İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.028,0000
 • EURO
  $1,0912
 • ALTIN
  $61.032,7900
 • BIST
  $193,3000
Mafsallı Tente

Mafsallı Tente

Tente sistemleri günümüzde dünyanın dört bir yanında kullanımı oldukça yaygın olan araçlardır. Peki, nedir bu tente sistemleri? Öncelikle tente kelimesini inceleyelim. İtalyanca kökenli olan tente kelimesinin Türkçe ’de karşılığı gölge demektir. Tente sistemlerinin ortaya çıkış amacı ise işletmelere ve evlere meteorolojik etkenlere karşı koruma sağlamaktır. Tente sistemleri, kafe, restoran, mağaza, kafeterya, pastane, butik dükkân gibi […]

Tente sistemleri günümüzde dünyanın dört bir yanında kullanımı oldukça yaygın olan araçlardır. Peki, nedir bu tente sistemleri? Öncelikle tente kelimesini inceleyelim. İtalyanca kökenli olan tente kelimesinin Türkçe ’de karşılığı gölge demektir. Tente sistemlerinin ortaya çıkış amacı ise işletmelere ve evlere meteorolojik etkenlere karşı koruma sağlamaktır.

Tente sistemleri, kafe, restoran, mağaza, kafeterya, pastane, butik dükkân gibi işletmeleri ve evlerin pencere, teras, balkon ve bahçelerini yağmur, kar, rüzgâr gibi hava olaylarından korurlar. Tente sistemleri mafsallı tente, pergola tente, çift açılır tente, sabit dekoratif tente, motorlu tente, körüklü tente, kasetli tente gibi birçok çeşide sahiptir.

Bir tür tente sistemi olan mafsallı tente sistemleri, en çok tercih edilen tente çeşitlerindendir. Mafsal kelimesi eklem anlamına gelir. Mafsallı tente bu mafsal yapısı sayesinde açılıp kapanma özelliğine sahiptir.

ÜSTÜNEL TENTE BRANDA ÇADIR

Mafsallı Tente Özellikleri

Tenteler özelliklerine göre birçok çeşide ayrılır. En çok tercih edilen tente çeşitlerinden olan mafsallı tenteler, birçok özellikle bezenmişlerdir. Mafsal, eklem demektir. Eklemler, vücudumuzdaki kemikleri birleştirerek, düzenli bir şekilde hareket etmemize yardım ederler.

Mafsallı tentelerin de çalışma mekanizmaları tıpkı eklemler gibidir. Mafsal yapısı sayesinde parçaların birbirine geçirilmesi sağlanır. Bu sayede mekanizma rahat bir şekilde açılıp kapatılır, hareket ettirilir. Bu özelliklerinden dolayı, mafsallı tentelerin bir diğer adı da çevrime kollu tentedir.

Mafsallı tente sistemleri, gerek görüldüğünde açılıp gerek görüldüğünde kapatılabilirler. Bu sayede çok fazla alan kaplamazlar. Alüminyum malzemelerden üretildikleri için son derece dayanıklıdırlar. Bu sebeple uzun süre kullanılabilirler. Mafsallı tente sistemlerinin kumaşları rengârenk ve desen desen seçilebilir. Böylece kullanıldığı ortamın dekoratif bir görünüş kazanmasına katkı sağlarlar.

Mafsallı Tente Kullanım Alanları

Mafsallı tente sistemleri, günümüzde birden fazla kullanım alanına sahip tente sistemleridir. Son yıllarda hem çeşitli işletmelerde hem de evlerde mafsallı tente kullanımı yaygınlaştı. Kullanıldığı ortamın güneş ışınlarından, yağmurdan, kardan, rüzgârdan etkilenmesini engelleyen mafsallı tente sistemleri en çok tercih edilen tente sistemlerindendir.

Mafsallı tenteler; kafe, restoran, küçük işletmeler, mağaza, butik gibi işletmelerin yanı sıra ev ve benzeri yapıların balkonlarında, teraslarında, bahçelerinde de kullanımına yer verilen tente sistemleridir. Kullanıcılarına son derece rahat ve konforlu bir kullanım sunan mafsallı tente sistemleri ilk ortaya çıktığı zamanlar oldukça dar bir kullanım alanına sahipti. Ancak kattığı bazı avantajlar sebebiyle günümüzde hemen hemen her yerde kullanılabilir hale gelmişlerdir.

Beyza Branda Tente - Brandacı, Tenteci, Çadırcı, istanbul

Mafsallı Tente Avantajları

Kullanım alanı oldukça geniş olan mafsallı tentelerin tercih edilmesinde sunduğu avantajlar son derece etkilidir. Öncelikle kullanıldığı ortamın yağmur, kar, fırtına, rüzgar gibi meteorolojik aktivitelerden korunmasını sağlar. Bu sayede daha güvenli ve daha konforlu bir ortam elde edilmiş olur. Ayrıca mafsallı tenteler yazın güneş ışınlarından da koruyarak adeta bir güneşlik görevi görürler. Mafsallı tenteler açılır kapanır tente sistemlerinden oldukları için, sabit tentelere göre daha avantajlıdır. 150-300 cm arası ileri açılabilen mafsallı tenteler, gerektiğinde kapatılabilir. Açılır kapanır özellikte oldukları için hem kullanımları herkesi için pratiktir, hem de temizlik, bakım gibi işlevlerin kolayca yerine getirilmesini sağlarlar.

Mafsallı tente sistemleri son derece dayanıklı alüminyum malzemelerden üretildikleri için uzun ömürlüdürler. Bunun yanında ortamın dekoratif bir görünüm kazanmasına yardımcı olurken güvenliğin sağlanmasında da etkilidirler. Son derece ergonomik olan mafsallı tenteler, otomatik tente sistemlerine göre daha ekonomiktir. İşletmelerin ve evlerin daha korunaklı olmasını sağlarlar.

Mafsallı Tente Çeşitleri

Mafsallı tente sistemlerine isteğe bağlı olarak bazı özellikler eklenebilir. Klasik mafsallı tente sistemleri dilenirse motorlu olarak da üretilebilir. Böylece kullanımı daha pratik hale getirilir. Ayrıca bu tentelere rüzgâr ve güneş sensoru de eklenebilir. Böylece mafsallı tentenin açılıp kapatılmasıyla zaman harcanmaz. Mafsallı tente, güneşli ya da rüzgârlı havalarda bu sensorlar sayesinde otomatik olarak açılır ya da kapanır.

Mafsallı Tente Fiyatları

Mafsallı tente sistemleri, uzun yıllardır birçok alanda kullanılır. Her bütçeye uygun olacak şekilde mafsallı tente bulmak mümkündür. Mafsallı tentelerin fiyatları belirlenirken bazı unsurlar göz önünde bulundurulur.

Mafsallı tentenin kumaşının kalitesi, boyutu, üretim malzemelerinin kalitesi gibi unsurlara göre fiyatlandırılır. Ayrıca mafsallı tentenin çeşidi de fiyatı üzerinde etkilidir. Tentenin motorlu ya da motorsuz çeşitte olması fiyatı üzerinde belirleyici olacaktır. Son derece ekonomik mafsallı tentelere firmamız üzerinden destek alarak ulaşabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM