İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.028,0000
 • EURO
  $1,0912
 • ALTIN
  $61.032,7900
 • BIST
  $193,3000
Negatif Basınçlı Sedye istanbul

Negatif Basınçlı Sedye istanbul

Ülkemize ve dünyada şu anda coronavirüs salgını artmış bir durumdadır. Korona virüs boğazda kuruluk ile başlayan ve daha sonra ciğerlere inen ve bazen ölümle sonuçlanan ciddi bir salgındır. Dünyada ve Türkiye’de birçok coronavirüs vakası ölüm ile sonuçlanmaktadır. Bu tarz bir salgından korunabilmek için izole yaşam gerekmektedir. Tüm dünyada ve ülkemizde uzmanlar izole bir şekilde Karantina […]

Ülkemize ve dünyada şu anda coronavirüs salgını artmış bir durumdadır. Korona virüs boğazda kuruluk ile başlayan ve daha sonra ciğerlere inen ve bazen ölümle sonuçlanan ciddi bir salgındır. Dünyada ve Türkiye’de birçok coronavirüs vakası ölüm ile sonuçlanmaktadır. Bu tarz bir salgından korunabilmek için izole yaşam gerekmektedir. Tüm dünyada ve ülkemizde uzmanlar izole bir şekilde Karantina altında yaşamanın ve bir süre dikkat etmenin korona virüsten kurtulabilmek için oldukça etkili bir yöntem olduğunu anlatmaktadır. Her alanda izole yaşayabilmek için çalışma saatleri, dışarıda dolaşma durumları tamamen kontrol altına alınmış bir durumdadır.

Eğer izole yaşama dikkat edilmez ise havayolu ile bulaşan corona salgını vaka sayısında ciddi artışa sebep olabilir. Corona virüs gibi salgınlarda izole yaşam hastane ortamları için de gereklidir. Aksi takdirde hastanedeki sağlık çalışanları ve diğer hastalar arasında bu virüsün hızlı bir şekilde yayılması mümkündür. Tam da bu sebeple hastanelerde kullanılacak olan ekipmanlar gerekli izole bir şekilde tedavi şeklini gerçekleştirebilecek ekipmanlar olmalıdır.

İzolasyonlu Sedyeler

Özellikle hastaların sevkleri sırasında ve hastanede bulundukları zamanlarda kullanılan sedyelerin de izolasyonlu olması gerekmektedir. İzolasyonlu olmadığı durumda ise hastalığın hızlı bir şekilde yayılmasına ortam hazırlanmış olmaktadır. Bu sebeple de negatif basınçlı sedyeler üretilmiştir. İlk olarak negatif basınçlı sedyeler Ebola virüsünde kullanılmaya başlamıştır. Bu sedyeler hastanın dış dünya ile iletişimini keserek hastalığın yayılmasına engelleyecek özellikte tasarlanmıştır. Corona virüs gibi hızlı bir şekilde salgına dönüşen hastalıklarda izolasyonlu sedye kullanımına önem göstermek gerekmektedir.

Firmamız negatif basınçlı sedye istanbul bu özel sedyenin üretimini yaptığı gibi bunun dışında diğer tüm sedyelerin de üretimini gerçekleştirilen başarılı bir firmadır. Firmamız en sık kullanılan adi sedye üretimi konusunda da kaliteli malzemeleri ile hizmet vermektedir. Ayrıca kızaklı, kızaksız, tekerlekli teleskopik sedye üretimi ve dağıtımı konusunda da hizmet vermekteyiz. Üretim yerlerimiz tüm sedyelerin en kaliteli şekilde üretileceği bir düzenlemeye sahiptir. Üstün kalitede üretmiş olduğumuz sedyeleri müşterilerimizin hizmetine sunmaktan mutluluk duymaktayız.

Sedye Nedir?

Hastaların bir yerden başka bir yere taşınmasını sağlayan araçlara sedye denilmektedir. İlk dönemlerde sedyeler iki tahta çubuk arasında bir bez gerilerek kullanılırken teknolojinin gelişmesi ile sedye üretiminde de farklı teknikler kullanılmaya başlamıştır. Günümüzde birçok farklı sedye türü bulunmaktadır. Ambulanslarda kullanırız sedye türleri ile ambulansa taşınma sırasında kullanılan sedye türleri birbirinden farklar göstermektedir. Ambulansa taşınma konusunda ve ambulanstan hastaneye hasta taşıma konusunda kullanılan sedyeler günümüzde tekerlekli sedyeler olmuştur. Sedyenin tekerlekli olması hem hastanın güvenli Hem de hızlı bir şekilde hastaneye veya ambulansa taşınmasını sağladığı için oldukça kullanışlıdır.

Bunun dışında kullanılan kızaklı, kızaksız, izolasyonlu ve daha pek çok farklı sedye türü bulunmaktadır. Firmamız tüm sedyelerin üretimini gerçekleştirdiği gibi üstün özellikli sedye üretimlerini de gerçekleştirmektedir. Negatif basınçlı sedye istanbul olarak üretmiş olduğumuz sedyelerde en üstün kaliteyi gözetmekteyiz.

İzolasyonlu Sedye Özelikleri Nelerdir?

İzolasyonlu sedye yani negatif basınçlı sedye hastanın taşımış olduğu virüsün yayılmasını engelleyecek şekilde düzenlenmiştir. Bu sedyelerin iç kısımları negatif basınç ile hastanın soluk alıp vermesi sırasındaki havayı koruma altına almıştır. Bu sedyenin her tarafı kapalı bir şekilde üretilmektedir. Hasta nefes alıp verdiği sırada Hepa Filtre sayesinde soluduğu hava dışarıya temizlenerek aktarılmaktadır. Böylece hastanın nefesinde bulunacak olan virüsün dış dünya ile bağlantısı kesilmektedir. Özellikle hastaların sevki sırasında bu sedyelerden faydalanmak gerekmektedir. İzolasyonlu sedyeye hasta yerleştirilirken bütün düzenlemeleri yapılarak yerleştirilip sedye kapatılmalıdır. Böylece hastanın nefesinde bulunacak olan virüsünün dış dünya ile bağlantısı kesilmektedir. Herhangi bir müdahalenin gerekli olduğu durumlarda ise sedyenin etrafında bulunan kol açıklarından hastaya müdahale edilebilmektedir.

Bu açıklardan sağlık çalışanları gerekli olan izolasyonu sağladıktan sonra içeriye müdahale edebilirler. Güvenli bir şekilde hastalar hastaneye izolasyonlu yani negatif basınçlı sedyeler ile taşınabilmektedirler. Böylelikle hastaların dış dünyaya taşımış oldukları virüsü yaymaları neredeyse imkânsız hale gelmektedir. İzolasyon bulaşıcı hastalıklarda en dikkat edilmesi gereken durumdur.

Negatif Basınçlı Sedye Üretimi

Negatif basınçlı sedye ve diğer tüm sağlık ekipmanların üretilmesi konusunda Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu standartları kullanarak üretim gerçekleştirmekteyiz. Bu sedyelerin hasta taşınması sırasında kolaylık sağlayabilecek bütün aparatları sedye üretimi sırasında monte edilmektedir. Ayrıca firmamız izolasyonu sedye üretirken Hepa filtresi ve diğer tüm aparatların da En üstün kalitedeki malzemeleri kullanmaktadır.

Böylelikle Satın almış olduğunuz sedyeleri uzun süreli olarak kullanımınızı sağlayabilirsiniz. Firmamız sedye ile ilgili oluşabilecek sorunların bakımları sırasında da sizlere hizmet vermektedir. Sağlık ve insanlık Her şeyden önce olduğu için firmamız üretim amacında kaliteyi ve güveni ön planda tutarak bir üretim gerçekleştirmektedir. Sizlerde güvenerek negatif basınçlı sedye satın alacağınız zaman bizlerle iletişime geçebilirsiniz

Fiyatlarımız

Negatif Basınçlı Sedye istanbul olarak ülkemiz ve dünyanın içinden geçmiş olduğu bu zorlu süreçte sizlere en uygun fiyatı sağlamaktayız. İhtiyacı olan hastanelerimizin talep ettikleri sayıda sedye üretimini gerçekleştirerek hızlı bir şekilde teslimatını yapmaktayız. Firmamız diğer tüm sedyelerin üretimlerinde gerçekleştirmektedir. Eğer herhangi bir sedye ile ilgili ihtiyacınız var ise online internet sitemizden veya irtibat numaralarımızdan iletişime geçerek yardım alabilirsiniz. İstediğiniz boyutlarda özelliklerden Sedye üretimi gerçekleştirerek hızlı bir şekilde teslimatını gerçekleştiren firmamız özverili çalışmaları ile beraber kaliteli hizmet sunmanın garantisinde vermektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM