İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.112,0000
 • EURO
  $1,1479
 • ALTIN
  $66.397,5800
 • BIST
  $207,1000
Mimari Çadırlar istanbul

Mimari Çadırlar istanbul

Mimari çadırlar istanbul ve ilçelerine hizmet götüren firmaların başında gelmekteyiz. Branda ve tente üretiminde kaliteli malzeme kullanımı oldukça önem taşımaktadır. Gerek brandaları gerekse de tenteleri yaşamın pek çok alanında görmek mümkündür. Brandaları en çok malzeme taşırken ve muhafaza maksatlı kullanımını görmek mümkündür. Ülke içerisinde ya da ülkeler arası ticarette her türlü malzemenin taşınmasında branda kullanımı yaygındır. […]

Mimari çadırlar istanbul ve ilçelerine hizmet götüren firmaların başında gelmekteyiz. Branda ve tente üretiminde kaliteli malzeme kullanımı oldukça önem taşımaktadır. Gerek brandaları gerekse de tenteleri yaşamın pek çok alanında görmek mümkündür. Brandaları en çok malzeme taşırken ve muhafaza maksatlı kullanımını görmek mümkündür. Ülke içerisinde ya da ülkeler arası ticarette her türlü malzemenin taşınmasında branda kullanımı yaygındır. Gıda malzemelerinin taşınmasında nakliye aracı üzerinde branda serilmesi söz konusu olmaktadır. Farklı iklimlere sahip olan bölgelerden geçerken, değişik iklim koşullarında kalın branda kullanımı son derece önem taşımaktadır. Brandaların, güneş ışınlarını geçirmemesi, nem ve rutubeti içeriye iletmemesi de önemli hususlar arasındadır. Ürünlerin depolamasında, serilip, kurutulmasında da uygun özellikte brandaların kullanımı önem taşımaktadır. Firmamız, branda ve tente satışında kaliteli hizmet sunan firmaların başında gelmektedir. Tenteler arasında en çok kullanılan türler içerisinde mimari çadırlar gelmektedir.

Mimari Çadırların Kullanım Alanları

Mimari çadırlar istanbul ve semtlerinde en çok kullanılan tente türleri arasındadır. Mimari çadırların kullanım alanları oldukça fazladır. Herhangi bir etkinlik ve fuar organizasyonunda mimari çadırların yaygın olarak kullanımını görmek mümkündür Bazı restoren ve büyük kafelerde de germe çadır şeklinde dekoratif tasarımları öne çıkmaktadır. Asma gergi çadırları ise açık hava faaliyetlerinde görmek mümkündür. Panayır amaçlı alanlarda kurulan sergilerin üzerinde kullanılmaktadır. Açıkhava düğünleri, kır organizasyonları, şirket kahvaltıları gibi faaliyetlerde de gergili çadır türlerini görmek mümkündür. Hizmet alacak olan kişinin zevkine göre çadırların renk ve modelleri değişim göstermektedir. Büyük sirk ve fuarlarda ya da etkinlik alanlarında çadırların kullanımını sıklıkla görmek mümkündür. Yüksek tavanlı olan bu tür çadırlar, istenilen büyüklükte geniş metrekarelere de sahip olabilecektir.

Çadır Tente Türleri Nelerdir?

Mimari çadırlar istanbul ve civarında çok fazla talep gören tente türleri içerisindedir. Bunun en önemli nedeni, korunaklı olması ve çok fazla alanda kullanılabilecek fonksiyona sahip olmasıdır. Fuar çadırları, şantiyeler için yapılan çadırlar, kamelyalar, afet çadırları, kış bahçeleri, sıklıkla kullanılan çadır tenteler içerisindedir. Ayrıca, korunaklı şemsiye çadırları da bu gruba sokmak mümkündür. Geniş yapıları sayesinde rüzgara dayanıklı olan bu tasarımlar, yazlık yerlerde en çok kullanılan korunaklı muhafazalardır. Güneşten koruduğu gibi rüzgara karşı da korunaklıdır.

Her Alanda Kullanılan Çadır Tenteler

Mimari çadırlar istanbul içerisinde, seralarda, spor tesislerinde de görmek mümkündür. Bu çadır tenteler, tavan yükseklikleri ve alan büyüklükleri bakımından da farklılıklar göstermektedir. Çadır tenteler içerisinde son sistem teknolojiyi  kullanmak için her türlü teçhizat ta monte edilebilir. Fantüp denilen çadır türleri ise en çok inşaat alanlarında kullanılır. Kazı yapılan alanlarda gerekli olan havalandırma sistemi için kullanılmaktadır. Bu çadır türleri içerisinde mimari açıdan en çok kullanılanlar arasında asma gergi çadırlar, ilk sıralarda yer alacaktır. Çadırların ortam ısısını iletmemesi, içerinin ısısını muhafaza etmesi de kullanılması için önemli unsurlar arasındadır. Kar, yağmur gibi olumsuz hava koşullarını yansıtmaması nedeni ile sıkça kullanılırlar

Tentelerin Kullanım Alanları

Mimari çadırlar istanbul içerisinde son dönemlerde kullanım alanları oldukça artmıştır. Bunun en önemli nedeni, nem ve rutubeti iletmemesi ve yazın sıcaktan içeriyi korumasıdır. Tenteler arasında, körüklü tenteler, sabit tenteler, mafsallı tenteler ile kamelya ve kış bahçeleri de geniş yer tutmaktadır. Tenteler arasında kafe ve lokantalarda en çok tercih edilenler, körüklü tenteler olmaktadır. Kolay kullanılan mekanizmaları olan bu tenteler, şık görünümleri nedeni ile de tercih edilecektir. Bahçe kullanımından yaz ve kış istifade etmek isteyenler için de kış bahçeleri ve kamelyalar en çok tercih görecek tente türleri içerisindedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM