İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.112,0000
 • EURO
  $1,1479
 • ALTIN
  $66.397,5800
 • BIST
  $207,1000
Mafsallı Tente

Mafsallı Tente

Tente sistemleri günümüzde dünyanın her yerinde kullanımı son derece popüler olan araçlardır. Peki nedir tente sistemlerin popüler olmasının sebebi? Öncelikle tente kelimesinin ne anlama geldiğine bakalım. İtalyanca bir kelime olan tente, Türkçe ’de gölge demektir.  Tente sistemleri, kafe, kafeterya, restoran, pastane, mağaza, butik gibi işletmeleri ve evlerin teras, pencere, veranda, balkon ve bahçelerini güneş ışıkları, […]

Tente sistemleri günümüzde dünyanın her yerinde kullanımı son derece popüler olan araçlardır. Peki nedir tente sistemlerin popüler olmasının sebebi? Öncelikle tente kelimesinin ne anlama geldiğine bakalım. İtalyanca bir kelime olan tente, Türkçe ’de gölge demektir.  Tente sistemleri, kafe, kafeterya, restoran, pastane, mağaza, butik gibi işletmeleri ve evlerin teras, pencere, veranda, balkon ve bahçelerini güneş ışıkları, yağmur, kar, fırtına gibi dış etkilerden korurlar.

Tente sistemlerinin birçok çeşidi bulunur. Bunlar: mafsallı tente, çift açılır tente, pergola tente, motorlu tente, körüklü tente, sabit dekoratif tente, kasetli tente olarak sıralanabilir. Bir tür tente sistemi çeşidi olan mafsallı tente sistemleri, kullanımı en yaygın tente çeşitlerindendir. Mafsal kelimesinin anlamı eklem demektir. Mafsallı tente ise bu mafsal yapısı sayesinde açılır kapanır özelliğe sahip olurlar.

Çift Açılır Tente | Şehzade Branda – Tente – Çadır (Görüntüler ile) | Lokantalar, Açık hava, Çift

Mafsallı Tente Özellikleri

En çok tercih edilen tente çeşitlerinden olan mafsallı tenteler, birçok özelliğe sahiptir. Mafsal, kelime anlamıyla eklem demektir. Hepimizin bildiği gibi eklemler, vücudumuzdaki kemikleri birleşimini sağlayarak, düzenli bir şekilde hareket etmemizi sağlarlar. Mafsallı tenteler de aynı eklemler gibi işlevlerini yerine getirirler.

Mafsal, birbirinden farklı parçaların birbirine geçirilmesini sağlar. Böylece mekanizma pratik bir şekilde açılıp kapatılır ve hareket ettirilir. Bu özellikleri sebebiyle, mafsallı tentelere çevrime kollu tente de denir. Mafsallı tente sistemleri arzu edildiğinde açılıp arzu edildiğinde kapatılabilirler. Bu nedenle çok fazla yer kaplamazlar.

Mafsallı tenteler genellikle alüminyum malzemelerden üretilirler. Bu nedenle son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdürler. Mafsallı tente sistemlerinin kumaşları renk renk ve desen desen olabilir. Böylece bulunduğu ortamı renklendirip daha dekoratif bir görünüm elde edilmesine katkı sağlarlar.

Mafsallı Tente Kullanım Alanları

Mafsallı tente sistemleri, günümüzde en fazla kullanım alanına sahip olan tente sistemlerindendir. Son yıllarda, teknolojinin gelişmesiyle birlikte mafsallı tente üretiminde modern teknikler uygulanmaya başlandı. Böylece çeşit çeşit mafsallı tente elde ediliyor. Bunların bir sonucu olarak da hem çeşitli işletmelerde hem de evlerde mafsallı tente kullanımı daha da yaygınlaştı.

Bulunduğu ortamı güneş ışınları, yağmur, kar, rüzgâr gibi hava olaylarından koruyan mafsallı tente sistemleri, en çok kullanılan tente sistemlerindendir. Mafsallı tenteler genellikle küçük işletmeler tarafından tercih edilir. Bunlara örnek olarak küçük kafe, mağaza, butik, restoran verilebilir. Bunun yanı sıra ev tipi mafsallı tenteler de evlerin teraslarında, balkonlarında, bahçelerinde de kullanılır. Mafsallı tente sistemleri ilk üretildiği zamanlarda dar bir kullanım alanına sahipti. Ancak gelişen üretim teknikleri ile birlikte günümüzde hemen hemen her alanda kullanılabilir hale gelmişlerdir.

Mafsallı Tente Avantajları

Mafsallı tentelerin kullanım alanı oldukça geniştir ve bu alanlara oldukça fazla avantaj kazandırırlar.  Öncelikle bulunduğu ortamı güneş ışınları, yağmur, kar, fırtına, rüzgar gibi hava olaylarından korurlar. Böylece daha konforlu ve daha güvenli bir ortam sağlarlar. Mafsallı tenteler açılır kapanır özellikte oldukları için, sabit tente modellerine daha çok avantaja sahip tentelerdir. 150-300 cm arası ileri açılabilirler ve gerektiğinde de kapatılabilir. Açılır kapanır özellikleri bulunduğu için oldukça pratik bir kullanıma sahiptir. Ayrıca temizlik ve bakımları da oldukça kolay bir şekilde yerine getirilir. Mafsallı tente sistemleri, dayanıklı alüminyum malzemelerden üretildikleri için kullanım ömürleri son derece uzundur. Bunun yanı sıra, kullanıldığı ortamın daha modern ve daha dekoratif bir görünmesine katkı sağlarken güvenli bir ortamın oluşmasında da etkilidirler. Ayrıca son derece ergonomik özelliklere sahip mafsallı tente sistemleri, birçok tente çeşidine göre daha ekonomiktir.

Mafsallı Tente Çeşitleri

Mafsallı tente sistemleri, arzu edildiğinde bazı özellikler eklenerek üretilebilirler. Klasik mafsallı tente sistemlerinin motorlu olarak üretilmesi de mümkündür. Bu sayede kullanımı daha kolay ve konforlu hale getirilir. Ayrıca mafsallı tentelere rüzgâr veya güneş sensörü de eklenebilir. Böylece mafsallı tente, havanın güneşli ya da rüzgârlı olmasına bağlı olarak bu sensörler aracılığıyla otomatik olarak açılıp kapanabilir.

Maltepe içinde, ikinci el satılık Branda tente Branda tente

Mafsallı Tente Fiyatları

Mafsallı tente sistemleri, çok uzun yıllardır yaygın olan tente sistemleridir. Mafsallı tentelerin fiyatları ise bazı unsurlara bağlı olarak belirlenir. Mafsallı tentenin boyutu, çeşidi kumaşının kalitesi, üretim malzemelerinin dayanıklılığı gibi unsurlar fiyat üzerinde etkilidir. Son derece uygun fiyat aralığında mafsallı tentelere firmamız üzerinden destek alarak ulaşabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM