İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.110,9900
 • EURO
  $1,1463
 • ALTIN
  $66.526,7000
 • BIST
  $207,3000
Membran Branda Fiyatları

Membran Branda Fiyatları

Membran branda fiyatları brandanın formatına göre farklılık gösterebilir çünkü membran brandalar çok geniş şekillerde imal edilebiliyor. Membran brandalar diğer adıyla asma germe brandalar polimerden oluşan plastikler ve su geçirmez malzemeler ile üretilen ve taşıyıcı aparatlar ile desteklenerek kullanılan brandalardır. Sudan korunma veya yalıtım amacıyla kullanılan asma germe brandalar yerçekimi kuvvetinin tersine öngörme kuvvetine göre imal edilirler. […]

Membran branda fiyatları brandanın formatına göre farklılık gösterebilir çünkü membran brandalar çok geniş şekillerde imal edilebiliyor. Membran brandalar diğer adıyla asma germe brandalar polimerden oluşan plastikler ve su geçirmez malzemeler ile üretilen ve taşıyıcı aparatlar ile desteklenerek kullanılan brandalardır. Sudan korunma veya yalıtım amacıyla kullanılan asma germe brandalar yerçekimi kuvvetinin tersine öngörme kuvvetine göre imal edilirler. Bunun anlamı basınçtan değil asimetrik çekme kuvvetinden yararlanmalarıdır. Bu sayede membran brandalar taşıyıcı ve örtücü özelliği sahip olurlar.

Membran Brandalar Nasıl Yapılır?

Membran branda fiyatları brandanın şekline de bağlı olarak değişir. Asma germe brandalar, demir aksamlar kullanılarak üretilir. Üçgen, kare veya asimetrik şekillerle kullanıldığı mekâna mimari bir görünüm sağlar. Köşelere direkler konularak veya beton plakalar kullanılarak membran çelik halatlar yardımıyla branda gerdirilir. Demonte olarak üretilen bu membran sistemleri geniş bir gölge alanı sağlar.

Satış sonrası hizmetler – khayyal

Membran Brandalar Nasıl Birleştirilir?

Membran branda fiyatları membran brandaların birleştirilme şeklinden de etkilenir. Membran sistemleri kurulurken farklı birleştirme şekillerinden yararlanılır. Bunlar mekanik birleştirme, ısı kaynaklı birleştirme, yüksek frekanslı birleştirme ve dikişli birleştirme olarak dörde ayrılır. Isı kaynaklı birleşimde membran brandaya ısı uygulanarak birleştirilir. Bu birleştirme modelinde önemli olan membran brandanın erime ısısının iyi bilinmesidir.

Bir diğer birleştirme şekli olan yüksek frekanslı birleşimde ise membran brandalara kaynak işlemi uygulanarak malzemelerin moleküllerinin birbirlerine nüfuz etmesi sağlanır ve birleştirme işlemi yapılır. Mekanik birleşim büyük ve geniş alanlarda tercih edilen ve monte edilmekle yapılan birleştirme işlemidir. Son olarak dikişli birleştirmede ise PVC’den oluşan polyester kumaşlı brandaların dikilmesi ile birleştirilir ve bu birleştirme şekli en çok kullanılan şekildir.

Membran Brandaların Özellikleri

Asma germe brandalar mimari bir çalışmadır ve bu brandalar üretilirken kullanılan kumaşlar Avrupa kumaşıdır. Membran sistemlerinde önemli olan demir çubuklara brandanın özel ölçüde ve şekilde yapılarak giydirmesinin yapılmasıdır. Membran sistemler sınırsız alanlar yaratmak için kullanılır ve bu brandalar özel kumaşlar kullanılarak üretilir.

Fransa’dan ithal edilen özel kumaşlar ile yapılan membran sistemlerinin metrekareye düşen ağırlığı yaklaşık 900 gram ile 1150 gram arasındadır. Membran sistemleri kurulurken kurulacak alana göre farklı ürünler seçilebilir. Burada önemli olan bu sistem kurulmadan önce projelendirilmesidir. Asma germe brandaların teknik özelliklerine bakıldığında brandaların havada kalmasını sağlayacak demir çubuk veya direkler paslanmaz özelliktedir ve iyi montaj edilmelidir. Brandanın gerdirilmesi için kullanılan gergi malzemeleri de paslanmaz ve galvaniz özelliktedir.

Membran sistemlerde kullanılan kumaşlar PVC kumaştır ve bu kumaşlar ithal olmakla beraber bahsedildiği gibi 900 gramdır. Son olarak membran sistemlerinde kullanılan brandalarda kullanılan boyalar galvaniz boya veya elektrostatik toz boyalardır.

Asma Germe Branda Fiyatları

Asma germe brandaların fiyatlarını en fazla etkileyen şey birleşim şekilleridir. Farklı tekniklerle birleştirilen asma germe brandaların montajı ve gerdirilmesi özel bir işçilik gerektiriyor. Aynı zamanda sınırsız bir alan vadeden asma germe brandaların genişliği ne kadar fazla olursa fiyat da o kadar artacaktır. Bu kadar geniş bir gölgelik sunması sebebiyle diğer branda şekillerine göre daha maliyetlidir. Asma germe brandalarda fiyatı etkileyen bir diğer faktör ise hem brandanın yapımında hem de montaj ve germe işlemlerinde kullanılan malzemelerdir.

Brandanın havada kalması için kullanılan direklerin özellikleri, branda üretilirken kullanılan kumaş ve boyalar gibi unsurlar asma germe brandanın fiyatına doğrudan etki edecektir. Özellikle ithal kumaşlardan elde edilen asma germe brandaların kumaşları diğer brandalara göre daha kaliteli ve dayanıklı olduğundan ek bir maliyeti beraberinde getirebilir. Ayrıca membran sistemlerinde montaj da ekstra masraf olabilir çünkü montaj yapılırken proje yardımıyla çalışılmalıdır ve bu uzman kişiler tarafından yapılabilir.

Tente Sistemleri - Prime Tente

Membran Sistemleri Kurulmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Membran sistemleri kurulmadan önce kullanılacak alan iyi belirlenmeli ve brandanın genişliğinin ne kadar olacağına bu doğrultuda karar verilmelidir. Brandalar yaptırılırken hangi boyanın ve hangi kumaşın kullanılacağına karar verilirken membran sistemlerinin nerede kullanılacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca montajı yapılmadan önce bir proje çizilmeli ve bunun üzerinden gidilmelidir.

Montaj sırasında membran sistemlerini birleştirme şekillerinden hangisinin yapılacağına da karar verilmiş olmalıdır. Membran branda fiyatları hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM