İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.112,0000
 • EURO
  $1,1479
 • ALTIN
  $66.397,5800
 • BIST
  $207,1000
Özel İzalasyonlu Corona Virüs Sedye

Özel İzalasyonlu Corona Virüs Sedye

Özel izalasyonlu corona virüs sedye  hakkında bilgi vermeden önce, Corona virüsün ne olduğuna kısaca değinmek gerekiyor. Corona virüs (COVIT-19) ilk defa Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve çok kısa bir sürede tüm dünyada birçok insanın sağlığını tehdit eden bulaşıcı ve ölümcül bir virüs türüdür.  Corona Virüs solunum yolu ile bulaştığından dolayı kısa zamanda çok geniş kitlelere ulaşır.  […]

Özel izalasyonlu corona virüs sedye  hakkında bilgi vermeden önce, Corona virüsün ne olduğuna kısaca değinmek gerekiyor. Corona virüs (COVIT-19) ilk defa Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve çok kısa bir sürede tüm dünyada birçok insanın sağlığını tehdit eden bulaşıcı ve ölümcül bir virüs türüdür.  Corona Virüs solunum yolu ile bulaştığından dolayı kısa zamanda çok geniş kitlelere ulaşır.  Bu ölümcül virüs her insana bulaşır ama her insanda ölümcül etki bırakmaz. Bağışıklığı düşük olan, kronik hastalığı olan, zayıf ve yaşlı insanlarda ağır etkilere neden olur. En basit bir hapşırma, öksürme ve temas gibi hareketlerde, sarılmak öpüşmek ve el temaslarında hızla bulaşır. Yüksek  ateş, öksürük ve nefes darlığı en belirgin özellikleri mevcuttur. Nezle ve gribe benzediği için kişi virüs taşıdığının farkında olmaz en son nefes darlığı ve aşırı ateş eklenince hastaneye başvururlar.

Corona Virüsten Nasıl Korunmalı?

Öncelikle hastalık hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. El hijyenine dikkat edilmeli, el sıkışma, sarılma gibi hareketlerden uzak durulmalıdır. Eller sık sık sabunlu suyla yıkanmalıdır. Eller ağız burun ve gözlere sürülmemelidir. Kapalı ve kalabalık ortamlardan uzak durulmalıdır. Toplu taşıma (araç, otobüs, tren, metro ) ve toplu alanlardan (Park, AVM, çarşı pazar) gibi yerlerden uzak durulmalıdır. Yurtiçi ve yurtdışı seyahatler ertelenmeli. En önemli tedbir ise corona virüs ciddiye alınmalı ve tedbirlere harfi harfine uyulmalı ve acil ihtiyaçlar dışında evden dışarı asla çıkmamalıdır.

 Özel  İzalasyonlu Corona Virüs Sedye Nedir?

Özel izalasyonlu  corona virüs sedye ve medikal ürünlere (eldiven, maske ve tulum)  ihtiyaç ve talep arttı. Son zamanlarda tüm dünyayı etkisi altına alan bulaşıcı ve ölümcül virüs olan Corona virüs yüzünden, artan hasta sayısı ve artan ihtiyaçlar nedeniyle özel izalasyonlu sedyelere ve medikal ürünler hızlıca üretilmeye başlanıldı.

Bilindiği gibi sedye, hasta ve yaralı insanların üzerinde taşındığı ayaklığı ve tekerlekli bir araçtır. Sedyeler kullanım alanına göre çeşitlilik gösteren farklı yapı ve modeldeki medikal platformlardır. Birçok çeşidi olan bu sedyeler kullanım alanına göre farklılık gösterir. Tekerlekli, kızaklı, ayaklığı ve helikopter sedyeler gibi birçok modeli mevcuttur.

Özel İzolasyonlu corona virüs sedye, herhangi bir bulaşıcı hastalık şüphesi ile hastaneye kaldırılmak üzere ekipmanların kullandığı, negatif basınçlı enfekte kontaminasyonlu hasta sedyesidir. Bu özel sedye sistemi, dış ortamlardan izole edilmesi gereken vaka ve olaylarda kullanılmak için özel olarak üretilmiştir. Sedye içerisindeki hastanın corona virüs taşıyan bu bulaşıcı hastalığı dışarıya yayılmasına ve bulaşmasını engellemek için özel bir şekilde tasarlanmıştır. Çadır kısımlarında bulunan fermuarları sayesinde kolayca açılıp kapanabilirler. Hastaya müdahale etmek için özel eldiven aparatlı bölümleri vardır. Bu bölümlerden ekipmanlar eldivenler yardımıyla hastaya müdahale ederler. Bu tür sedyeler bataryalıdır ve yaklaşık olarak 12 saat boyunca dış ortamlarda kullanılabilirler. Ambulans içinde hasta hastaneye taşınıncaya kadar rahatlıkla çalışabilirler. Zaten sedye, ambulans içerisine girdiğinde ambulans sayesinde enerji verebilir ve uzun süreli il ve ilçe gibi hastanelerin ulaşımında rahatlıkla kullanılabilirler. Çok özel olarak tasarlanan bu sedyeler sayesinde virüsün çevreye bulaşma yayılması engellenir.

 Özel İzalasyonlu Coronavirüs Sedye Kullanım Alanları

Özel izalasyonlu corona virüs sedye, adından da anlaşıldığı gibi Corona virüs hastalarını taşımaları için üretmiş olduğumuz sedyelerden biridir. Taşıma esnasında virüsünün bulaşma ihtimalini yok etmek, engellemek ve en aza indirmek için enfekte hasta taşıma sedyesi kullanılır. Özel izalasyonlu sedyeler ebola hastaları ya da hastalık taşıdığı şüphesi bulunan kişileri taşımak için de kullanılır. Bu kişiler ambulansa taşınırken ve ambulanstan indirilip hastaneye taşınması sırasında bu özel donanıma sahip izalasyonlu sedyelerle taşınmaktadır. Özel izalasyonlu sedyeler, tehlikeli vakaların nakil işlemleri için kullanılır.

Özel izalasyonlu Corona Virüs Sedye Özellikleri

Özel izalasyonlu corona virüs sedye, çok donanımlı bir şekilde özel olarak üretilmiştir. Corona gibi dünyayı çepeçevre saran bulaşıcı virüs hastaları ve virüs şüphesi olanları taşımak için çok korunaklı bir sedyedir. Bu özel sedyeler negatif ve pozitif modlarında kullanılabilirler. Dış çadır tarzı sistemi şeffaf görünümdedir. Bunun nedeni olası bir acil durumda hastayı görebilme ve hastaya erken müdahale edebilme imkânı sağlar. Sağlık çalışanlarının işini kolaylaştırır. Entegre eldiven sistemi mevcuttur. Dışarıdan uygulama yapılabilen 10 farklı uygulama alanı vardır. Sağlık çalışanları bir müdahale sırasında ellerini bu kanallardan içeriye sokarak hastaya müdahale ederler. Bu sistem sayesinde hastanın nakil esnasında her türlü tedavisi yapılabilir. Havalandırma sistemi sayesinde yeteri kadar filtrelenmiş hava miktarını sağlar. İki çeşit modda kullanılabilir. (pozitif ve negatif olarak) bu sedyeler hava basınçları sayesinde virüs ve bakterilerden temizlenip yeniden kullanılabilir özelliklerine sahiptir.

 Özel İzalasyonlu Corona Virüs Sedye Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Etmenler

Özel izalasyonlu corona virüs sedye kullanacak olan sağlık çalışanları, sedyenin tüm özelliklerini ve kullanım talimatını çok net bir şekilde öğrenmesi gerekir. Sedyenin nasıl açılıp kapandığını, her türlü ayarını, şarjını, iç ve dış bölümlerinin özelliklerini bilmelidir. Taşındıktan önce ve sonra mutlaka dezenfekte edilmelidir. Sedyenin fermuarlı çadır kısmı, değiştirebilir eldiven aparat bölümleri ekip tarafından kontrol edilmelidir. Hasta taşınırken asla bu fermuarlar açılmamalıdır.  Özel izalasyonlu Corona virüs sedyeler firmamız tarafından özenle üretilmektedir. Her türlü imalat firmamız tarafından büyük bir titizlikle yapılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM