İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $4.110,9900
 • EURO
  $1,1463
 • ALTIN
  $66.526,7000
 • BIST
  $207,3000
Körüklü Tente

Körüklü Tente

Günümüzde tenteler, işletmelerin vazgeçilmez konfor unsurları arasında yer alır. Kafeler, lokantalar, oteller, çay ocağı ve etkinlik alanları gibi açık ve kapalı pek çok alanda tente sistemleri kullanılır. Çeşitli faktörlerden dolayı, ya da yağmur yağdığı veya çok sıcak olduğu günlerde, bulunulan alanın daha konforlu ve daha güvenilir olması için, güneşlik formunda olan bazı malzemelere tente adı […]

Günümüzde tenteler, işletmelerin vazgeçilmez konfor unsurları arasında yer alır. Kafeler, lokantalar, oteller, çay ocağı ve etkinlik alanları gibi açık ve kapalı pek çok alanda tente sistemleri kullanılır.

Çeşitli faktörlerden dolayı, ya da yağmur yağdığı veya çok sıcak olduğu günlerde, bulunulan alanın daha konforlu ve daha güvenilir olması için, güneşlik formunda olan bazı malzemelere tente adı verilmektedir.

Eski zamanlar da bunlar tente olarak bilinmese de, insanlar korunmak için bez ve ya çadır gibi malzemeler kullanmışlardır. Daha sonra teknoloji ilerledikçe, çağa uygun modeller de tenteler üretilmeye başlanmıştır.

Ekonomik Branda Tente Fiyatları | Favori Branda | Çadır - Branda - Tente - istanbul

Tente Çeşitleri Nelerdir

Genel olarak körüklü tente, otomatik tente, pergola tente ve mafsallı tenteler, günlük hayatta en çok Restoran ve işletmeler, oteller ve kumandalı tente türleri de bulunmaktadır. Camlarda sürgülü metid ve golgelikli sistemler de, sıklıkla kullanılan ürünler olarak bilinmektedir.

Tente Kullanım Alanları

 • Evler de balkon ve pencereler de kullanılır. Eğer varsa teraslarda da kullanılır.
 • Endüstriyel alanlar da kullanılabilir
 • Mağazalarda kullanılabilir.
 • Butik ve küçük işletmelerin vitrin sistemlerinde kullanılır.
 • Restoran ve kafelerde kullanılır.
 • Açık kır bahçesi gibi alanlar da kullanılır.
 • Kış bahçelerinde kullanılır.

Tentelerin ne kadar açılabileceği alanın yan tarafının, yan yüksekliği ile bağlantılıdır. Daha çok  evlerde balkon ve pencereler de kullanıma uygun olan körüklü tente, dışarıdan gelen güneş  ve yağmuru engellemek amacı ile kullanılmaktadır. Körüklü tente de demir kullanılır ve demir akrilik bir kumaş veya branda ile monte edilir.  Demirler statik boya ile boyanır. Açılıp kapanabilen kolay yapısı ile körüklü tekne çok pratiktir ve çok yer kaplamaz.

Körüklü tente kumaşları sıcağa ve soğuğa dayanıklıdır. Kumaşında herhangi bir solma olmaz ve ömrü uzundur. Körüklü tente de en güzel uygulama, önceden gelip alana bakılması ile yapılır.

Körüklü Tente Sistemleri Nelerdir

Körüklü tentenin ömrü uzundur ve kırılma ve bozulma gibi durumlarla fazla karşılaşılmaz. İskelet sisteminde kullanılan demirler sağlamdır.  Pencere ve balkonların dışın da, küçük restoran ve lokantalarda da sıkça kullanılmaktadır. Körüklü tenteler de manuel sistem bulunur fakat, uygulaması oldukça basittir   Genelde tek hareket ile açılır ve kapanır. Fiyat olarak diğer tente modellerine göre, hem daha uygun hem de kullanımı daha rahattır. Bundan ötürü popülerdir denilebilir.

Körüklü Tentenin Avantajları Nelerdir

 • Tenteler dört mevsim alanlara koruma sağlar.
 • Koruma sağladığından dolayı güvenli ve rahat bir ortam oluşmaktadır.
 • Görsel olarak şık bir görüntü oluşturmaktadır
 • Kurulumu kolaydır, bu yüzden pratik bir üründür.

Körüklü Tente Ne İçin Kullanılır

Körüklü tente hem dekorasyonu güzelleştirir, hem de yaz mevsimin de ,açık havada konforlu bir alan sağlar. Ortamın kalitesini de arttırmış olur. Alandaki kişiler huzurlu olur ve sıcaktan bunalmaz. Ya da yağmurlu bir gün de ıslanmayı önler. Özellikle bu şekil de mevsimlik sistemi olan restoran ve kafeler, daha çok tercih edilir. Özellik son yıllar da, kapalı alanlar da sigara kullanılmasından dolayı, mekanların bahçeleri kullanılmaktadır. Yani Kışın korunaklı bir sistem haline gelir.

Branda Evi Tente, Tente Sistemleri

Tente Fiyatları Neye Göre Belirlenir

Manuel sistem de kullanılan körüklü tentenin yani sıra, otomatik sistemde kullanılan tente çeşitleri de bulunmaktadır. Tente çeşitleri üretim özelliklerine göre, farklı fiyatlarda olabilir. Yani bazı durumlar da brandalar ve ya diğer malzemeler ithal olarak getirilebilir. Ya da mekanizma sistemleri, kalite bakımından farklı olabilir. Bu bakımdan fiyatlarda değişiklik göstermektedir. Sabit bir fiyatı yoktur.

Bunların haricin de körüklü tenteler balkon ve pencerelerde kullanıldıkları aynı sistemle, teraslarda, havuzlar da kamelyalar da, veranda gibi bölümler de de rahatlıkla kullanılabilir. Kış bahçesi bulunan, bahçeli  evler de de yine herhangi bir yağış türüne karşı, tente kullanımı tercih edilmektedir. Böylelikle  her türlü mekan, yaz ve kış mevsimlerin de  olmak üzere son derece güvenli ve risksiz bir yer haline gelirler.

Körüklü tenteler yaşamın her alanın da insanlara kolaylık sağlamaktadır. Her bütçeye göre körüklü tente yapılabilir. Yaklaşık olarak sipariş verildikten sonra 7 gün içersin de monte edilmiş olur. Eğer siz de evinize körüklü tente modeli düşünüyor yaptırmak için fikir edinmek istiyorsanız, firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM