İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $2.788,7500
 • EURO
  $0,7208
 • ALTIN
  $38.939,3200
 • BIST
  $140,7900
Maltepe Branda Tente

Maltepe Branda Tente

Maltepe branda tente farklı tipteki iplerden kumaşlar dokuyarak brandalar elde ediliyor. Bu brandaların bazıları tente yapımında da kullanılır. Brandalar otomotiv, tekstil, inşaat gibi sektörlerde kullanılırken tenteler kafe ve restoran gibi işyerlerinde kullanılıyor. Branda ve tentelerin kullanım alanları çok geniş olmakla birlikte farklı amaçlarla da kullanılabiliyor. Branda ve tentenin ortak kullanım amacı kötü hava koşullarında oluşan yağmur, […]

Maltepe branda tente farklı tipteki iplerden kumaşlar dokuyarak brandalar elde ediliyor. Bu brandaların bazıları tente yapımında da kullanılır. Brandalar otomotiv, tekstil, inşaat gibi sektörlerde kullanılırken tenteler kafe ve restoran gibi işyerlerinde kullanılıyor. Branda ve tentelerin kullanım alanları çok geniş olmakla birlikte farklı amaçlarla da kullanılabiliyor.

Branda ve tentenin ortak kullanım amacı kötü hava koşullarında oluşan yağmur, kar ve dolu gibi hava olaylarından veya güneşten korunmaktır. Branda ve tenteler kullanıldığı alanın yağmurda ıslanmasını veya dolunun zarar vermesini engelliyor. Güneşten korunmak için de kullanılan branda ve tenteler de gölgelik görevi görüyor. Birçok farklı fonksiyonlara sahip tenteler farklı malzemelerden üretilen brandalardan veya farklı ürünlerden üretiliyor.

İzmir Mafsallı Tente Fiyatları - Otomatik Tente Modelleri

Branda Çeşitleri

Maltepe branda tente işletmelerin ve evlerinde kullanacak kişilerin ihtiyaçlarına yönelik çalışıyor. İstenilen boyutlarda ve özelliklerde üretilen brandalar işyerlerinin açık ve kapalı alanlarında veya dükkanların önlerinde, evlerin bahçe ve balkon gibi açık alanlarında kullanılıyor. Bazı işletmeler reklam ve tanıtım amacıyla branda ve tentelerin üzerlerine baskı yaptırabiliyorlar. Brandalar genel olarak kullanıldıkları sektörlere göre sınıflandırılıyor.

Bunlar inşaat yapı malzemeleri koruma brandası, tekstillerde kullanılan taşıma torbası brandaları, asma germe brandaları, çadır brandaları, bahçe ve plaj şemsiyelerinde kullanılan brandalar, mobilya koruma brandaları, fındık toplama brandaları olarak sayılabilir. İnşaatlarda yapı malzemelerini korumak için örtülen brandalar fındık toplama yerlerinde toplama aracı olarak da kullanılıyor. Asma germe brandalar ise membran sistemler olarak geçiyor.

Bunun yanında bazı şantiye çadırlarında, depo çadırlarında veya yemek çadırlarında brandalar kullanılabiliyor. Şemsiyeler yapılırken de brandalardan yararlanılıyor. Aynı zamanda uzun süre boş bırakılan evlerde toz oluşmaması için mobilyaların üzerine konulan brandalar mobilya koruma brandaları olarak biliniyor. Özellikle kötü hava koşullarında kullanılan otomotiv sektöründe kullanılan brandalar arabaların üzerlerine örtülerek koruma sağlanıyor.

Branda Yapımında Kullanılan Kumaşlar

Maltepe branda tente yaparken farklı tipteki ve kalitedeki kumaşlardan yararlanılıyor. Bu kumaşların en fazla kullanılanı polyester kumaşlardır ve bunlar çok kalın iplerden dokunan ağır kumaşlar olarak bilinir. Genellikle inşaatlarda kullanılan brandalar bu kumaşlarla yapılır. İnşaat sektöründeki brandalar yapılırken ise jüt kumaşlar kullanılmaktadır. Diğer kumaş çeşitlerine akrilik branda kumaşları, pilsa branda kumaşları, çadır bezleri örnek verilebilir.

Kullanılan kumaşlar su geçiren veya geçirmeyen özellikte olabilir bu alan kişinin isteğine bağlı olarak kullanılır. Bunun yanında ışık geçirmeyen veya yanmayan kumaş çeşitlerinden da brandalar yapılabilir.

Tente Çeşitleri

Tentelerin çoğu brandalardan elde edilir. Ancak bazı istisnalar vardır. Bunlara pergola tenteleri örnek verebiliriz. Pergola tenteler genellikle ahşap kullanılarak yapılan ve teras ve balkon gibi yerlerde kullanılan tente modelidir. Diğer tente modellerini mafsallı tenteler, körüklü tenteler, kasetli tenteler, motorlu tenteler, sabit tenteler, manuel tenteler, otomatik tenteler, çift açılır tenteler, raylı tenteler, karpuz tenteler olarak ayırabiliriz.

Tente Kullanım Alanları

Körüklü tenteler yönlerinin ayarlanabildiği tentelerdir ve genellikle kafe, restoran gibi yerlerde kullanılır. Sabit tenteler dükkânların ön kısımlarında kullanılırken balkonlarda da tercih edilebilir. Mafsallı tenteler eklem şeklindeki görüntüsüyle işyerlerini şık bir görünüme kavuşturur. Kasetli tenteler ise tente modelleri arasında en fazla tercih edilen modellerden biridir çünkü görünümleri sade ve kullanımları kolaydır. Motorlu tenteler tek tuşla açılıp kapanabilirken manuel tenteler ise elle açılıp kapatılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Çift açılır tenteler her iki tarafa da uzatılabilen türdendir ve kullanıldıkları alanı daraltmazlar. Son olarak raylı tentelerin ise özellikle kış bahçelerinde kullanıldığı görülür.

Pergola sistemleri i̇zmir tente sistemleri klasik | homify

Branda ve Tente Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Branda ve tente alınması gerekiyorsa ilk olarak neden alındığı ve nerede kullanılacağı belirlenmelidir. Çünkü çok farklı modellerde branda ve tenteler mevcuttur ve bu modeller amaca yönelik üretiliyor. Kullanacağınız alanın görünümüne göre de seçeceğiniz tente modeli mekanla uyumlu olmalıdır. Aynı zamanda mekânın boyutu da branda ve tente seçmede önemli rol oynar. Tentelerin manuel veya otomatik olduğunu söylemiştik. Kullanılacağı mekâna göre tercih edilecek olan bu tente modelleri, alan darsa manuel olanı alan genişse ve hareket edecek alan fazlaysa manuel olanları tercih edilebilir. Branda ve tentelerin renkleri, kullanılan malzemeler, boyutları ve şekilleri fiyatı doğrudan etkileyecektir. Branda ve tenteler hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM