilir. Pergola tentelerin en temel avantajı yağmur, kar, güneş gibi meteorolojik hadiselerden bulunduğu ortamı korumasıdır. Böylece kullanıldığı yerlerde konfor ve rahatlık sağlar.

Bunların yanında kullanıldığı yere şık bir görünüm kazandıran pergola sistemlerinin LED ışıklı olanları da ortama aydınlatma sağlar. Pergola tentelerin kolay açılıp kapandığından söz etmiştik. Bu sayede kolay temizlenebilirler. Ayrıca ısı yalıtımına da yardımcı olan pergola sistemleri genellikle sağlam alüminyum malzemelerinden yapıldıkları için oldukça uzun ömürlüdürler.

Pergola Tente – Çınar Tente – Branda – Tenteci – Mafsallı Tente

Pergola Tente Sistemleri Fiyatları

Pergola sistemleri istanbul il ve ilçelerinde sıklıkla tercih edilen avantajları fazla tente sistemlerindendir. Kafe, restoran gibi işletmelerin yanı sıra evlerde de kullanılan pergola sistemlerinin fiyatları da birçok faktöre göre değişiklik gösterebilir. Bu faktörlere pergola tentenin boyutu, kalitesi, üretim malzemelerinin çeşidi, kumanda sistemlerinin özellikleri örnek verilebilir. Her bütçeye uygun pergola sistemlerine firmamızdan hizmet alarak ulaşabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM