İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $2.767,0000
 • EURO
  $0,7207
 • ALTIN
  $39.264,5900
 • BIST
  $140,9300
Mafsallı Tente istanbul

Mafsallı Tente istanbul

Mafsallı tente istanbul ve diğer tüm illerde işletmeler tarafından çok fazla tercih ediliyor. Kafe, restoran ve lokanta gibi işletmelerin kapalı oturma alanlarını havalandırmak, açık oturma alanlarını ise ihtiyaç olduğunda kapalı alana dönüştürmek amacıyla mafsallı tenteler tercih ediliyor. Mafsallı tenteler eklem şeklindeki bağlarından dolayı bu isimle anılıyor. Birçok farklı tente modeli var ve mafsallı tentelerin diğer tentelerden […]

Mafsallı tente istanbul ve diğer tüm illerde işletmeler tarafından çok fazla tercih ediliyor. Kafe, restoran ve lokanta gibi işletmelerin kapalı oturma alanlarını havalandırmak, açık oturma alanlarını ise ihtiyaç olduğunda kapalı alana dönüştürmek amacıyla mafsallı tenteler tercih ediliyor. Mafsallı tenteler eklem şeklindeki bağlarından dolayı bu isimle anılıyor. Birçok farklı tente modeli var ve mafsallı tentelerin diğer tentelerden farkı hem güzel görünümlü olması hem de dar alanlarda kullanılabilir olmasıdır. Bu tente modeli işyerleri dışında evin farklı bölümlerinde de kullanılıyor.

Mafsallı Tente Fiyatları

Mafsallı tente istanbul işyerlerinde ve evlerin bahçe, balkon ve teraslarında kullanılan tente modelidir ve fiyatı bu tentenin bazı özelliklerine göre değişebilir. Örneğin manuel tenteler kullanım kolaylığı açısından otomatik tentelerden daha zor kullanılır olsa da evlerde en çok manuel tenteler kullanılıyor. Otomatik tentelerde motor olması sebebiyle veya elektrikle çalışması sebebiyle hem fiyatları hem de maliyetleri yüksek oluyor.

Bütçenize göre karar vereceğiniz mafsallı tente modellerinde fiyatı etkileyen bir diğer unsur ise tenteler yapılırken kullanılan malzemedir. Tenteler yapılırken isteğe göre bez, kumaş, ahşap, cam veya alüminyum kullanılabiliyor. Bu malzemelerden hangisinin kullanıldığına ve kalitelerine göre mafsallı tentelerde fiyatlar oynayabiliyor. Özellikle işletmeler masraftan kaçınmayarak işyerleri için en uygun olan modeli ve estetik açıdan en güzel görüneni almayı tercih ediyorlar. Mafsallı tentelerin uzun ömürlü olabilmesi için yüksek fiyatlar göz ardı ediliyor.

Mafsallı Tente Kullanım Alanları

Mafsallı tente istanbul ve diğer illerde hem işyerlerinde hem de evlerin açık alanlarında kendisine yer buluyor. Hazır olarak alınabilen veya özel olarak yaptırılabilen mafsallı tenteler eklem şeklindeki görüntüsüyle işyerlerinde müşterilerin ilgisini çekiyor. Özellikle lokanta ve kafe gibi yerlerin açık alanlarında yağmur, kar ve doludan korunmak için veya yaz aylarında güneşten gelen zararlı UV ışınlarını engellemek için mafsallı tenteler tercih edilebiliyor.

Bunun dışında evlerin balkon, teras ve bahçe gibi oturma alanlarında da mafsallı tenteler çok fazla görülüyor. Çünkü insanlar bu alanları sadece oturmak için değil başka aktiviteler ve ihtiyaçları için kullanıyorlar. Örneğin kış aylarında da balkon ve teraslar çamaşır kurutma yerleri olarak kullanılabiliyor. Bunun için de kış aylarında bu yerlerin kuru kalmasını sağlamak ve kullanılabilir kılmak için tenteler tercih ediliyor. Bahçelerde yaz kış oturabilmek tentelerle mümkün oluyor. Dükkanların önlerinde de kullanılan mafsallı tenteleri büfelerin önlerinde de görebiliyoruz.

Mafsallı Tente Kullanmanın Avantajları

Mafsallı tenteler kullanıcılarına birçok avantaj sağlıyor. Bu avantajlardan biri yukarıda da bahsettiğimiz gibi açık alanların her mevsim kullanılabilir olmasıdır. Aynı zamanda bu alanların dış etkenler sebebiyle zarar görmesi önleniyor. İşletmeler açısından bakılacak olursa, kafe ve restoranlarda müşterileri rahat ettirmek ve ilgilerini çekmek amacıyla mafsallı tenteler tercih ediliyor. Mafsallı tenteler güzel görünümlerinin yanında müşteriler için de konforlu ve güvenli bir ortamın zeminini hazırlıyor.

Dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı koruma sağlayan tenteler, işletmeler tarafından reklam ve tanıtım amaçlı da kullanılıyor. Tentelerin üzerlerine logolarını, sloganlarını veya farklı desenleri bastırarak reklam yapmayı hedefleyen işletmeler, tenteleri yaptırırken bunları da belirtiyorlar.

Mafsallı Tenteler Alınmadan Önce Ne Yapılmalı?

Mafsallı tenteler alınmadan önce kullanılacak alan keşfedilmeli ve mekânın özelliklerine bakılmalıdır. Hem estetik açıdan hem de yapısal olarak uyumlu olan tente modeli tercih edilmelidir. Mafsallı tenteler özellikle dar alanlarda kullanılıyor.

Bunu da göz önüne alarak küçük olan mekanlarınızda kullanacağınız tenteler için mekanların boyutları göz önüne alınarak bu tenteler temin edilmelidir. Duvarların rengine veya dekorasyonuna göre seçeceğiniz tentenizin renginin yanında aynı zamanda tentenin malzemesine de dikkat edilmelidir.

Mafsallı Tente Hangi Malzemelerden Yapılır?

Mafsallı tentelerde ilk olarak gözümüze çarpan şey mafsallarıdır. Mafsal eklem görünümlü bağlardır ve kullanıldığı yerde şık bir görünüm sağlar. Tenteler yapılırken tercihe ve ihtiyaca göre bez, kumaş, ahşap, cam veya alüminyum olanları tercih edilebilir.

Ayrıca işletmeler tarafından reklam ve tanıtım amacıyla kullanılacak olan tentelere desen veya logo yaptırılacağından malzemelerin aşınmaması ve kaliteli olmasına özen gösterilmelidir. Camdan yapılan tenteler bez olanlara göre daha dayanıklı ve daha pahalı olmasına karşın buna karar verirken ihtiyaçlar göz önünde bulundurulmalıdır. Mafsallı tente hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM