İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.028,0000
 • EURO
  $1,0912
 • ALTIN
  $61.032,7900
 • BIST
  $193,3000
Küçükçekmece Branda Tente

Küçükçekmece Branda Tente

Küçükçekmece branda tente su ve ışık geçirmez kumaşlardan üretilmiş olan ve mevsimlere göre bahçe, havuz, kafe ve restoran gibi mekânlarda kullanılan brandalar ve tenteler elde ediyor. Yağmur ve güneşten korunma gerektiren mekânlarda çok fazla kullanılan tenteler hemen hemen her ortamda kullanılabiliyor. Tenteler brandalardan elde edildiği gibi cam, demir, alüminyum, ahşap gibi farklı malzemeler kullanılarak da yapılabiliyor. […]

Küçükçekmece branda tente su ve ışık geçirmez kumaşlardan üretilmiş olan ve mevsimlere göre bahçe, havuz, kafe ve restoran gibi mekânlarda kullanılan brandalar ve tenteler elde ediyor. Yağmur ve güneşten korunma gerektiren mekânlarda çok fazla kullanılan tenteler hemen hemen her ortamda kullanılabiliyor. Tenteler brandalardan elde edildiği gibi cam, demir, alüminyum, ahşap gibi farklı malzemeler kullanılarak da yapılabiliyor.

Aynı zamanda brandalar sadece tente üretiminde değil plaj ve bahçe şemsiyelerinin yapımında, minder yapımında ve çadırlarda da kullanılıyor. Brandalar çadır bezi olarak da bilinir ve pamuklu kumaşlardır. Yelken ve kayış yapımında da tercih edilen branda kumaşları dayanıklı olduklarından ağır formdadırlar.

Gebze Tente Branda, Gebze Pergola Tente – Pergola Tente, Pergola Tente Sistemleri, Pergola Tente Fiyatları

Branda Neye Yarar?

Küçükçekmece branda tente kullanım alanı çok geniş olan brandaları farklı kalitedeki branda bezlerini kullanarak üretiyor. Bu brandalar hem birçok sektörde hem de evlerde kullanılabiliyor. Genellikle bir eşyayı dış etkenlere karşı korumak için kullanılan brandalar tekstil sektöründe, mobilya sektöründe, inşaat sektöründe, otomotiv sektöründe, çadır sektöründe de kullanılıyor.

Tekstil sektöründe özellikle büyük toptancı depolarında taşıma torbası yapılıyor. Mobilya sektöründe de kullanılan brandalar mobilya dükkânlarında veya yazlık villalarda boş kalan mobilyaların toz olmaması için tercih ediliyor. Otomotiv sektöründe de oto brandaları kılıf yerine konuluyor. Fındık toplarken bile bu brandalar toplama aracı olarak kullanılabiliyor.

Branda Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Küçükçekmece branda tente kullanılacak alan göz önünde bulundurularak branda ve tente elde eden yerlerden biridir. Branda çeşitlerini inşaat koruma brandaları, mobilya koruma brandaları, fındık toplama brandaları, çatı koruma brandaları, beton koruma brandaları, yat koruma brandaları, tekne koruma brandaları, saman koruma brandası olarak sayılabilir.

İnşaat yapı malzemelerinin ıslanmasını veya hasar görmesini engelleyebilmek için kullanılan farklı kalitedeki kumaşlardan yapılmış brandalar aynı zamanda çatıların üzerlerinde su birikmesini engellemek için kullanılıyor. Çatıların üzerlerine serilerek yağmur tahliye kanalı ile birlikte su birikmesinin önüne geçilmiş oluyor. Bir diğer branda çeşidi olan saman koruma brandaları ise hayvan yemlerini yağmurdan ve güneşten korumak için kullanılabiliyor. Yat ve teknelerin üzerinde de gördüğümüz brandalar aynı zamanda ısı izolasyon özelliği ile betonları da koruyor.

Brandalar Nasıl Yapılır?

Brandalar genellikle çok kalın kumaşlardan elde edilir. Bunun nedeni brandaların dış etkenlere karşı koruma sağlayabilmesidir. Hasar gören brandaların dayanıklı olabilmesi ve buna bağlı olarak uzun ömürlü olarak kullanılabilmesi için farklı kalite sınıflarından farklı özellikteki kumaşlar kullanılıyor. Bu kumaşlar kalın pamuk iplerle dokunur ve branda bu sayede muşamba kadar kalın olur.

Brandalarda kullanılan kumaşlar jüt branda kumaşı, polyester branda kumaşı, akrilik branda kumaşı, teflon branda kumaşı ve pilsa branda kumaşıdır. Aralarında en fazla kullanılan kumaş tipleri polyester ve akrilik branda kumaşlarıdır. Bunlar su ve ışık geçirmez özellikte olabildiği gibi yanmaz özellikte de olabiliyor. Brandalarda kullanılacak olan kumaş, brandanın kullanılacağı yere göre farklılık gösterebiliyor. Bazen işletmeler kullanılacak malzemeyi özel olarak talep edebiliyor.

Tente Modelleri ve Kullanım Alanları

Tenteler genellikle kafe, restoran ve lokanta gibi yerlerin açık veya kapalı alanlarında kötü hava koşullarından korunmak ve açık alanları her mevsim kullanabilmek için tercih edilir. Ayrıca evlerin balkon, teras ve bahçelerinde de kullanılabilir. Tentelerin birçok modeli var ve bu modeller kullanılacak yere göre tasarlanıyor. Kafe ve restoranlarda kullanılan tente modelleri genellikle mafsallı, kasetli ve körüklü tenteler oluyor. Bu tente modelleri en şık görünümlü olan ve kullanımı en kolay olan modelleridir.

Körüklü tenteler körüklerinin kademeli olmasından dolayı güneşe karşı tam koruma sağlarken kasetli tenteler geniş alanlarda da koruma sağlayabiliyor. Mafsallı tenteler daha çok dar alanlarda tercih ediliyor ve kullanıldığı mekâna şık bir hava katıyor. Diğer tente modellerine bakılacak olursa, pergola tenteler genellikle ahşap veya alüminyumdan üretilen ve teras ve bahçe gibi yerlerde kullanılan bir tente modelidir.

Şirinyalı Mahallesi içinde, ikinci el satılık Körüklü Tente

Tente ve Branda Fiyatları

Tentelerin fiyatlarını en fazla etkileyen faktör fonksiyonları oluyor. Elle açılıp kapatılabilen manuel tenteler otomatik olarak açılıp kapatılabilen tenteler göre daha düşük fiyatlı oluyor. Brandalarda da fiyatı kullanılan kumaşın kalitesi ve özelliği etkiliyor. Su geçirmeyen kumaşlar, normal kumaşlara göre daha maliyetli olabiliyor. Tente ve brandalar hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM