İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.024,2700
 • EURO
  $1,0928
 • ALTIN
  $60.939,8800
 • BIST
  $193,3000
Otomatik Açılır Tente istanbul

Otomatik Açılır Tente istanbul

Otomatik açılır tente, alüminyum profiller ve kaliteli kumaşlar üretilerek tasarlanan bir tente modellerinden biridir.  Tüm hava şartlarında sağlıklı bir şekilde kullanılan dayanıklı bir yapıdır. Ömrü uzun ve her türlü alana uyum sağlamaktadır. Bütün kafe, restoran, konut, çay bahçesi  ve daha birçok işletmelerin açık alanlarında, evlerin bahçe ve teras katlarında her mevsim kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Otomatik […]

Otomatik açılır tente, alüminyum profiller ve kaliteli kumaşlar üretilerek tasarlanan bir tente modellerinden biridir.  Tüm hava şartlarında sağlıklı bir şekilde kullanılan dayanıklı bir yapıdır. Ömrü uzun ve her türlü alana uyum sağlamaktadır.

Bütün kafe, restoran, konut, çay bahçesi  ve daha birçok işletmelerin açık alanlarında, evlerin bahçe ve teras katlarında her mevsim kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Otomatik açılır kapanma sayesinde yazın sıcağında ve güneşin zararlarından, kışın kötü hava koşullarının etkilerinden korumaktadır. Raylar ve alt takım sessizdir ve bakım olağandışı bir olay olmadığı sürece gerektirmez. Otomatik açılır tenteler uzaktan kumandalıdır ve açılıp kapanması oldukça pratiktir.

Otomatik açılır tente istanbul modelleri sayesinde bir işletmenin veya konutun etrafı çeşitli kapatma sistemleri kullanılarak kapalı bir alan oluşturabilir. Böylece kapattığımız alan tüm mevsim koşullarına ayak uydurmuş olacaktır. Yazın tamamen açık şekilde güzel havayı içeriye alabildiği gibi kışın yağmur ve kötü hava koşullarından ise koruyacaktır.

Otomatik Açılır Tente Sistemini Neden Tercih Etmeliyiz?

Kuracağımız Otomatik açılır tente istanbul sistemleri evimizi veya işyerimizi yağmurdan ve kötü hava koşullarından koruyacaktır. Koruma özelliğinin yanında ise kuracağımız alana görsel bir etkide sağlamaktadır. Çoğu işletmenin büyük sıkıntılar çektiği ve büyük şikâyet duyduğu sigara yasağı mekânlarda kar oranını oldukça etkilemiştir. Bu zararın ve insanların açık havada rahatça sigara içme isteklerinin karşılanması için bu tür sistemler işletmelerin vazgeçilmesi haline gelmiştir. Otomatik açılır tente sayesinde kafe ve restoranların alanları genişlemesinin yanı sıra kış aylarında bu sistemi kullanan işletmelerinde avantajlı kullanım alanları oluşmuştur.

Çoğu işletmelerin otomatik açılır tente sayesinde mekânlarına  farklı bir atmosfer sağlamaktadır. Bunun yanında ise müşterilerinin rahat bir ortamda tütün ürünlerini tüketebileceği bir ortam oluşturmaktadır. Konutlarımızın teras katlarına yaptıracağımız bu sistem sayesinde evimize ek olarak 1 oda ve tüm olumsuz hava koşullarından da korunmasını sağlayacaktır.

Otomatik Açılır Tente Nasıl Monte Edilir?

Öncelikle otomatik açılır tentenin yapılacağı alanın ölçüleri alınır. Alınan ölçülere göre ise raylı sistemlerin malzemeleri oluşturulur. Yine ölçülere göre sistemde kullanılacak demir ayaklar, kumaş, ray ve kornişler hazırlanır. Bütün malzemeler hazırlanıp getirildikten sonra yapım aşamasına geçilir. Yapım aşamasında ilk işlem montaj ile başlar. İlk montaj sistemin kurulacağı alanın dayanıklılığına göre arka demirlerin montajı kurulur. Bu montaj sistemin bel kemiğini oluşturmaktadır. Yerden yüksekliği ise 2.50 veya 3 metre olması lazımdır. Arka demirlerin arka kısmı 3 metrede ise ön kısmı yağmurlu havalarda su akıntısı sağlayabilmek için 30, 40 cm eğimli olması gerekmektedir.

Arka demir sabitleme işlemi tamamlandıktan sonra sıra raylı sistemin arka demire sabitlenmesine gelir. Ray sisteminin montajına başlamadan önce raylardaki bağlantı vidaları sökülür. Daha sonra raylar arka demirdeki ayaklıklarda bulunan oturtma demirlerine yerleştirilir. Rayların sağlam bir şekilde oturtulduğuna emin olunduktan sonra oluk vidaları ve korniş sabitleyici vidaları tekrar takılır. Burada arka korniş sabitleyicinin aparat vidası kumaş uzunluğuna göre 2. veya 3. Deliğe takılır. Arka demirin ve rayların montajı yapıldı lakin sistemin uzunluğuna göre 2 raylı 3 raylı ya da gerektiği kadar ray eklenerek tamamlanır. Ray sistemi monte edildikten sonra sıra geldi oluk montajına.  Oluk bağlantı kulakları ray sayısına göre artış göstermektedir. Bu kulaklar oluğun sağ ve sol köşelerinde bulunmaktadır. Olukların iç kısmı yukarı gelecek şekilde rayların bir ucundan diğer ucuna oluk sabitleyici vidalar ile sabitlenir. Bu işlemi yaparken daha önceden hepsinin yerleştireceği yerler belirlendiği için zorluk çekmeden birleştirme işlemine geçebilirsiniz.

Otomatik Açılır Tentelerde Profesyonel Montaj İşlemi

Otomatik açılır tente istanbul sistemlerinin iskeleti hazır olduktan sonra kumaş bölümüne geçilmektedir. Kumaşın ön ve arka kısmına kalın korniş kullanılır. Orta fitillere ise ince korniş kullanılmaktadır. Kornişin kanalları birbirine ters bakacak şekilde kumaşa monte edilmektedir. Kornişleri kumaşa yerleştirdik den sonra iki taraflı sabitleyiciler ile gerginleştirme işlemi yapılmaktadır. Orta kısmına monte ettiğimiz kornişler tentenin kurulacağı alana göre spot planlaması da yapılmaktır. Korniş üzerindeki gerginleştirme işlemi bittikten sonra tentemizin açılıp kapanmasında büyük pay sahibi olan boruyu yerleştiriyoruz. Boruyu yerleştirmeden önce kornişleri açıp kapatan arabaların arkada olmasına dikkat ediyoruz. Boruyu rayın dişlerine yerleştirirken önce ağzı açık olan kısmını yerleştirdik den sonra diğer kısmını takıyoruz. Bu işlem bittik den sonra motor yerleştirme işlemine geçilmektedir.

Motor monte edilirken topraklama sistemi kullanılmamaktadır. Motorun üzerinde bulunan plastik önceden yerleştirdiğimiz borunun içerisine kabloları aşağıya gelecek şekilde monte edilir. Motor montesi yapıldıktan sonra sistem hazır konuma gelmiştir. Son olarak kumaş yerleştirme işlemine geçilecektir.  Kumaş araba diye nitelendirilen kumaş tutamaçlarının ön kısmından başlayarak arkaya doğru monte edilir. Tüm bu monte işlemi bittik den sistemimiz hazır hale gelmiş olacaktır.

Otomatik Açılır Tente Nasıl Temizlenir?

Eğer ki tentenizin temizliğinde deterjan kullanacaksanız, deterjanınızın suda tamamen çözüldüğünden emin olduktan sonra kullanmalısınız. Çünkü deterjanların içerisinde bulunan bazı kimyasallar tentenin kumaşına zarar verebilir. Ayrıca tentenin temizliği sırasında çok şiddetli akan sular yerine fıskiye kullanılan ve suyun gücünü azaltan bir yöntem ile yıkamanız gerekmektedir. Tente temizliğinde sıcak su tercihiniz ise suyun sıcaklığı 60 dereceyi geçmemelidir. Bunun sebebi ise yine sıcak sudan tentenin kumaşının tahriş olma ihtimalidir. Yıkadığınız otomatik açılır tentenizin kuruduğundan emin olduktan sonra kapatılma işlemi yapılması gerekmektedir. Bu yöntemler tenteniz için daha güvenlidir. Firmamız tarafından üretilen ve satışı gerçekleştirilen son derece sağlıklı ürünlerdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM