İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $2.806,0000
 • EURO
  $0,7300
 • ALTIN
  $40.594,7400
 • BIST
  $143,2000
Otağ Çadırı istanbul

Otağ Çadırı istanbul

Otağ çadırı aynı zamanda Yörük Çadırı olarak da bilinir. Tarihte Yörükler tarafından barınma ihtiyacını karşılamak için  kullanılmıştır.  Günümüzde genelde  göçebeler tarafından kullanılan bu çadırlar hala varlığını devam ettirmektedir.  Türk tarihinde de kültüründe önemli bir yere sahip olan Otağ çadırın oldukça büyük ve görkemli bir yapıya sahiptir. Otağ çadırı keçilerin kılından yapılmaktadır.  Keçilerin tüyleri özel makaslar ile […]

Otağ çadırı aynı zamanda Yörük Çadırı olarak da bilinir. Tarihte Yörükler tarafından barınma ihtiyacını karşılamak için  kullanılmıştır.  Günümüzde genelde  göçebeler tarafından kullanılan bu çadırlar hala varlığını devam ettirmektedir.  Türk tarihinde de kültüründe önemli bir yere sahip olan Otağ çadırın oldukça büyük ve görkemli bir yapıya sahiptir.

Otağ çadırı keçilerin kılından yapılmaktadır.  Keçilerin tüyleri özel makaslar ile kesilir.  Bu tüyler kollara takılıp kirmenler ile eğrilir. Bu şekilde kıllar ipe dönüştürülür.  Bu ipler daha sonra halı ağaçlarında yolluk şeklinde dokunur.  Tabii bunlar eski dönemlerden kalma yöntemlerdir. Günümüzde otağ çadırı istanbul firmasında Otağ çadırları özel dokuma makineleri ile ileri seviye dokunulup işlenmektedir.

Otağ Çadırı Kullanım Alanları

Günümüzde kır düğünlerinde, gezilecek yerlerde, piknik alanlarında,  özel etkinlikler ve organizasyonlarda,  konser alanlarında, park ve bahçelerde  Kısaca her yerde kullanmak mümkündür.  Otağ çadırları kurulum bakımından da oldukça kolaydır ve pratiktir.  Ülkemizde genelde Akdeniz bölgesine tercih edilir.  Bu çadırlar kışın içerisini sıcak tutarken  yazın ise içerisini serin tutar. Bu şekilde içindekileri konforlu bir alan sağlar.

Andoutdoor Melano Otomatik Çadır Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Özel Tasarımlı Otağ Çadırları

Günümüzde ilerleyen teknoloji ve profesyonel, alanında uzman ekipler ile otağ çadırı istanbul firması olarak isteğe bağlı özel tasarımlar şeklinde çadır yapmaktayız. İstediğiniz renk ve biçimlerde tasarlayarak size özel Otağ çadırları yapmaktayız. İstediğiniz ölçüler de yapılabilmektedir. Bu konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bize telefonla veya sosyal medya üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bu sektördeki deneyim ve tecrübemiz ile en iyi hizmeti sunmaktayız. Düşüncenizdeki otağ çadırı satın almak istiyorsanız bizimle irtibata geçin. İşin her aşamasında gelip görebilirsiniz.  Verdiğiniz paranın karşılığı almak istiyorsanız riske girmeyin.

Gelenek ve göreneklerimiz de yer alan Otağ çadırları günümüzde de çok rağbet görür hale gelmiştir. İnsanlara doğal ortam sağlayan bu çadırlar, şehrin sıkıcı ortamından kurtararak kırsal hayata götürür.

Otağ çadırı almak isteyenlerin  merak ettiği konulardan birisi çadırların ömrünün ne kadar olduğudur.  Çünkü kıl çadırları hakkında her İnsan bilgi sahibi değildir. Sırandan bir çadır gibi bakarsanız yanılırsınız. Kıldan yapılan çadırlar her türlü hava şartlarına karşı dizayn edilmiştir. Yağmurdan, kardan, doludan sıcak havalardan etkilenmez. Yıllardan beri bu yönüyle insanlar tarafından tercih edilmiştir. Otağ çadırlarının ömrünün uzun olduğunu söyleyebiliriz.

Otağ Çadırları Neden Tercih Edilir?

Keçi kılından yapılan çadırlar doğal malzemeleri üretilir. Çadırlar dokunurken sık dokunması gerekir.  Eğer doğru şekilde dokunulursa  su geçirmez hale gelir ve yağmurlu  havalarda içeriye sızıntı yapmaz. Kötü hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Eskiyen bölümlerini ise tamir edebilme olanağı vardır. Kurulumu çok kolaydır. Taşınabilmesi yine oldukça basittir. Fazla alan kaplamadığı için istenilen yere rahatça götürülebilmektedir. Zaten bu yönüyle tarih boyunca göçebe hayatın bir parçası olmuştur. Bu gibi nedenlerden dolayı Otağ çadırı tercih edilmektedir.

Ferrino Meteora 4 Aile Çadırı

Otağ Çadırı Nasıl Alınır?

Günümüzde otağ çadırı üreten birçok firma yer almaktadır. Otağ çadırı istanbul firması olarak bu sektörde uzun yıllardır yer almaktayız. Alanında uzman personellerimiz ile sektörün en iyisiyiz. Ülkemizde Akdeniz bölgesinde, güney kesimlerde yaygın olarak kullanılsa da ülkenin her yerinde birçok insan otağ çadırı kullanmaktadır.

Otağ çadırı fiyatları değişkenlik göstermektedir. Çünkü standart olmayıp genel de özel tasarımlardır. Müşterilerin isteğine, zevkine ve ihtiyaçlarına göre dizayn edilmektedir. Bu yönüyle farklı fiyatlar çıkabilmektedir. Ancak piyasa şartlarına bakıldığında firmamız en uygun fiyatlar vermektedir.

Sadece satın almak suretiyle değil aynı zamanda otağ çadırı firmamız tarafından kiralık olarak da verilmektedir. Genelde fuar alanlarında kullanılan ya da çeşitli organizasyon şirketleri tarafından kısa süren etkinliklerde kullanılır. Diğer çadırlara göre daha süslü ve daha renklidir.

Çadır fiyatları aynı zaman da kalitesine göre de fiyatları değişmektedir. İpin kalitesi, malzemelerin kalitesi fiyatları belirlemektedir.

Otağ Çadırının Avantajları Nelerdir?

Otağ çadırının en büyük avantajı kurulumunun çok basit olmasıdır. Birkaç pratikten sonra kolayca kurabilirsiniz. İstenilen yere rahatça taşınabilmektedir. Ayrıca fazla alan kaplamaz. Otağ çadırları aynı zamanda otantik bir ortam sağlar. Ev hayatından, şehir hayatından, beton yığınlarından sıkılan insanlar doğal ortamı tercih etmektedir. Yine bu çadırlar kışın üşütmez yazın terletmez diyebiliriz. Su geçirmediği içinde yağmurlu havalardan etkilenmez. Otağ çadırı hakkında her türlü bilgi için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM